Kiekvienuose namuose daug dėmesio skiriama svetainės įrengimui – joje vakarais susirenka ne tik šeima, tačiau ir draugai, švenčiami svarbiausi gyvenimo įvykiai. Galėtų atrodyti, kad tik erdvioje patalpoje galėsite priimti daugiau svečių, tačiau apgalvotai įrengta svetainė gali patenkinti visus poreikius su kaupu net ir neturint tam daug erdvės. Svarbiausia – tinkamai įvertinti savo poreikius, finansines galimybes bei atidžiai suplanuoti įrengimo procesą. Taip išvengsite ne tik papildomų rūpesčių, tačiau ir sutaupysite pinigų. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės net ir mažiausią svetainę paversti jaukia poilsio ir šeimos bei draugų susibūrimo oaze.


Funkcionalūs baldai – išsigelbėjimas mažoje erdvėje

Būtų idealu, jei kiekvienas pasirinktas baldas atliktų ne vieną funkciją – tai itin svarbu įrenginėjant mažą erdvę. Nelabai daug naudos bus iš sofos ar kito minkšto baldo, jei jame nebus erdvės daiktų saugojimui. Ar, pavyzdžiui, TV staliuko, kuris neturės lentynėlių knygoms, žurnalams ir pan. Galima įsigyti ir transformuojamus stalus, ant kurių galėsite susidėti užkandžius žiūrėdami filmus, o prireikus sutalpinsite šeimos narius vakarienei.

Svetainėje, kad ir kokia ji nedidelė būtų, tikrai atsiras vietos minkštiesiems baldams. Sofa ar sofa-lova taptų ne tik puikia vieta, kurioje patogiai galės įsitaisyti grupė žmonių, tačiau prireikus ji greitai transformuosis į miegamą lovą. Taip pat neužims daug vietos, kaip, pavyzdžiui, minkštas kampas. Renkantis sofą svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar jis turi patalynės dėžę. Tokiu atveju galėsite net sutaupyti pinigų, kuriuos būtumėte išleidę, pavyzdžiui, papildomos komodos ar spintos pirkimui.

Jei atrodo, kad sėdimos vietos gali pritrūkti, papildomai galite įsigyti kelis pufus. Jie bus gan patogūs sėdėti, o prireikus galėsite perkelti ten, kur netrukdo. Tiesa, kai kurie pufai taip pat turi vietos daiktų saugojimui, tad lengvai taps dar viena puikia slaptaviete mažiau naudojamiems rakandams. Pasižvalgę po Tik Baldai asortimentą nesunkiai išsirinksite tai, kas jūsų svetainę pavers svajonių erdve.

Atskirkite funkcines zonas

Gerai apgalvotas erdvės planavimas – vienas iš svarbiausių dalykų, ketinant įrengti kompaktišką svetainę. Atidžiai ir atsakingai apgalvokite, kur statysite kokį baldą, kad jie nemaišytų vienas kitam ir netrukdomi galėtumėte jais naudotis. Tikrai nesinorės būti erdvėje, kurioje erzins viena ar kita detalė ar ja bus nepatogu naudotis.

Paprasčiau bus, jei visą svetainę suskirstysite į funkcines zonas – taip galėsite lengviau sukurti jaukią ir mylimą erdvę, kurioje norėsis leisti laiką. Pasirinkite, ko labiausiai reiks – pavyzdžiui, zonos poilsiui, sandėliavimui, darbui, svečiams bei vaikams. Atskyrę kiekvieną zoną tikslingiau išnaudosite turimą erdvę ir ją pritaikysite kiekvieno poreikiams.

Nebijokite minimalizmo

Ne mažiau svarbus ir tinkamų baldų pasirinkimas. Rekomenduojama mažai svetainei rinktis nedidelius baldus, kurie neapkraus erdvės, tačiau yra gana talpūs. Štai, pavyzdžiui, jei svetainėje norėsite laikyti indus, pravers spintelė su daug lentynų, į kurias tilps įvairiausi indai. Jei norite dėti didesnius daiktus – tuomet nepamirškite pasižiūrėti, ar lentynų išdėstymas bus tinkamas jiems laikyti. Rinkitės žemesnius baldus, kurie neužgoš bendro stiliaus ir nesumažins jau ir taip nedidelės erdvės.

Nevenkite minimalizmo ir nebijokite, kad jei turėsite mažai daiktų svetainė atrodys prastai. Kaip tik – atvirkščiai – net ir keletas baldų, jei jie bus gerai suderinti, suteiks stilingumo ir prabangos. Taip sutaupysite ne tik laiko baldų paieškoms, tačiau nudžiuginsite ir piniginę. Net jei ir minimalizmas nėra jums prie širdies – pirmenybę teikite papildomiems dekoracijos elementams, o ne baldams. Dekoracijos nesumažins kambario erdvės, o tinkamai parinkus, ją dar labiau praplės ir pagyvins.