Į LAS besirenkantys svečiai aktyviai apžiūrinėja „Mano EKOnamai'13“ parodą

LAS pirmininkas Gintautas Blažiūnas sveikina dvigubo renginio svečius

M. Veiveris (REHAU, UAB) nominacijoje „už langų sprendimus“ apdovanoja „Po kalnu“ autores

„Jung Vilnius“ ir „5 Kontinentai“ atstovai „už išmaniausią EKOnamą“ apdovanoja A. Bergner

NPNA atstovas A. Vaičiulis skelbia „už aktyvumą projektuojant pasyvius pastatus“nugalėtojus

„Amalva“ atstovė R. Ausiejienė įteikia apdovanojimus M. Valevičiui „už mikroklimato sprendimus“

„Pastatų sertifikavimo biuro“ vadovo R. Samajausko dovanos „inovatyviausiems“ kūrėjams

Jau antrus metus VšĮ „Aplink tave“ EKOcentro organizuojamas konkursas „Mano EKOnamai“ paskelbė 2013 metų nugalėtojus – geriausius draugiško aplinkai ir energiškai taupaus būsto projektus ir jų kūrėjus.

Apdovanojimų ceremonija vyko ką tik po rekonstrukcijos darbų duris atvėrusiuose H. Raduškevičiaus rūmuose Vilniuje (Lietuvos architektų sąjungos pastate). To pačio renginio metu vyko ir iškilminga rekonstruotų rūmų atidarymo šventė, kurios metu pastato savininkams – Lietuvos architektų sąjungai (LAS) – generalinis rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) įteikė simbolinį rekonstrukcijos pabaigtuvių raktą.

„Mano EKOnamai‘13“ konkursui buvo pateikta 14 projektų. Konkursiniai darbai buvo kuriami realiuose organizatorių atrinktuose sklypuose. Be individualių namų šiemet konkursas sulaukė ir trijų kaimo turizmo sodybų projektų. Lietuvos architektų rūmų pirmininko, architekto Juozo Vaškevičiaus vadovaujama komisija konkursinius darbus vertino remdamasi darnaus būsto kriterijais. Buvo vertinama tiek pastato estetinė vertė, medžiagiškumas, tiek urbanistinis sprendimas bei darna su aplinka, tiek sprendinių inovatyvumas. Taip pat buvo nustatinėjamos ir projektų energinės klasės, kas ypač svarbu netrukus prasidėsiančiai naujų, beveik nulinės energijos pastatų erai.

Konkurso 1-3 vietų laimėtojai išsidalino organizatorių sukauptą 9000 Lt prizinį fondą, o žurnalas „Centras“ jiems padovanojo metines šio leidinio prenumeratas. Šešių specialiųjų nominacijų nugalėtojus apdovanojo šių nominacijų globėjai. Į šį dvigubą renginį susirinkę svečiai apžiūrėjo ir čia pat išeksponuotą konkursinių projektų parodą.

„Mano EKOnamai‘13“ konkurso nugalėtojai ir nominantai

Didžiausią balų sumą (43,07 balo iš 49 galimų) „Mano EKOnamai‘13“ konkurse surinko ir vienvaldžiu jo nugalėtoju tapo autorių Rūtos Tutkutės-Mikalauskienės, Simonos Kazakauskaitės ir Jevgenijos Dedok sukurtas projektas „Po kalnu“.
Šių autorių darbą labai palankiai įvertino ir nominacijų globėjai: UAB „Rehau“ joms dėkojo už langų sprendimus, o UAB „Menų kalvė“ įteikė apdovanojimą už projekto pateikimo kokybę ir kūrybiškumą.

Antrąją vietą laimėjo autorių kolektyvas ir Kauno technologijų universiteto: Vidmantas Minkevičius, Paulius Šermukšnis ir Vilius Bridikis.

Architekto Martynui Valevičiaus kurtam projektui atiteko trečioji vieta. Jo teiktas darbas taip pat laimėjo ir UAB „Amalva“ ir jos prekinio ženklo Komfovent globojamos nominacijos „Už mikroklimato sprendimus“ dovanas .

Išmaniausio ekonomo kūrėju šiemet tapo ir šios nominacijos globėjų - UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras" intelektinių pastatų sprendimų SMART HOUSE dovanas pelnė architektas Arvidas Bergner.

Nacionalinė pasyvaus namo asociacija už aktyvumą kuriant pasyvius pastatus apdovanojo
autorių Agnės Balkevičiūtės ir Dominyko Marcinonio komandą.

Antrasis nominacijos „Už langų sprendimus“ globėjo UAB „Rehau“ prizas atiteko panevėžiečiams Vidminui Stankevičiui ir Gediminui Benaičiui.

„Už inovatyvumą projektuojant energiškai efektyvų namą“ UAB „Pastatų sertifikavimo biuras“ apdovanojo Laimį ir Andrių Keizikus bei Sigitą Daumantaitę.

LAS patalpose (Kalvarijų g.1, Vilnius) „Mano EKOnamai‘13“ konkurso ekspozicija lankytojų lauks iki pat spalio mėn. pabaigos, o vėliau LAS bei jos įkurto Architektūros centro globojama paroda pradės kelionę po Lietuvą. Su konkursui teiktais tiek praėjusių, tiek šių metų darbais bei parodos kelionių grafiku, detalesne konkurso informacija galima susipažinti svetainėje www.manoekonamai.lt

Daugiau informacijos

VšĮ „Aplink tave" direktorė, EKOcentras projektų vadovė Rasa Buslavičienė

Tel. 8 652 84 648, el. p. info@interjeras.lt , www.manoekonamai.lt

Kalba
 komisijos pirmininkas Juozas Vaškevičius

III
 vietos laimėtoją M. Valevičių apdovanoja komisijos narys architektas S.
 Pamerneckis

II
 vietos nugalėtojus, KTU komandą,  apdovanoja komisijos narys G. 
Šiupšinskas

I-osios
 vietos paskelbimas Laimingos
 pirmos vietos laimėtojos ir tolumoje jų darbas Laimėtojai
 po apdovanojimų įteikimo