Vieta: Barselona, Ispanija
Įgyvendinimo metai: 2020
Interjero dizaino studija: El Equipo Creativo
Fotografijų autorius: Adrià Goula, One Represent Agency
Teksto autorė: Gintautė Kisieliūtė

Barselonos senamiestyje įsikūrusio Kimpton Vividora viešbučio interjeras spinduliuoja ispanišką dvasią. Dizaino studija El Equipo Creativo sukūrė unikalias, kultūrą ir tradicijas perteikiančias erdves, kuriose svečiai akimirksniu pasijunta vietiniais barseloniečiais. Šio miesto stilistika pasižymi spalvingu, žaismingu chic stiliumi, gaivia atmosfera ir nepretenzinga elegancija. 

Kimpton tinklo viešbučiai yra vienetiniai – butikiniai, todėl juose nevyrauja atsikartojanti stilistika bei koloritas. Kiekviename projekte siekta atspindėti miesto ar net rajono aktualijas, kultūrą, nupasakoti istoriją, vietinių gyvenimo būdą. Šis pastatas yra Ciutat Vella rajone – seniausioje miesto dalyje. 

Čia gyvenimas lėtesnis, apylinkėse gausu senyvo amžiaus, tačiau jaunos dvasios menininkų, siaurų šaligatvių, mažų parduotuvėlių, tradicinių barų ir kavinių, taip pat ir šiuolaikinių elementų, tokių kaip riedlenčių parkas ar gatvių menas.

Unikaliomis ir autentiškomis vidaus erdvėmis norėta ne tik džiuginti viešinčius atvykėlius, bet ir pritraukti vietinius, kaimynystės gyventojus. Kad jiems aplinka būtų maloni ir artima, rinktasi nemažai rankų darbo interjero elementų, sukurtų vietos amatininkų, pirmenybė buvo teikiama ispaniškoms įmonėms bei prekių ženklams, meno kūriniams.  

Vienas iš iššūkių projektuojant šį viešbutį buvo reikalingų zonų išdėstymas bendrosiose erdvėse. Pirmame aukšte įrengtas baras ir kavinė. Gurkšnojant ryto kavą ir sklaidant laikraščius, akies krašteliu galima stebėti Barselonos senamiesčio gyvenimą, verdantį kitapus didžiulių langų. Vakare švytintys baro šviestuvai, atsispindintys blizgiose ažūrinėse žalvarinėse dekoro plokštėse, traukia praeivių žvilgsnius ir kviečia į vidų. Ši erdvė – tarsi miesto ir viešbučio jungtis, kurioje vietiniai susipažįsta su atvykusiais svečiais.

Viešbučio vestibiulis, laukiamojo-poilsio zona (lounge) bei registratūra įsikūrė antresolėje, nuo kurios galima matyti veiksmą pirmame aukšte. Čia taip pat yra įrengtas susitikimų kambarys, co-working (bendradarbystės) patalpa. Tropine žalia ar, saulei nušvitus, gilaus turkio spalva nudažytos lubos, jungiančios antresolę su apačioje esančiu baru ir kavine, laukiamojo zonai suteikia jaukumo. 

Lašišų bei garstyčių atspalviai ir šviesiai rudos odos baldai itin dailiai dera prie sodrios lubų spalvos. Prabangos pojūtį sustiprina žalvario apdaila dengtos stambios kolonos, išraiškingos medienos rievės kietųjų baldų paviršiuose. Netikėtumo įspūdį ir lengvumą suteikia tarsi kaskada nuo tamsių lubų krintantys kabamieji stikliniai šviestuvai. Jų švytėjimas efektingai matomas tiek vestibiulyje, tiek pirmo aukšto bare ir kavinėje, taip pat iš gatvės. 

Gana originalus, lengvumo įspūdį suteikiantis sprendimas – vietoje dažniausiai pasitaikančio vieno didelio registratūros baldo čia pastatyti trys nedideli, įspūdingomis akmeninėmis plokštėmis padabinti minimalistinių formų stalai. Visi trys dekoruoti vis kitokiu akmeniu, o palei grindis dar spindi LED juostos.  

Viešbučio kambariuose dizaineriai norėjo perteikti vietinių gyvenimo būdą, kurį atspindi atpalaiduojanti bei kiek prabangi ir išraiškinga, originali atmosfera. Stengtasi suderinti kontrastingus ir harmoningus elementus taip, kad interjeras būtų įdomus, intriguojantis, bet neperkrautas. Autoriai siekė miegamuosiuose atspindėti miestietišką, o kartu ir pajūrio gyvenimą. Kambarių spalvų gama ir medžiagiškumas tapo pagrindine išraiškos forma. Kadangi Barselona yra itin spalvingas miestas, o miegamuosiuose norėta išlaikyti ganėtinai ramią nuotaiką, buvo pasirinkti du pagrindiniai atspalviai: šiltas terakotos, primenantis architektūrinius miesto elementus, čerpes, bei gaivus melsvas, simbolizuojantis Viduržemio jūrą.

Dizaineriai visuose kambariuose pritaikė tuos pačius, vienodų spalvų elementus: rusvus, natūralia oda aptrauktus lovūgalius, suskaidytus į geometrinius segmentus, ir nedidelėmis stačiakampėmis melsvomis plytelėmis išklijuotas pertvaras, skiriančias vonios kambarius nuo miegamųjų. Originalus bei praktiškas sprendimas buvo skiriamąsias pertvaras daryti iki pusės, o dalį vonios kambario palikti atvirą ir sujungti su miegamojo zona. Likusi dalis (dušo, tualeto) buvo atskirta tamsintu matiniu stiklu. Ši pertvara ne tik atrodo estetiškai, atveria erdves, bet ir sudaro galimybę įsileisti natūralią šviesą į vonios kambarį.

Svarbus vaidmuo viešbutyje atiteko restoranui Fauna. Restoranas buvo įrengtas antrame aukšte, o tai yra visiškai netipiška ispaniškoms tradicijoms ir kultūrai, nes antras aukštas visada laikomas privačia, šeimos ir artimųjų, erdve. Interjero autoriai nusprendė šią sampratą paversti dizaino koncepcija. Taigi, dizainerių idėja – sukurti tokią restorano stilistiką ir atmosferą, kad jame lankytojai jaustųsi tarsi atvykę pas draugus į svečius. 

Patalpose pagrindinė duoklė buvo skirta nuo šalies kultūros neatsiejamai keraminių plytelių tradicijai. Čia pademonstruotos įvairios jų variacijos, deriniai, raštai. Kai kur jų motyvai atsikartojo ir lubų tapyboje. Restoranas suskaidytas tarsi į kambarius. Kiekviename galima išvysti vis kitokius apdailos variantus, spalvas, kombinacijas. Spalvingos, ypač charakteringos plytelės su įvairia ornamentika, geometrinėmis figūromis, sukuria efektingą viso interjero foną. Jį papildo subtilių formų ir žemiškų atspalvių baldai, tamsiai rausvos medienos sienų apdaila bei durų, langų fragmentai. Rankomis ištapytomis baltai mėlynomis plytelėmis puoštos sienos, perteikiančios Barselonos gyvenimo scenas, lankytojus pasitinka prie įėjimo į restoraną. Šiomis plytelėmis taip pat dekoruotas didžiulis platus baldas – švediškas stalas – baras, apie kurį svečiai rytais sukiojasi pusryčiaudami. 

Namų atmosferą sustiprina atvira virtuvė patalpos gale. Joje galima matyti nemažai sodriai rausvo medžio masyvo fragmentų. Ispanijoje jie buvo itin populiarūs daugelį metų. Jaukumui ir privatumui sukurti dizaineriai panaudojo paprastą, tačiau taip pat vietinių naudojamą dekoravimo būdą – vazonus su žaliuojančiais augalais. Kone kiekviena laiptinė, balkonai ar palangės paprastai būna nukrautos žaluma. Vazoniniais augalais buvo atskirtos ir kiek izoliuotos tam tikros erdvės, o ir atmosfera tapo minkštesnė ir natūralesnė.  

Bendras interjero vaizdas – lengvas ir elegantiškas. Interpretuoti vietos istorijos elementai ir modernumu bei šiuolaikiškumu pasižymintis viešbučio dizainas stebina kiekvienoje patalpų kertėje – žvilgsniu galima keliauti per erdves ir grožėtis persidengiančiomis apdailos medžiagomis, ryškiaspalviais minkštaisiais baldais, drąsiais, kontrastingais akcentais. Visose erdvėse galima rasti klasika tapusių ispaniškų baldų ar šviestuvų modelių, tipinių keraminių plytelių apdailos raštų, ornamentikos ar derinių, o dinamikos suteikia itin ekspresyvus spalvų ir apdailų, raštų, formų kombinavimas. Visi šie dalykai padėjo sukurti  unikalią ir stiprią atmosferą, pasakojančią apie Ispanijos istoriją, kultūrą ir tradicijas.