Išdalintos „Auksinės paletės“ ir kelionės į Tel Avivą

 

Jau 14 metus iš eilės portalas „Interjeras.lt“ organizuoja solidžiausią įgyvendintų interjero projektų konkursą „Metų interjeras / Auksinė paletė’18“. Iškilmingoje ceremonijoje, vykusioje sostinės „Courtyard by Marriott“ viešbutyje, paaiškėjo geriausi 2018 metų Lietuvos architektai ir interjero dizaineriai.

 


Trijų pagrindinių kategorijų nugalėtojų atstovai, tradiciškai kaip ir kiekvienais metais, be auksinių palečių, apdovanojami ir kelionėmis. Šiais metais keturių dienų kelione į Tel Avivą. Konkursas sulaukia išskirtinio specialistų ir publikos dėmesio dėl labai objektyvaus darbų vertinimo. Visi komisijos nariai – tik užsienio dizaineriai ir architektai, kurie nepažįsta nei konkursui pateiktų interjerų autorių, nei vieni kitų. Žiuri balsuoja internetu, specialiai jiems skirtoje platformoje, vertina 2018 metų realizuotų projektų nuotraukas, idėjas bei planus.

Komisijos žiuri sudarė šie architektai:

  • Claudio Nunez (Kanada)
  • Duilio Damilano (Italija)
  • Gonzalo Iturriaga Atala (Čilė)
  • Matthew Johnson (Škotija)
  • Anna García López, Rubén Férez Berenguer, Joan Cortés (Ispanija)
  • Vivian Lee (JAV, Kanada)
  • Michał Raca, Marta Raca (Lenkija)

Dalinamės bendromis žiuri mintimis apie konkurse pateiktus darbus:

„Tokia sudėtinga užduotis išrinkti keletą geriausių projektų iš tokios daugybės išties puikių darbų“ – Matthew Johnson.

„Daugybė gražių projektų kiekvienoje kategorijoje“ – rašė Gonzalo Iturriaga Atala.

„Pateiktų konkurso dalyvių projektų kokybė yra iš tiesų aukšto lygio, ypatingai nustebino patikusių biuro bei visuomeninės paskirties interjerų gausa.“ – Duilio Damilano.

 

Balsuoti konkurse galimybę turi ir kiekvienas asmuo. Visuomenės nuosprendžiui šiais metais skirtos net 4 kategorijos: „Tautos interjeras“, „Geriausias miegamojo projektas“, „Geriausias vonios projektas“ ir „Geriausias virtuvės projektas“. Tad šių kategorijų laimėtojai buvo išrinkti bendru teisėjų ir žiūrovų balsų rezultatu. Keturioliktame „Metų interjero/Auksinės paletės“ konkurse dalyvavo 125 autoriai arba kolektyvai, jie pateikė 242 interjerus – tai yra 25 proc. daugiau negu pernykščiame konkurse. Jie varžėsi trijose pagrindinėse kategorijose: geriausio privataus, visuomeninio ir biuro interjero.

Visi dalyviai taip pat buvo vertinami ir 8 papildomose nominacijose, kurias įsteigti padėjo konkurso rėmėjai. Visi nominacijų nugalėtojai taip pat apdovanojami „Auksinėmis paletėmis“, kurios pelnytai vadinamos lietuviškais interjerų „Oskarais“. Įspūdinga apdovanojimų ceremonija kovo 29 dienos vakare vyko „Courtyard by Marriott“ viešbutyje Vilniuje.

Kviečiame susipažinti su „Metų interjero/Auksinės paletės’18“ nugalėtojų darbais:

„Geriausio biuro interjero“ nominacija atiteko Vaivai Andriušytei už „BitDegree“ biuro interjerą.

Žiuri architektę išskyrė, kaip puikiai suvaldžiusią didžiules erdves. Taip pat interjerui elegancijos suteikė šviestuvų ir apšvietimo išdėstymas: išsklaidyta natūrali šviesa sklinda per tamsesnes, nuo langų nutolusias zonas. Šis projektas išsiskiria savo konceptualios ir darbo erdvės deriniu.

 

nuotrauka Simono Linkevičiaus ir Vaivos Andriušytės„Geriausiu visuomeniniu interjeru“ tapo interjero dizaino studijos „AKTA“ (Dovilė Piekytė ir Normundas Vilkas) kurtas „Crème de la Crème“ menamo parfumerijos muziejaus interjeras.

Šiuo interjeru susižavėję žiuri negailėjo pagyrimų: „Elegancija apdailos pasirinkime, o apšvietimo sprendimai sukuria nuotaikų įvairovę“ – Claudio Nunez. Architektas Duilio Damilano pritardamas kolegai išskyrė gražiai pateiktą erdvę, kurioje išryškintos apskritos ir stačiakampių formos. Kiti komisijos nariai pridėjo, kad šis interjeras prabangus su patraukliu spalvų deriniu bei tekstūromis, kurių dermė puikiai išspildo interjerą.

 

nuotrauka Nobert Tukaj„Geriausio privataus interjero“ nominacija atiteko architektūros studijai „DO ARCHITECTS“ už sukurtą interjerą „The Apartment“. Nominacijos rėmėjai - „Vilkonda“ ir „Quick-Step“.

Architektas Duilio Damilano šį projektą įvardino kaip: „Išskirtinis interjeras visų konkurso projektų kontekste.“ Kiti žiuri nariai gyrė šio interjero stiprų spalvų ir medžiagų derinį, apdailą ir baldus, kurie tarsi tarpusavyje susilieja. Suteiktas didžiulis dėmesys erdvei jos neapkraunant.

 

nuotrauka Norbert Tukaj„Tautos interjero“ nominacija atiteko Kristinai Grybaitei. Nominacijos rėmėjai – „Unideco“ ir 15min.

 

nuotrauka Leono Garbačausko„Geriausio vonios kambario projekto“ nominacija atiteko interjero studijai AKTA. Nominacijos rėmėjas – „Laufen“. „Puikus tamsių medžiagų ir švelnaus apšvietimo derinys.“ – šį nugalėjusį interjerą išskyrė architektė Vivian Lee.

Trečioji nominacija – „Geriausias miegamojo projektas“ atiteko interjero architektei Ainei Bunikytei. Nominacijos rėmėjas – „Lonas“

Komisijos nariai: Claudio Nunez ir  Matthew Johnson šį interjerą iš kitų išskyrė savo estetika ir paprastumu. Interjere dominuoja išsaugoti originalūs elementai su puikiai įkomponuota mediena. Atviri laiptai perteikia erdvę nepažeisdami atviro kambario įvaizdžio. Taip pat labai dailiai atrodo šviesa, sklindanti per sienų plytas.

 

 

  nuotrauka Dariaus Petrulaičio   nuotrauka Norbert Tukaj

 „Geriausio virtuvės projekto“ nominacija atiteko architektūros studijai DO ARCHITECTS (Andrė Baldišiūtė, Marija Steponavičiūtė, Ieva Marija Malinauskaitė, Vaiva Andriušytė). Nominacijos rėmėjai – NEFF.

 

nuotrauka Laimono Ciūnio„Už išmaniųjų technologijų naudojimą interjere“ apdovanota architektūros studija „HEIMA architects“. Nominacijos rėmėjai – JUNG ir „Siedle“. Mintimis apie nugalėjusį projektą pasidalino ir konkurso žiuri narė, architektė Vivian Lee:  „Jaukus priimamasis, darni spalvų paletė, įdomi koridorių sistema.“

 

nuotrauko Dariaus PetrulaičioApdovanojimas už nominaciją „Geriausias apšvietimo projektas“ atiteko architektūros studijai YES.DESIGN.ARCHITECTURE. Nominacijos rėmėjai – „Korgas“.

Komisijos nariams šis projektas patiko dėl savo teatralinės atmosferos bei derinimo naujo su senu.  Architektas Matthew Johnson labiausiai išskyrė ir negailėjo gražių žodžių šiam interjerui:  „Išlaikant pagrindinius esamo pastato bruožus sukuriama erdvė, kuri atrodo itin nuoširdi ir natūrali, aš tokiame viešbutyje norėčiau pasilikti. Puikus darbas.“

 

nuotrauka Brechenmacher & Baumann for design hotels„Už lietuviško dizaino propagavimą“ apdovanota architektūros studija „HEIMA architects“. Nominacijos rėmėjai – EMKO. Žiuri narys, architektas Gonzalo Iturriaga Atala šį interjerą išskyrė, kaip įdomų dizaino sprendimą.

 

nuotrauka Norbert Tukaj

 

Apdovanojimas už „Geriausią fotografo darbą“ atiteko Vaidotui Daruliui. Nominacijos rėmėjas žurnalas „Centras“.

 

nuotrauka Vaidoto Darulio

 

Informacinis šaltinis: 15 min ir interjeras.lt