Šiuolaikiniuose biuruose pastaraisiais metais įvyko nemažai reikšmingų pokyčių, kurie nubrėžė gaires ne tik įmonių vadovams, bet ir baldų gamintojams. Į Lietuvą vis aktyviau veržiasi skandinaviškos biuro baldų tendencijos. Taigi daugiausiai dėmesio skiriama funkcionalumui ir ergonomikai, nes darbuotojų sveikata, be abejonės, svarbiausias prioritetas. Lietuvos baldų gamintojai šalies ir užsienio rinkai siūlo baldus, kurie padeda išlaikyti gerą sveikatos būklę, pakilią nuotaiką ir darbingumą.

Brandesnis įmonių vadovų požiūris į darbuotojų darbo vietą lemia tai, kad daugiau dėmesio skiriama ofiso baldams – svarbiausiu kriterijumi tampa ne tik tai, kaip baldas atrodys, bet kokias funkcijas atliks ir kaip prisidės prie darbuotojo sveikatos gerinimo, arba kaip vykdys įvairių sveikatos problemų darbo vietoje prevenciją. Į šiuos svarbius aspektus daug dėmesio kreipia ir įmonių grupės „Narbutas“ baldų gamintojai, daugiau nei dvidešimt metų gaminantys biuro baldus, kurie suteikia galimybę sukurti tokią darbo aplinką, kurioje žmonės jaučiasi komfortiškai.

Vienas iš pagrindinių modernaus ofiso elementų – darbo stalas. Šiuolaikiniam žmogui, ofise praleidžiančiam daugiau kaip aštuonias darbo valandas, itin svarbu keisti savo kūno pozicijas. Tam puikiai gelbsti reguliuojamo aukščio stalai, valdomi elektra. Tuomet darbuotojas turi galimybę dirbti ir stovimoje pozicijoje, ir sėdimoje.

„Lietuvos įmonių vadovai jau senokai suprato, kad investicijos į darbuotojų sveikatą ir darbo vietos gerinimą atsiperka su kaupu, mat didesnis darbuotojo darbingumas atneša geresnių rezultatų visai įmonei. Reguliuojamo aukščio stalai ypač tinka tose bendrovėse, kur darbuotojai daug laiko praleidžia sėdėdami, arba ten, kur reikia dalintis ta pačia darbo vieta. Galimybė keisti stalo pozicijas suteikia patogumo – kai nugara pavargsta sėdėjimo pozicijoje, darbuotojas keliais judesiais pakelia stalą iki reikiamo aukščio ir gali tęsti darbą stovėdamas“, – teigia Ingrida Paužienė, įmonių grupės „Narbutas“ pardavimų Lietuvoje vadovė.

Išskirtinis dėmesys renkantis turėtų būti skiriamas ir patogiai darbuotojo poreikius atitinkančiai kėdei. Renkantis pastarąją, specialistai pataria atkreipti dėmesį į atlošą, kad atrama būtų patogi juosmeniui ir pečiams, nes šios kūno dalys labiausiai apkraunamos sėdimo darbu metu. Tinkamai pagamintas atlošas neleidžia darbuotojui kūprintis ir „prisitaiko“ prie nugaros linkių, tad dauguma šiuolaikinių kėdžių yra gaminamos su atlošu, suformuotu pagal žmogaus kūno anatomiją, arba su papildomais reguliuojamais priedais, kurie suteikia patikimą atramą nugarai.

Kėdėms naudojamos šiuolaikiškos kokybiškos medžiagos, pralaidžios orui, pavyzdžiui, austa vilna, poliesteris ar oda. Verta paminėti, jog vis dažniau renkamasi ir naujo dizaino kėdė, kur vietoj stanžios nugarėlės naudojamas tinkliukas – kvėpuojanti atrama.

Įmonių grupės „Narbutas“ baldų ekspertai patikina, kad jau kurį laiką ir Lietuvos įmonėse plačiai taikoma atviro biuro koncepcija, kur erdvės išdėstytos taip, kad visi darbuotojai dirba vienoje vietoje, tad iš esmės nelieka net atskiro vadovo kabineto. Kad darbo procesas būtų sklandesnis ir jam netrukdytų foninis triukšmas, „Narbuto“ įmonių grupės baldų kūrėjai siūlo akustines pertvaras, kurios puikiai izoliuoja garsą ir sukuria jaukesnę darbo aplinką. Pertvaros yra gaminamos iš medienos drožlių, akustinio porolono, veltinio. Šiuo metu tokiais triukšmo mažinimo biure sprendimais labiausiai žavisi Vakarų ir Šiaurės Europos šalys.

Atkreipdami dėmesį į spalvinę gamą, baldų kūrėjai pastebi, kad Lietuvos biuruose atsiranda didesnė spalvų įvairovė, ypač tose erdvėse, kurios skirtos susitikimams ar poilsiui. Vis dėlto išlieka susidomėjimas šviesių pastelinių spalvų biuro baldais, pavyzdžiui, neretai ofisui renkamasi balta spalva ar rusvi tonai. Drąsiausiai šalyje pasirinkdami baldų spalvinę gamą eksperimentuoja kūrybinių kompanijų atstovai – informacinių technologijų ir reklamos įmonės.

Sodrios ir ryškios spalvos stimuliuoja kūrybiškumą, tačiau reiktų nepersistengi, nes tokia aplinka gali pradėti varginti. Geriau rinktis tik ryškius akcentus, atskiras detales. Svarbu tai, kad žmonės pasirinktų spalvas ne atsitiktinai, bet atsižvelgdami ir į jų kuriamą poveikį. Spalvos neturi erzinti, anaiptol privalo padėti susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį, veikti pozityviai.

Inovatyvus biuras – modernių baldų su išmaniomis funkcijomis oazė, kurioje kiekvienas darbuotojas gali patenkinti savo poreikius ir jaučiasi turintis pakankamai galimybių tausoti savo sveikatą. Ergonomiški baldai ir teisingas įmonių vadovų požiūris, orientuotas į darbuotojų sveikatos gerinimą, lemia didesnį lojalumą įmonei.

Parengė Žydrė Dargužytė

#Biuras #Interjeras

2014-09-29