Šeimos kambarys: kaip įrengti erdvę ir mažiems, ir dideliems?

 

Svetainė – tai visų pirma visos šeimos kambarys, tačiau kartais ją įrenginėjant atsižvelgiama tik į suaugusiųjų poreikius ir norus. Stilingas ir preciziškai tvarkingas kambarys tinka svečiams priimti, tačiau ne būtinai yra pritaikytas mažiesiems. Taigi, kaip įrengti svetainę, kad ji būtų ne tik stilinga, bet ir patogi visiems šeimos nariams?  

 


Naudokite spalvas, kurios patinka ir vaikams

Norint, kad šis kambarys patiktų tiek mažiems, tiek dideliems, visų pirma vertėtų pasirinkti atitinkamas spalvas. Šioje erdvėje puikiai tinka švelnūs pasteliniai atspalviai: rožiniai, geltoni, žali, mėlyni ar daug kitų. Jie dera tarpusavyje, o tokios spalvos pagalvėlėmis dekoruoti svetainės baldai atrodo kur kas patraukliau. Naudojantis tokiomis detalėmis galima sukurti nesenstantį, žaismingą ir šiuolaikišką interjerą, kuriame gali atsipalaiduoti visi.  

Rinkitės pakankamai didelius minkštus baldus

Didelė, minkšta ir patogi sofa ar kampas, ant kurio užtenka vietos visiems – privalomas šeimos kambario komponentas. Net jei šis baldas ir užima didžiąją dalį kambario, jis dažniausiai būna pilnai išnaudojamas, nes tai puiki vieta ne tik poilsiui, bet ir, pavyzdžiui, filmų peržiūrai kartu su šeima.  

Nebijokite eksperimentuoti su foteliais

Tam, kad svetainėje būtų ir smagu ir patogu, rekomenduojama išbandyti įvairius sėdimuosius baldus. Šiuo atveju tinka ergonomiški tiek ryškių, tiek neutralių spalvų sėdmaišiai, foteliai ar pufai, pasižymintys itin plačiomis dizaino galimybėmis. Dėl išskirtinės išvaizdos tokie svetainės baldai dažniausiai pelno vaikų simpatijas. Verta paminėti ir tai, kad apvalainų formų pufai ar sėdmaišiai yra ne tik labai patogūs, bet ir stilingi.

Kurkite jaukumą detalėmis

Kuriant suaugusiems ir vaikams patrauklią svetainę reikėtų nepamiršti ir išskirtinių akcentų, suteikiančių kambariui daugiau gylio. Tai gali būti akį patraukiantys paveikslai ar šeimos nuotraukos, taip pat – įvairiais atvaizdais dekoruotos pagalvėlės ar minkšti ir jaukūs pledai. Šie akcentai dažniausiai nėra dideli, tačiau išties reikšmingi formuojant bendrą kambario vaizdą.  

Pasirūpinkite, kad erdvė būtų draugiška augintiniams

Nemaža dalis šeimų namuose laiko augintinius, kurie dažnai šeriasi ir mėgsta visur laipioti, taip kartais apgadindami tam tikrus daiktus. Norint išvengti rūpesčių rekomenduojama atkreipti dėmesį, kad svetainės baldai būtų lengvai 

prižiūrimi ir patvarūs. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti itin paprastai valomus audinius, kurie, be to, yra atsparūs ir dėmėms.  

Sukurkite užkandžių erdvę

Tikriausiai daugelis tėvų sutiktų, kad prikalbinti vaikus nevalgyti ant sofos yra ganėtinai nelengva užduotis. Tam, kad tai būtų paprasčiau, o balduose nesikauptų nešvarumai, verta įrengti specialų kampelį, kuriame būtų galima mėgautis maistu. Paprasčiausia tai įgyvendinti pasitelkiant nedidelius staliukus, ant kurių galima sudėti užkandžius, o šalia pastatyti žaismingus pufus.  

Raskite įdomius sprendimus daiktams susidėti

Svetainėje dažniausiai būna nemažai įvairios paskirties daiktų: indų, žaislų, knygų, suvenyrų ir t. t. Norint, kad visi jie būtų saugūs ir nesimėtytų kur nereikia, verta pasirūpinti tinkamomis laikymo priemonėmis. Šią funkciją puikiai atlieka tokie svetainės baldai kaip lentynos, komodos ir vitrinos, kuriose galima sutalpinti daug daiktų.  

Derinkite skirtingus raštus

Ši taisyklė tinka tikriausiai visais atvejais, kai norima sukurti žaismingą interjerą. Svarbu nebijoti tarpusavyje maišyti skirtingų raštų, kurie gali būti naudojami tiek baldams, tiek kitoms interjero detalėms (pagalvėlėms, pledams ir pan.) dekoruoti. Tam, kad būtų paprasčiau išlaikyti harmoniją, rekomenduojama pasirinkti keletą skirtingų spalvų, porą kontrastingų raštų ir visaip jais varijuoti. Pasinaudojant šiais patarimais įrengti šeimos kambarį gali tapti kur kas paprasčiau. Žaisminga ir patogi svetainė leis mėgautis visais jos privalumais ir puikiu stiliumi – juk namuose svarbus kiekvienas.