apsiltinimo_darbai

Eskimo_priedas_tinkui_ziema

Šiuolaikinės statybinės medžiagos bei technologiniai sprendimai leidžia statybas vykdyti ir šaltuoju metų sezonu. Svarbu tik žinoti - ką ir kokiu metu naudoti.

Pastatų šiltinimas, kai netikėtai greitai atšąla orai

Jeigu norite nelaukdami pavasario kuo greičiau užbaigti namo statybas ar renovaciją, galite atlikti pastato šiltinimo darbus esant netgi žemai oro temperatūrai.Šalčiui atsparūs klijai ATLAS STOPTER K-20 yra skirti putų polistireno plokštėms klijuoti ir formuoti armuotą sluoksnį, esant 0оС temperatūrai. Po 8 val. Nuo darbų atlikimo, oro temperatūra gali nukristi iki -5оС. Pastatą tinkuoti ir/ar dažyti taip pat yra galimybė esant ir žemesnei lauko temperatūrai. Šiam tikslui tinka naujas produktas – šalčiui atsparus priedas ATLAS ESKIMO, skirtas fasadiniam tinkui ir dažams. Tai bespalvis skystis, kuris įmaišomas į tinką ar dažus prieš pat atliekant darbus. Skystis pagreitina fasadinio tinko ir dažų džiūvimą, vos užtepus juos ant sienos. Tinkas ar dažai įgauna reikiamus techninius parametrus maždaug po 6-8 valandų, nukritusi oro temperatūra jų neigiamai nepaveikia. Tinkavimo ir dažymo darbai atliekami esant 0 - +10оС temperatūrai. ATLAS ESKIMO galimas priedas akriliniam tinkui ATLAS CERMIT, ATLAS DEKO M, silikatiniam SILKAT ir silikoniniam ATLAS SILKON, fasadiniams dažams ARKOL ir FASTEL.

Pakanka maždaug 4 valandų

Jei kyla poreikis klijuoti plyteles lauke, kai aplinkos temperatūra nepastovi, ATLAS siūlo greitai stingstančius plytelių klijus ATLAS MIG bei plytelių glaistą ATLAS ARTIS. Šie produktai negali būti naudojami žemesnėje nei +5оС, tačiau jie leidžia maksimaliai išnaudoti palankias oro sąlygas dieną ir nebijoti, jei temperatūra nukris žemiau nulio naktį. Medžiagas rekomenduojama naudoti lauke, kai galimi temperatūros svyravimai ir patalpose, kai jų eksploataciją galima nutraukti tik labai trumpam laikui (pvz. praėjimo zonos, koridoriai, laiptinės ir pan.). Klijai bei plytelių glaistas sutvirtėja ir techninius parametrus įgyja maždaug po 4 val., kai tradiciniai plytelių klijai ir glaistai - tik maždaug po 24 val.

„Statybinė dilema“

Atlikti statybinius darbus žiemą visuomet rizikinga. Oras gali būti nenuspėjamas ir net minėti produktai staiga pablogėjusiomis aplinkybėmis, gali pavesti. Produktų, skirtų dirbti žiemą, silpnybė yra ta, kad su jais darbus galima atlikti pliusinėje temperatūroje nuo 0оС iki + 10оС, be to šalčiui atsparūs produktai yra brangesni nei tradiciniai. Kiekviena statyba susijusi su tam tikrais tikslais, norais, įsipareigojimais, tad kiekvienu atskiru atveju vis tiek tenka iškelti ir atsakyti į klausimą, kas geriau: statyti dabar ar laukti pavasario?