Jau paskelbti energijos, pagamintos naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, tarifai 2012 metams

UAB "Arginta" - Interjeras.lt

UAB "Arginta" - Interjeras.lt

UAB "Arginta" - Interjeras.lt

UAB "Arginta" - Interjeras.lt

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) nustatė ir paskelbė ilgai lauktus elektros energijos ir biodujų, pagamintų naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, tarifus 2012 metams.

Supirkimo tarifai ir Maksimalūs tarifai nustatyti visoms atsinaujinančių energijos išteklių jėgainėms, kurios gamina elektros energiją, ir biodujų jėgainėms, išgaunančioms biodujas, išdiferencijuojant jas pagal jėgainių technologijų tipus ir jėgainių technologinius pajėgumus.

Pasak VKEKK, tiek bendrosios teisinės veiklos sąlygos atsinaujinančios energetikos srityje, tiek ekonominės sąlygos yra ypač palankios smulkiesiems energijos gamintojams, naudojantiems atsinaujinančius energetikos išteklius. Todėl tikėtinas investicijų į šią sritį suintensyvėjimas jau artimiausiu metu‘‘.

VšĮ ,,Aplink tave“ EKOcentro projekto vadovė Rasa Buslavičienė tikisi, 2011 metų pabaigoje organizuotų seminarų ,,Alternatyviųjų energijos šaltinių diegimas statomuose bei renovuojamuose namuose metu gautų žinių architektai dar nepamiršo ir, pagaliau išaiškėjus labai lauktiems supirkimo tarifams, specialistai ir užsakovai jau daug drąsiau diskutuos apie atsinaujinančios energijos sistemų integravimo į pastatus galimybę.

UAB ,,Arginta“  inovacijų ir investicijų direktoriaus Vito Mačiulio nuomone, patvirtinti naujieji saulės elektros supirkimo tarifai yra tinkami saulės elektrinių plėtrai, t.y jėgainių įrengimui naudojant pigesnius fotovoltinius modulius ir montavimo medžiagas, leidžia pasiekti 8 metų įrangos atsipirkimo terminą, todėl nemažai daliai smulkių investuotojų turėtų būti pakankamai patrauklūs. Tačiau didesnėms, virš 100 kW galios jėgainėms tarifai labai maži ir labai abejotina, kad jų kas nors imsis. Nustatant tarifus saulės energijai, buvo remiamasi Vakarų Europos pavyzdžiais. Tačiau nebuvo atsižvelgiama į esminį skirtumą: pvz. Vokietijoje arba Prancūzijoje tarifai gal kiek ir mažesni, tačiau statytojui jis galioja 20 metų, o Lietuvoje – beveik perpus mažiau – tik 12 metų. Tuo pačiu ir saulės projektų patrauklumas Lietuvoje tampa ženkliai mažesnis, negu Vokietijoje ar Prancūzijoje.

Su p. Vitu sutinka ir kitas EKOcentro seminarų lektorius —Mindaugas Jaruševičius (UAB ,,Reenpro“): ,,Patvirtinti supirkimo tarifai nustatė sąlygas rinkai judėti pirmyn. Sunku prognozuoti kokio pobūdžio bus plėtra, bet labai svarbu, kad yra išskirtas tarifas integruotoms saulės elektrinėms. Asmenys, įsidiegę saulės elektrinę, kuri tuo pat metu yra ir stogo danga ar fasadas, ir žinodami, kad ši investicija atsiperka bei pats sprendimas yra estetiškas, turėtų džiaugtis padarę tai pirmieji."

Algirdas Jacunskas iš UAB ,,Informacinių technologijų pasaulis“ džiaugiasi ne tik tuo, kad galėjo pasidalinti turima patirtimi EKOcentro seminarų metu, bet ir tuo, kad įsiklausė į ten išgirstą galimą elektros iš saulės energijos supirkimo kainos 15% sumažėjimo prognozę. Pasak Algirdo, įmonė iš karto suplanavo, kad jų tiekiama įranga 2012 metais taip pat pigs 15% ir taip jau pradžiugino klientus, nes net ir šiek tiek nukritus kainai, investicijos į saulės elektrinę jiems atsipirks per tą patį laiką.

Visus supirkimo tarifus galite rasti čia: http://www.regula.lt/lt/naujienos/index.php?full=yes&id=14048