Interjero autorė: Jurgita Karenga

Staliukas - www.taurukedras.lt
Šviestuvas - www.cwebsterandsons.co.uk

Nors nuo žiemos saulėgrįžos dienos pradėjo ilgėti, šviesiais vakarais pasigirti dar negalime, tad, norėdami gerai jaustis, didelį dėmesį turime skirti tinkamam namų apšvietimui. Tinkamai parinktas apšvietimas pagyvins Jūsų namų interjerą, suteiks išskirtinumo ir jaukumo įspūdį.

Projektuodami namų apšvietimą, turėtumėte suderinti du aspektus: estetiką ir funkcionalumą, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad skirtingos namų erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo sprendimų. Taigi paanalizuokime, ką turėtumėte žinoti, planuodami svetainės, virtuvės ir miegamojo apšvietimą.

Svetainė

Svetainė – universalus kambarys, kuriame žiūrime televizorių, skaitome, valgome, rengiame vakarėlius, tad skirtingose zonose reikalingas skirtingas apšvietimas. Poilsio erdvėje pravers dekoratyvus apšvietimas, kuris išryškintų knygų kolekciją, stiklo dirbinius, paveikslus, augalus, ornamentus ar kurią nors mėgstamą detalę. Stalines lempas išdėstykite ant spintučių ar stalų kambario kampuose. Jos skleis šviesą į kambario vidų ir sukurs erdvaus, tačiau jaukaus kambario įspūdį. Jei mėgstate skaityti fotelyje, šviesa gali kristi iš bet kurios pusės, tačiau iš aukščiau ir iš už nugaros.

Didelį dėmesį skirkite pagrindiniam palubėje kabančiam šviestuvui. Jis gali būti dekoratyvus ir privalo derėti su sienų spalva, nes būtent nuo jos gali priklausyti apšvietimo svetainėje atspalvis.

Virtuvė

Virtuvė – viena iš pagrindinių namų erdvių, kurioje verda aktyviausias šeimos gyvenimas: šeima čia susitinka, bendrauja, gamina... Jei turite nedidelę virtuvę, galite joje išsiversti ir be bendro apšvietimo. Čia užtektų apšviesti tik valgomojo zoną ir darbastalį. Tačiau jei esate erdvios virtuvės savininkas, jums prireiks bendro apšvietimo. Bendras virtuvės apšvietimas turi būti šiltų spalvų ir būtinai paskirstytas tolygiai. Tam puikiai tinka prie lubų pritvirtinti šviestuvai. Vis tik valgomojo zoną reikėtų apšviesti atskirai. Idealus sprendimas būtų bra, pritvirtintas tokiame aukštyje, kad sėdinčių prie stalo žmonių veidai būtų apšviesti tolygiai. Tiks ir šviestuvas su reguliuojamu šviesos ilgiu. Jei pakelsite šviestuvą aukčiau, jūsų pietūs taps iškilmingi, o nuleidę jį žemyn galėsite vakarieniauti intymesnėje, jaukesnėje aplinkoje. Jei virtuvėje yra minkštas kampas, geriausia naudoti toršerus.

Interjero
 autorė: Liubovė Budiuk

Šviestuvas - www.topolina.lt
Sofa - www.renlena.lt

Interjero
 autorė: Jūratė Miliauskaitė-Laurinaitienė

Kėdės - www.kedziucentras.lt
Tapetai - www.renlena.lt

Interjero
 autorius: Evaldas Žurkus

Stalas - www.skandinaviskiinterjerai.lt


Maisto ruošimo vietą vertėtų apšviesti atskirai. Čia reikėtų vengti vengti šviestuvų su tiesiu šviesos kampu, nes jis sudaro aštrių šešėlių bei sutemų pojūtį, o tai ženkliai sumažina darbingumą. Darbastalio apšvietimui idealiausia būtų įmontuoti šviestuvus į spintelių apačią.

Interjero
 autorė: Aušrinė Šeibelienė

Lova - www.idejosnamams.lt
Sieniniai šviestuvai - www.ardena.lt
Užuolaidos - www.sortimenti.lt

Interjero
 autoriai: Laura Malcaitė, Dmitrijus Kudinas, Linas Lapinskas

Šviestuvas - www.delight.lt
Lova - www.simetria.lt
Užuolaidos - www.4designers.lt

Miegamasis

Kadangi miegamasis bene intymiausia namų erdvė, jo apšvietimo sprendimai turi sukurti jaukią ir šiltą atmosferą. Čia tiesioginis ryškus apšvietimas nepageidautinas, tad bendro lubinio apšvietimo šviestuvo gali ir nebūti. Jei vis dėlto planuojate tokį kabinti, pasirūpinkite, kad jo gaubtas skleistų išsklaidytą šviesą. Taip pat būtų pravartu iš anksto pasirūpinti galimybe reguliuoti jo šviesos srauto intensyvumą.

Sieninis apšvietimas bra tipo šviestuvais miegamajame – vienas geriausių sprendimų. Taip pat labai svarbu numatyti zoninį apšvietimą prie lovos, kuris pravers prieš miegą mėgstantiems skaityti. Be zoninio apšvietimo, greta lovos reikėtų numatyti bendro ir sieninio apšvietimo jungiklį, lengvai pasiekiamą iš bet kurios lovos pusės, arba du tokius jungiklius iš abiejų lovos pusių.

Parengė Agnė Jakubonė

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“