ACO Nordic dušo latakas

Projektuodami vonios kambarį, vis dažniau renkamės ne vonią, o dušo kabiną. Be to, atsisakoma padėklo ar pakylos, suformuotos iš keraminių plytelių, ir dušo kabina statoma ant grindų. Svarbu, kad duše bėgantis vanduo neprasisunktų už jo ribų. Puikus sprendimas – stilingi ir daug vandens sugeriantys dušo latakai, sugeriantys didesnį kiekį vandens nei trapas, be to, tai itin šiuolaikiška stiliaus detalė.

Įsirengdami namus daug dėmesio skiriame ne tik funkcionalumui, bet ir išvaizdai, stiliui, detalėms. Pasirinkus skaidraus stiklo dušo kabiną, norima, kad ne tik maišytuvas, keraminės plytelės, bet ir vandens nubėgimo vieta būtų stilinga.

Iki šiol vyravo trapas, nes dušo latakai Lietuvos rinkoje pasirodė vos prieš kelerius metus. Dabar, kai dušo kabina statoma ant žemės, svarbu, kad tekantis vanduo subėgtų į kanalizaciją ir nesikauptų ant grindų paviršiaus. Trapas nesugeria didelio vandens kiekio, ypač jei duše – ne viena, o dvi dušo galvutės, arba pasirenkama lietaus dušo galvutė, iš kurios bėga gerokai daugiau vandens.

Pasak UAB „ACO Nordic“ atstovo Nerijaus Zinio, dušo latako pralaidumas – 0,4–0,6 l/s, kurio pakanka net įsirengus masažinę dušo kabiną. Nerūdijančio plieno dušo latakas – geresnis sprendimas tiek dėl dizaino, tiek dėl funkcionalumo.

Didžiausias dušo latako pliusas – grindyse nebereikia formuoti nuolydžio iš keturių pusių, pjaustyti keraminių plytelių ir pan. Tereikia suformuoti nuolydį į vieną pasirinktą pusę: prie dušo kabinos durų, prie sienos ar kt. Prausdamiesi stovėsi ant keraminių plytelių.

Dušo latakas tvirtinamas ant betono paviršiaus, į grindis įleidžiant 120 mm, ir gerai užsandarinamas. Tai ypač aktualu, jei jis montuojamas virš eksploatuojamų patalpų. Kiekvienas latakas turi hidroizoliacinį flanšą. Prie dušo latako yra montavimo priedas – aukščio reguliavimo elementas.

Nors kartais pasirenkamas ilgesnis latakas, jame būna įrengtas tik vienas išvedimas, kurio pakanka vandeniui nutekėti į kanalizaciją. Kadangi dušo latakas – stačiakampio formos, aplink jį paprasta klijuoti keramines plyteles. Tarpas tarp latako korpuso ir plytelių sandarinamas elastiniu užpildu.

Daugiau info www.aco.lt