Transporto priemonių savininkai yra suinteresuoti ilgą laiką užtikrinti prekinę savo asmeninio automobilio išvaizdą. Dauguma automobilių savininkų įsitikinę, kad laikymas garaže prailgina tarnavimo laiką ir patikimai apsaugo kėbulą nuo korozijos procesų. Tačiau nesant efektyviai vėdinimo sistemai, padidėjusi drėgmės koncentracija, nekokybiškas oras ir toksiški komponentai neigiamai veikia ne tik transporto priemonę, atsargines dalis, automobilių padangas bei įrankius.  Siekiant užkirsti kelią neigiamų veiksnių poveikiui, būtina efektyvi garažo ventiliacija. 

asociatyvi nuotrauka

Mechaninis garažo vėdinimas

Mechaninis vėdinimas užtikrina nuolatinę oro apykaitą nepriklausomai nuo oro sąlygų. Ašiniai ventiliatoriai leidžia greitai ir efektyviai pakeisti orą patalpoje neatidarant langų. Galima rinktis iš dviejų sprendimų – mechaninio ištraukiamojo vėdinimo arba paduodamojo/ištraukiamojo vėdinimo, kurio funkcija – atgauti šilumą iš į išorę atiduodamo oro. 

Didelis mechaninio vėdinimo efektyvumas grindžiamas ventiliatorių, esančių ortakių išėjimuose, naudojimu. Ortakių antgaliai turėtų būti įrengti ant stogo arba garažo sienose esančiose angose. Jei garažas yra individualiame name, mechaninis vėdinimas gali būti įrengtas remiantis centriniu ventiliatoriumi, kuris užtikrina oro mainus visose pastato patalpose.

Gravitacinis garažo vėdinimas

Ši sistema yra mažiau sudėtinga ir pagrįsta natūralia oro apykaita. Šiuo atveju veiksmingas vėdinimas priklauso nuo oro judėjimo. Vertikaliuose vėdinimo kanaluose esantį šiltą orą veikia plūdrumo jėga. Dėl to vėsus, šviežias oras iš lauko patenka į patalpą per sienose esančias ventiliacines angas. 

Lemiamas veiksnys, turintis įtakos mechaninio vėdinimo veikimui garaže, yra vėjas ir temperatūrų skirtumas. Vėjo kryptis gali palengvinti arba apsunkinti oro mainus patalpoje. Vasarą reikėtų pasirūpinti papildomu patalpos vėdinimu ir uždarytame garaže nepalikti automobilio su įjungtu varikliu. Kita vertus, žiemos mėnesiais vėsaus oro patekimas į saloną gali būti pernelyg intensyvus, o tai, jei garažas šildomas, padidins eksploatavimo išlaidas. Sprendimas – vėdinimo grotelės su sklendėmis.

Kokią ventiliaciją reikėtų įrengti garaže? 

Garažui, kuris yra atskiro namo dalis, geriausia rinktis mechaninę ventiliaciją. Siekiant padidinti saugumą, verta ją papildyti anglies monoksido jutikliais. Toks jutiklis nuolat stebi anglies monoksido koncentraciją patalpoje – jei ji viršija leistiną lygį, įjungiami ventiliatoriai ir oras greitai pakeičiamas. 

Tinkamai suprojektuota ir įrengta garažo ventiliacija užtikrins šios patalpos komfortą. Planuojant konkretaus sprendimo pasirinkimą, būtina laikytis galiojančių taisyklių, kad būtų užtikrintas tinkamas saugos lygis. Negalima nuvertinti apsinuodijimo anglies monoksidu pavojaus, todėl garažo ventiliacijos įrengimas ir reguliari jos patikra turi būti atliekami itin kruopščiai.

727