EPOS-masinu_gamybos_vilnonis_kilimas_gamintojas–Prado

MOCCA-ranku_darbo_vilnonis_kilimas-gamintojas–Stepevi

Kilimų pasaulis yra beribis ir žymiai platesnis, negu daugelis gali įsivaizduoti. Šio pasaulio apibendrintą vaizdą gali turėti nebent kilimų ekspertas arba geras specialistas. Dažiklių kilmė, jų natūralumas, medžiagų sudėtis bei jų papildomas apdorojimas ar jo nebuvimas, plaukų tankumas, nuo kurio priklauso rašto sudėtingumas, taip pat prabanga ar visiškas paprastumas – tai tik keli iš daugelio požymių, lemiančių galutinę kilimo kainą. Ar kiekvienas žmogus moka atskirti tikrą šilką nuo dirbtinio, kurie atrodo labai panašiai, arba net vilną nuo šiuolaikinės sintetikos? Toli gražu ne kiekvienas gali atskirti gerą kilimą nuo blogo, o to labiau spręsti apie konkretaus kilimo realią vertę.

Dažniausiai nebrangūs, o juo labiau pigūs kilimai, tegul net ir dailiai atrodantys, nepateisina lūkesčių, yra nepatvarūs, ir gana greitai visiškai praranda savo vaizdą. Skirti kilimą pagal tai, ar jis rankų darbo, ar mašinų gamybos, tikrai ne esminis dalykas, bet ir tai geba ne kiekvienas. Todėl renkantis kilimą vien pagal kainą ir nekreipiant dėmesio į kitus požymius, rizikuojama tiesiog išmesti pinigus.

Dažnam lankytojui kelia nerimą konsultanto buvimas šalia. Tokie žmones dažniausiai laikosi nuomonės, kad jeigu jiems kažkas padeda, jie būtinai privalo ką nors pirkti. Prisiminkit, kad tikrai nesate nieko skolingi konsultantui. Atvirkščiai – jis Jums „skolingas“, nes kaskart privalo suteikti kokybiškos ir išsamios informacijos. Nereikia būti specialistu, kad įžengtum į kilimų saloną, bet tam, kad išsirinktum sau tinkamą kilimą, vertėtų įsigilinti į produkto esmę bei ypatumus vien tam, kad išsirinkus kilimą, jis džiugintų ištisus metus. Juk Jums, o ne kam kitam, teks gyventi ir grožėtis kilimu, arba gailėtis dėl tokio savo pasirinkimo.

Daugiau info: www.kilimas.lt