Vaiko miegamojo dekoravimas gali būti didžiulis kūrybiškumo ir linksmybių šaltinis, tačiau gali pasitaikyti ir iššūkių. Žinant, kad jūsų vaikas netrukus išaugs iš savo lovelės ir žaislų, gali būti sudėtinga efektyviai apipavidalinti jo miegamąjį. Žinoma, norite, kad dabar mažylis mėgautųsi savo erdve, tačiau vaikai greitai auga, todėl pravartu pagalvoti ir apie tai, kaip ateityje keisis jų poreikiai ir interesai.

Nuspręskite, kam bus naudojama erdvė

Sudarykite sąrašą, kam bus naudojamas kambarys. Taip išryškės būtiniausi daiktai, o paskui tie, kurių tik norėtųsi, nes viskam gali neužtekti vietos. Miegamasis skirtas miegoti, bet ar jis taip pat bus naudojamas žaidimams, mokymuisi, poilsiui ir skaitymui, muzikavimui? Kokių daiktų sandėliavimo sprendimų reikės? Tai padės suplanuoti, kokių baldų prireiks ir kas kur tinka.  Taip pat pagalvokite, kiek laiko kambarys turi tarnauti ir koks yra jūsų biudžetas, nes tai turės įtakos baldų pasirinkimui.

Nusprendus dėl išplanavimo, metas atkreipti dėmesį į spalvas ir stilių. Pavyzdžiui, rinkdami įkvepiančius paveikslėlius „Pinterest“ tinkle, galėsite išsiaiškinti, koks kambario stilius patinka jums ir jūsų vaikui. Susidarę nuotraukų koliažą aiškiai išvysite, kokias spalvas, medžiagas, baldus ir aksesuarus verta rinktis.

Investuokite į nesenstančius baldus

Kai turite mažylį, lengva susižavėti spalvingais vaikų kambario daiktais. Tačiau šių daiktų mielumas gerokai pranoksta jų ilgaamžiškumą. Kai atžala po kelerių metų paaugs, jie atrodys per daug vaikiški, ir jūs vėl atsidursite parduotuvėje. Vietoj to ieškokite baldų, kuriuos galėtumėte laikyti savo namuose daugelį metų. Pavyzdžiui, užuot pirkę vaikiško dydžio stalą, rinkitės tokį, kuris tiks ir paaugusiai atžalai. Jei turite vietos, investuokite į dvigulę lovą, o ne į viengulę, kad pasiruoštumėte draugų nakvynėms.

Laikykitės paprastumo

Kai kalbama apie vaikų kambarius, paprastai mažiau yra daugiau. Išlaikydami paprastą dekorą ir minimalų baldų kiekį, sukursite daugiau erdvės žaidimams bei neutralią drobę, kurią galima lengvai atnaujinti vaikui augant.

Apšvietimo planas

Apšvietimas yra pirmas ir svarbiausias elementas, kurį reikia aptarti kiekviename projekte. Rinkitės viso spektro lemputes, įvairių konfigūracijų, o ne liuminescencines ar spiralines. Prastas apšvietimas – per šiltas ir geltonas ar per šaltas ir mėlynai baltas – sukelia nerimą ir depresiją.

Nors dienos metu norisi įsileisti natūralios saulės šviesos, kad skatintumėte džiugią nuotaiką, kitu metu apšvietimas turėtų būti prislopintas, kad vyrautų ramybė ir poilsis. Kad pereitumėte nuo dienos prie nakties, apsvarstykite galimybę viršutinį apšvietimą, taip pat grindų ir stalines lempas papildyti reguliatoriais ir trijų intensyvumo lygių priedais bei pasirinkite tinkamas langų uždangas. Yra labai daug pasirinkimo galimybių – nuo švelnių filtruojančių užuolaidų iki tam tikrų žaliuzių ir draperijų, kurios visiškai užtemdo šviesą.

Kodėl svarbu įrengti knygų lentyną?

Skaitymas yra labai svarbus pažintiniam vystymuisi ir tam tikrų įgūdžių, pavyzdžiui, kalbos ir klausymo, kuriuos vaikai panaudos mokydamiesi skaityti bei rašyti, ugdymui. Įrodyta, kad skaitymas yra labai svarbi vaiko pažintinės raidos dalis: jo gebėjimo mąstyti, suprasti, įsiminti ir susieti simbolius bei sąvokas.

Skaitymas taip pat puikiai padeda atverti mažųjų akiratį naujoms vietoms, žmonėms ir daiktams, įkvepia jų kūrybiškumą. Todėl labai svarbu ankstyvojoje vaikystėje užmegzti teigiamą santykį su skaitymu. Kas šiuo atveju pasitarnautų geriau, jei ne žavi knygų lentynėlė mėgstamiausiame vaiko kambaryje? Labai pravartu knygų lentyną pritaikyti prie jo konkrečių poreikių ir pomėgių. Pavyzdžiui, tiek mažieji, tiek šiek tiek vyresni skaitytojai visuomet gali pasisemti išminties iš pasakų žanro. Įkvepiančių ir pamokančių istorijų rasite Vagoje.

Pasirinkite spalvų paletę

Svarbus žingsnis kuriant vaiko kambarį – išsirinkti spalvą arba kelias. Turėtumėte pasirinkti vieną neutralią spalvą, pavyzdžiui, pilką ar kreminę, ir tada 2-4 su ja derančius atspalvius. Taip sukursite labiau akį traukiančią erdvę ir turėsite galimybę pakeisti kambario koloritą, jei vieną dieną vaikas nuspręs, kad nebemėgsta mėlynos spalvos.

Kuo daugiau daiktų sandėliavimo galimybių

Net jei jūsų vaikas turi didelį miegamąjį, jam visada reikės daugiau vietos žaidimams ir komodų ar aukštų skrynių daiktams laikyti. Erdvi lova taip pat gali būti naudinga, nes joje galima žaisti ir ilsėtis dienos metu. Jei norite, kad vaikas taip pat turėtų kur piešti, skaityti ir mokytis, pridėkite rašomąjį stalą ir patogų sandėliavimo baldų komplektą, kuriame jis galėtų laikyti savo figūrėlių kolekcijas, knygas ir komiksus.

Vaiko kambaryje visada praktiška įrengti daugybę saugyklų. Būkite kūrybingi ir įkomponuokite saugojimo elementus į dekorą. Pasirinkite patrauklius ir funkcionalius sprendimus, pavyzdžiui, spintelę, derančią prie kambario temos, arba elegantišką, kilnojamą krepšelį. Dažnai naudojamiems žaislams ir drabužiams sudėti galima rinktis spalvingus krepšius ir skrynias. Pasirinkite lovas su lentynomis ir stalčiais po apačia, kad galėtumėte paslėpti patalynę, žaislus ir kitas smulkmenas. Taip visa netvarka bus nepastebima.

 

#Naudingi patarimai #Dekoras

2022-09-28