Interjero autorė: Rūta Tutkutė Mikalauskienė
Fotografas: Leonas Garbačauskas

 

Išraiškingas, kontrastingas, drąsus – taip galima apibūdinti šį kotedžo interjerą. Dizainere pasitikintys užsakovai, atsižvelgę į jos rekomendacijas bei patarimus, priėmė siūlomus sprendimus ir dabar gali džiaugtis šiuolaikiškais, tačiau jaukiais, šiltais namais. Įvairių apdailos medžiagų – medienos, raudonų plytų, betono, juodo metalo – deriniai kuria dinamišką ir efektingą atmosferą. Derinant tarpusavyje skirtingas medžiagų faktūras buvo sukurtos tarsi daugiasluoksnės kompozicijos, atrodančios vis kitaip žvelgiant iš skirtingų taškų.

 

 

Skirtinga apdaila labiau kontrastuoja faktūromis nei koloritu, nes naudojami natūralūs atspalviai. Vyrauja tamsi mediena, raudonos plytos, juodos detalės, balti elementai, o minkštuosiuose balduose atsiranda apčiuopiama, vientisa spalva. Daugelis jų – žalsvų ar pilkšvų atspalvių. Taip pat savotišku dekoravimo būdu tapo ritmiški raštai, regimi laiptų turėkluose, frezuotose virtuvės baldų durelėse, knygų lentynos kompozicijoje, plytų siūlių tinkle, žaliuzių horizontalėse.

Nelabai standartiniu sprendimu tapo virtuvės sienelės apdaila, kuriai pasirinktos tos pačios plytos. Iš pažiūros ir, daugelio nuomone, toks grublėtas paviršius yra nepraktiškas, tačiau šiuolaikiški apdirbimo būdai leidžia jį paversti funkcionaliu. Plytos buvo dengtos laku – jis saugo nuo dulkėjimo ir atlieka impregnavimo funkciją. Ant plytų nematyti jokių riebalų dėmių ar išdžiūvusių vandens lašų. Be to, darni apdaila leido išlaikyti erdvės vientisumą, neišskyrė virtuvės zonos sienų kitokiomis plokštumomis.

Vonios kambaryje išsaugota ta pati stilistika: čia vyrauja natūralios medžiagos, kontrastingi spalvų deriniai, faktūriški paviršiai, ritmiški raštai. Bendras vaizdas – jaukus ir malonus akiai. Išskirtiniu sprendimu tapo kampu, ant dviejų sienų ploštumų priklijuoti veidrodžiai. Viename jų matyti priešais esančiojo atspindys – taip optiškai praplėsta patalpa ir efektingiau paskirstyta šviesa.

 

 

Miegamajame, siekiant pabrėžti relaksacinę kambario nuotaiką, lova pastatyta ne šonu, kaip dažniausiai daroma, o kojūgaliu į langą. Šis sprendimas suteikė galimybę už lovos sukurti atskirtą nuo miegamojo zonos drabužinę ir leido abiem gyventojams prabudus grožėtis vaizdu pro langą. Palei langą suprojektuotos papildomos spintos ir pagilinta palangė. Vientisa visos patalpos apdaila sukuria harmoningą miegamojo atmosferą.

Projektuodama apšvietimą, autorė atkreipė dėmesį ne tik į bendrą, funkcinę šviesą, bet ir į charakteringus apšvietimo scenarijus skirtingoms situacijoms bei nuotaikoms. Akcentiniai šviestuvai virš valgomojo stalo bei salos yra išraiškingesni stilistiškai, o kitur pasirinktas minimalistiškesnis, santūresnis dizainas ar įmontuojamieji LED šviestuvai.

Vientisa interjero koncepcija, vyraujanti suprojektuotose patalpose, sukuria jaukią atmosferą, kurioje gera gyventi, ilsėtis, o išraiškingos tekstūros ir industriniai elementai papildo namus moderniomis, dinamiškomis detalėmis.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“