Projekto autoriai: Mason Studio
Vieta: Torontas, Kanada

Įgyvendinta: 2018 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Fotografijų autorius: Naomi Finlay
V2com grupės narys

Šventojo Jurgio (angl. Saint George) viešbutis – vienintelis Kimpton viešbučių grupei priklausantis objektas Kanadoje. Toronto širdyje, Annex rajone, įsikūręs statinys savo interjeru perteikia pasididžiavimą vietinėmis tradicijomis, jų įvairove ir šiuolaikiška kultūra. Interjero autorių, studijos Mason Studio, pagrindinis tikslas buvo pabrėžti miesto istoriją, privalumus ir laimėjimus.


14 aukštų pastatas jau iš išorės demonstruoja Toronto kultūrą ir charakterį, leidžiantį suprasti svečiams, kas tai per vieta. Būtent todėl didžiulį fasado plotą puošia grafitis, nupieštas garsaus menininko BirdO: žaisminga, siurrealistinė, stilizuota pelėda su akiniais, kuriuose atsispindi miesto vaizdas. Pagrindinis įėjimas įrėmintas klasikinėmis, prabanga alsuojančiomis juodų plytų ir deginto medžio apdailos medžiagomis bei auksiniu šriftu, pristatančiu viešbučio vardą. Viduje lankytojus pasitinka aukšto lygio dizainas. Čia galima rasti net 188 miegamuosius, iš kurių net 20 yra ištaigingi apartamentai, Prezidento apartamentai, sporto klubas, susitikimų ir renginių erdvės, o pro langus galima grožėtis kaimynystės vaizdais.

Įžengus į vidų pasitinka įdomus ir elegantiškas laukiamasis su įspūdingomis medinėmis arkomis, sustiprinančiomis trimatės erdvės ir perspektyvos įvaizdį. Tušti arkų rėmai leidžia aiškiai suprasti erdvių ribas, bet neatskiria patalpų. Visas bendrai naudojamas plotas tapo savotiška vietinių menininkų ar dizainerių produktų ekspozicija, nes interjero autoriai kruopščiai atrinko arba užsakė pagaminti išskirtinius baldus, parinko tinkamus meno kūrinius, šviestuvus bei kitus elementus, padedančius sukurti originalią, spalvingą, tačiau itin dailią kompoziciją. Visą ansamblį papildė be galo kokybiška mediena, marmuras ir kitos apdailos medžiagos, kurių čia itin gausu.

Kadangi bendros erdvės užima net 400 m², buvo sukurtos skirtingo stiliaus ir nuotaikų zonos. Medinės arkos padėjo suformuoti vaizdinę kelionę, kuomet lankytojai, žvelgdami ar žengdami per arkas, tarsi keliauja skirtingomis Kanados epochomis ir kaskart pasineria vis į kitokią atmosferą, vis randa naujų įvaizdžių. Galima rinktis sau labiau patinkančius: vieni – subtilesni, kiti – ryškiaspalviai, šviesesni ar pritemdyti, atviri, kviečiantys bendrauti arba siūlantys jaustis saugiai ir pavieniui prisėsti. Norėta, kad patys įvairiausi žmonės galėtų rasti sau tinkamiausią vietą, kurioje galėtų džiaugtis viešnage, ir kad miegamasis nebūtų vienintelė užsidaryti tinkama erdvė. Koridoriuose svečiai turi galimybę pasidairyti po fotogaleriją, išvysti istorinių miesto akimirkų kadrus, pažinti kultūros bruožus.


Viešbučio interjere gausu medžio ir akmens apdailos, sukeliančios prabangos įspūdį, o štai jaukumo ir šiuolaikiškumo suteikia audiniai bei spalvingi, raštuoti gobelenai. Atidžiai išlaikyta pusiausvyra tarp margų ir vienspalvių paviršių, tarp natūralių atspalvių ir ryškių elementų. Juntami itin efektingi spalvų ir medžiagų deriniai, taip pat be galo stiprios formų kompozicijos, suteikiančios charakteringą įvaizdį, originalų požiūrį į erdves. Kiekviename viešbučio kampelyje galima regėti plastiškas lenktas formas, nestandartinius baldus ir unikalius interjero elementus.

Studija Mason Studio sukūrė išskirtinį, itin stilingą interjerą, kuriame pritaikė vietinių dizainerių ir menininkų darbus, suderino juos tarpusavyje, leisdami svečiams išvysti didžiulę skirtingų įvaizdžių gamą. Akis glosto skoninga ir subtili didžiulio ploto įvairovė, o gebėjimas suvaldyti figūrų bei formų gausą tiesiog stebina ir kviečia tyrinėti. Džiugu, jog interjeruose atsiranda vis naujų kompozicijų, medžiagų derinių ir drąsių sprendimų, skatinančių atrasti kažką nauja.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas Centras