Ar mėgstate eksperimentuoti interjere? Norite būti madingas? O galbūt norite drąsių sprendimų dekoruojant sienas, tačiau nesate tikri, ar jums tikrai patiks rezultatas? Yra išties paprastas ir lengvas būdas išsibandyti, ar patinka vienas ar kitas stilius? Ar jūsų interjere tinka naujausia mados tendencija? Ar tikrai norėtumėte tam tikrų medžiagų savo interjere, pvz. betono, marmuro, medžio.

Tas būdas – tai spausdinti tapetai, arba dažniau sakome – fototapetai. Žodis „fototapetas“ daugelio galvose vis dar turi neigiamą atspalvį. Bet kol kas, deja, nesugalvojome kito trumpo žodžio apibūdinti tapetų medžiagą, skirtą spausdinimui plačiaformačiais spausdintuvais.

Pasitelkus šiuolaikinę spaudos įrangą ir išsirinkus kokybišką medžiagą galima pasiekti rezultatų, kurie jus nudžiugins. Spausdintų tapetų pagalba jūs galite žengti koją kojon su mada lengvai atnaujindami savo interjerą nors ir kiekvienais metais. Galite drąsiai eksperimentuoti, rinktis ryškias spalvas, piešinius, grafinius elementus ir lengvai juos pakeisti, jei visgi rezultatas jums pasirodytų per drąsus. O jei neapsisprendžiate, ar norite sienos dekoruotos marmuru, betonu ar medžiu, prieš montuojat originalią medžiagą, galite atsispausdinti ją imituojantį tapetą ir pasižiūrėti, kas jums iš tiesų patiktų. Ribas, ką atspausdinsite ant tapeto, gali nubrėžti tik jūsų pačių fantazija.

Nesvarbu, ar esate interjero dizaineris, ar tiesiog žmogus, norintis savarankiškai atnaujinti savo būstą, galvodami apie tapetus, nepamirškite šių pagrindinių dalykų:

1. Pagrindas. Svarbus galvojant apie tapetų užklijavimą ant sienos ir vėlesnį jų nuėmimą.

Medžiagos tapetams didžiąja dalimi turi arba popierinį, arba neaustinį pagrindą.

  • Tapetas popieriniu pagrindu, be abejo, bus pigesnis, tačiau klijuoti jį reiks atidžiau, nes popierius nėra atsparus plyšimui. O jei norėsite po kurio laiko atsinaujinti ir nuimti popierinį tapetą, teks pavargti, nes plėšiant nuo sienos, tapeto gabalas plyšta į smulkias dalis.

Klijuojant popierinio pagrindo tapetą taip pat reiktų nepamiršti daryti užlaidų (persidengimų), nes ilgainiui jis kiek pasitraukia.

  • Tapetas neaustinės medžiagos pagrindu yra stabilesnis, su juo lengviau dirbti. Toks tapetas atsparus plyšimui, vadinasi ir klijuojant bus paprasčiau, ir nuklijuojant jį nuplėšite vienu ištisu gabalu. Neaustinės medžiagos tapetas beveik nesitraukia ir priklausomai nuo medžiagos, iš kurios pagaminta likusi tapeto dalis, jį dažnu atveju galima klijuoti suvedant kraštą su kraštu, nepaliekant užlaidų.

2. Medžiagiškumas. Svarbus, kai galvojame, kaip atrodys atspausdintas vaizdas.

Skirtingos „Coala“ tapetų paviršiaus tekstūros

Tapetas gali būti konstruojamas bent keliais būdais.

  • Imant mums jau žinomą pagrindą, galima palikti jį nedengtą ir tokiu būdu turėti išties natūralų, šiurkštų paviršių. Ypač tinka, kai piešinys/nuotrauka susiję su natūraliais vaizdais. Tačiau neapdorota medžiaga turi mažesnį atsparumą mechaniniams pažeidimams ir jos negalima valyti/plauti.
  • Kai pagrindas dengiamas vinilu, tapetas tampa atsparus aplinkos poveikiui: nedideliems įbrėžimams, vandeniui. Tokį tapetą drąsiai galėsite valyti, plauti, jei prireiks. Taip pat dengimas vinilu leidžia suformuoti skirtingas paviršiaus tekstūras ir galite rinktis ne tik lygų, tačiau ir tekstūrinį tapetą. Pati spauda ant tokio tapeto bus gerokai ryškesnė, ant jo lengviau išgauti intensyvesnes spalvas, nei ant nedengto.
  • Tekstilė irgi gali būti jūsų pasirinkime, kai norisi medžiagiškumo. Toks tapetas gali puikiai pabrėžti jūsų pasirinktą vaizdą, ypač jei spausdinate grafinius raštus ar senovinius paveikslus primenančius vaizdus. Taip pat svarbu paminėti, kad tekstilė yra pati stabiliausia medžiaga tapetams. Ją galite klijuoti be užlaidų.

3. Paviršius. Lygus ar su tekstūra bei raštu. Taip pat svarbu galvojant apie galutinį vaizdą.

Galvojant apie tapeto paviršių, galite trumpam atsiriboti nuo techninių parametrų ir pagalvoti apie tai, ko išties norite, pagalvoti apie jausmą, kokį gali sukelti tapetais dekoruotas paviršius.

Ar tai labai natūralus paviršius, kur nėra ryškių spalvų…

Interjero dizainas: Artūras Akstinas, Artas Design

Galbūt tai vaizdas, kurį puikiai papildys ir kurio įspūdį sustiprins viena iš daugelio skirtingų siūlomų tekstūrų…

Vaizdas atspausdintas ant „Coala Wall Design Leather“

Galbūt norite ryškaus, efektingo vaizdo, tuomet žėrintis tapetui skirtos medžiagos paviršius bus puikus akcentas…

Interjero vizualizacija: Preserve.lt

O gal tai ornamentas, galbūt net koks lietuviškas autentiškas raštas, kurį geriausiai papildys ne kas kitas, bet tekstilė…

Interjero dizainas: Jovita Bingelytė, JOiN

Tereikia įsivaizduoti ir gerai pagalvoti, ko norisi ir specialistai jums pagelbės išsirenkant tinkamą medžiagą jūsų sumanymui įgyvendinti.

Mes tikimės, jog supažindinę jus su spausdintų tapetų galimybėmis, parodėme jums lengvą būdą, kaip susikurti jums labiausiai tinkančią ir patinkančią erdvę.

Daugiau informacijos: antalis.lt