Kėdės - www.linobaldai.lt

Kilimas - www.ka-internetional.lt

Interjero autorė – Arūnė Bitinaitienė

Interneto svetainė: www.architektopaslaugos.lt


Užduotis – sukurti tradicinį, jaukų, harmoningą interjerą.

Architektė Arūnė Bitinaitienė dar studijuodama architektūrą susidomėjo interjero dizainu, kuris jau 8 metus yra ne tik moters darbas, bet ir hobis. Architektė siekia, kad jos sukurti interjerai būtų patogūs, jaukūs, svetingi ir turintys unikalų charakterį. „Patogumas – tai svarbiausias uždavinys, kurį išsikeliu kurdama naują interjerą. Namai gali būti puošnūs, didingi, bet jei erdvė nebus gerai suplanuota – gyventi nebus patogu ir būstą norėsis pakeisti“, – atskleidžia A. Bitinaitienė ir priduria, kad tikroji prabanga šiuolaikiniame gyvenime – patogumas.

Architektė kurdama interjerus taip pat visuomet stengiasi, kad namai būtų pripildyti jaukumo elementų, kuriais tampa gerai suplanuotas apšvietimas, harmoningos, tarpusavyje derančios, spalvos, gražūs ir stilingi daiktai. Be viso to, A. Bitinaitienė didelį dėmesį skiria daiktų medžiagiškumui ir audiniams. Tai galima įžvelgti ir šiame interjere. Anot interjero autorės, raštas ir audinys – nepakankamai įvertintos namų dizaino detalės, kurios kambarį padaro įdomų, individualų ir neužgožia bendro vaizdo.

Šis interjeras sukurtas trijų kambarių (79 kv. m.) bute Kauno centre. Čia galima rasti bendrą, kartu su virtuve įrengtą, svetainę, iš kurios buto šeimininkai nesunkiai patenka į kitas buto erdves. Taip pat bute įrengtas miegamasis su integruota darbo zona. Trečiasis kambarys skirtas svečiams, tačiau kasdienybėje dažniau naudojamas kaip drabužinė.

Interjero užsakovai – brandaus amžiaus inteligentiška pora. Tai jau ne pirmas architektės jiems kurtas interjeras, todėl dirbti buvo daug lengviau. A. Bitinaitienė jau žinojo, koks jų gyvenimo būdas, pomėgiai ir reikalavimai būstui, todėl jai buvo suteikiama pakankamai daug kūrybinės laisvės.

„Atsižvelgdama į užsakovų amžių, siekiau, kad šie namai dvelktų ramybe ir paprastumu, vengiau įmantrių interjero sprendimų. Kadangi butas nėra didelis, buvo labai aktualus tvarkingai pasidėtų daiktų klausimas. Visame interjere stengiausi naudoti kuo natūralesnes medžiagas. Neutraliame spalviniame fone malonūs natūralių faktūrų deriniai suteikia interjerui gelmės ir įvairovės, ko gali pritrūkti dirbtinėms medžiagoms, kurioms taip dažnai trūksta gyvybės“, – pasakojo interjero autorė.

Kurti šį interjerą A. Bitinaitienei buvo lengva ir malonu… Gal todėl ir galutinis rezultatas nudžiugino tiek ją pačią, tiek ir užsakovus.

Sofa - www.ka-internetional.lt
Šviestuvas - www.irinterjerai.lt


Lova, lentyna, spintelė - www.revalbaldai.lt
Minkšta tekstilinė sienelė, fotelis, šviestuvai, užuolaidos - www.irinterjerai.lt


Visame interjere derinamos neutralios spalvos natūraliai sukuria ramybės įspūdį – to, ko ir reikėjo namams, kurie skirti ne stebinti, bet ir teikti atpalaiduojamą ir raminamą atmosferą.

Viena siena svetainėje išdažyta vertikaliais dryžiais, siekiant patalpai įnešti žaismingumo bei ją šiek tiek vizualiai paaukštinti. Vietoj tradicinio minkštų baldų pasirinkimo – dviejų sofų ir fotelių derinio, pasirinktas kiek įdomesnis sofos, gulto ir fotelio derinys. Palyginti nedidelio aukščio sofos atlošas bei pasirinktas gultas neužgožia kambario erdvės, o patalpa atrodo didesnė. Šie baldai klasikinio stiliaus, tad tokiomis sofomis kaip pagrindiniais baldais, anot A. Bitinaitienės, galima džiaugtis ištisus dešimtmečius.

Vienas pagrindinių interjero akcentų – miegamajame esanti audiniu aptraukta sienutė. Ji ypač vilioja visų žvilgsnį ir suteikia patalpai minkštumo, romantiškumo.

Miegamajį architektė siekė paversti ta vieta, į kurią norisi grįžti pasibaigus dienai, todėl, siekdama sustiprinti raminamąjį poveikį, sumažino vizualinę netvarką: suprojektavo sienines spintas akiai nepatraukliems daiktams susidėti.

Miegamajame, kuris įrengtas tolimiausiame buto kampe, kaip ir visame buto interjere, vyrauja paprastumas ir harmonija. Čia taip pat sutinkame visur kartojamą mėlynos spalvos akcentą – kontrastingą tamsiai mėlyną spalvą A. Bitinaitienė panaudojo užuolaidoms, šviestuvams apkantuoti. Tai suteikia išbaigtumo įspūdį bei naujų spalvos potėpių. Be centrinio lubų šviestuvo, kambaryje įrengtas tikslinis apšvietimas skaitymui.

Kadangi butas pakankamai nedidelis, siekdama funkcionalumo ir žinodama užsakovų poreikius architektė miegamajame įrengė kampelį darbui. Čia darbo stalą atstoja klasikinė konsolė, pabrėžianti romantišką miegamojo atmosferą. Šalia – lengvai pasiekiamos lentynos.

Bute vyrauja subalansuotas apšvietimas, o šviesos šaltiniai kambariuose įrengti skirtinguose aukščiuose. Pagrindinis apšvietimas visose patalpose sklinda nuo lubų, tačiau tai nėra vienintelis šviesos šaltinis. Svetainėje, ties sofomis, aplink pokalbio vietą sustatytos stalinės lempos, kurios kambariui suteikia intymumo.


Virtuvės baldai – www.olideja.lt
Grindų plytelės – www.eurotopas.lt
Pakabinamas šviestuvas – www.irinterjerai.lt

Grindys – www.parketas.lt
TV staliukas – www.revalbaldai.lt

Šio buto virtuvė nedidelė, bet patogi ir turinti visus didesnės virtuvės privalumus. Ji projektuota taip, kad būtų išnaudotas kiekvienas centimetras, bet išliktų erdvės pojūtis. Norėdama padidinti darbo erdvę, architektė darbastalį sujungė su palange.

Virtuvėje panaudotos tik kelios apdailos medžiagos ir tekstūros, baldų dizainas lakoniškas, kad dar labiau sustiprintų erdvės pojūtį. Virtuvėje dominuoja poliruotos akmens masės plytelės; valgomojo stalas – taip pat iš natūralios medienos.

Prislopintų sapalvų paletė interjere pareikalavo ypač gyvo medžiagiškumo mišinio, kuris vizualiai pagyvintų kambarį. Architektė drąsiai derino šiurkščias apdailos medžiagas, tokias kaip natūrali mediena, reljefinė baldinė plokštė, akmenukai su glotniomis poliruotomis plytelėmis, dažyta baldinė plokštė ir kt. Ypač svarbų vaidmenį vaidina stikliniai, blizgūs metaliniai interjero akcentai, kuriuos derindama su matiniais paviršiais, architektė sukūrė dinamiškumo įspūdį.

Vonios, labiau nei kitų kambarių, planą lėmė vietos panaudojimas. Vonioje įrengtos spintos šepečiams, lyginimo lentoms ir kitiems dideliems bei akiai nepatraukliems daiktams susidėti. Čia išnaudotas kiekvienas centimetras. Vonioje, siekdama sustiprinti neutralios paletės interjero nuotaiką, autorė naudojo šiurkštesnes medžiagas: akmenukus, reljefinę baldinę plokštę, plyteles.

Grindys - www.parketas.lt

Baldai – www.olideja.lt
Plytelės – www.eurotopas.lt
Durys – www.junda.eu
Santechnika – www.celsis.lt

Kilimas – www.dubingiai.lt

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos – Algirdo Rutkausko

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“