Shutterstock nuotrauka

Jaukūs vakarai su šeima ar draugais dažnai yra praleidžiami namuose žiūrint mėgstamiausius filmus. Žinoma, šiuolaikiniai išmanieji televizoriai leidžia ne tik žiūrėti filmus, serialus ar įvairias laidas tiesiogiai, bet ir žaisti vaizdo žaidimus, naršyti internete. Tad nenuostabu, kad televizoriai vis dar yra paklausūs. Tam, kad naujas televizorius puikiai įsilietų į namų interjerą, pateiksime naudingus patarimus, kaip išrinkti jam geriausią vietą namuose.

Išsirinkite kambarį

Prieš įsigydami naują televizorių, atsižvelkite, kokioje namų erdvėje jį ketinate naudoti. Nuo patalpos dydžio priklausys ir televizoriaus dydis. Pavyzdžiui, jeigu ieškote naujo įrenginio erdviai svetainei, galėsite įsigyti didesnės įstrižainės gaminį. Visgi, jeigu gaminį norite pastatyti ar pakabinti miegamajame, kuris nėra itin erdvus, ieškokite mažesnės įstrižainės įrenginį. Kompaktiškiems kambariams specialistai rekomenduoja rinktis televizorius, kurių įstrižainė yra iki 30 colių, vidutiniams – nuo 40 colių, o itin erdviems – nuo 60 colių.

Įvertinkite atstumą ir kampą

Įsigiję tinkamo dydžio televizorių, įvertinkite aukštį, atstumą ir žiūrėjimo kampą. Norint filmus ar serialus žiūrėti komfortiškai, specialistai teigia, kad geriausi žiūrėjimo įspūdžiai patiriami, kai televizoriaus ekranas užima 40 laipsnių matymo lauko. Šį atstumą galima sužinoti padauginus ekrano dydį iš 1,2. Taigi, jeigu turite 40 colių televizorių, sėdėkite nuo jo 48 colių arba 1,2 metrų atstumu.

Taip pat svarbus tinkamas televizoriaus aukštis. Idealiausia, kai televizorius yra akių lygyje. Tad jeigu ieškote naujo gaminio svetainei, prieš minkštą kampą ar sofą pastatykite TV staliuką, kuris būtų šiek tiek aukštesnis už minkštus baldus. Kai kuriais atvejais, ypač nestandartinėse erdvėse, televizoriai pigiau kainuos, jeigu juos pastatysite, o ne kabinsite. Kabinant ant sienos įrenginį reikia apsvarstyti kur kas daugiau aspektų, taip pat – prireiks tam tikrų tvirtinimo prietaisų.

Atsižvelkite į interjerą

Įsigijus televizorių, svarbu įvertinti ir estetinį vaizdą. Tad visai nesvarbu, ar įrenginį ketinate kabinti, ar statyti, bet kuriuo atveju paslėpkite laidus. Geriausia, kai elektros laidai yra būtent toje vietoje, kurioje bus tvirtinamas televizorius. Šiuo atveju išvengsite laidų, kurie gali sugadinti estetinį vaizdą. Žinoma, kartais laidų išvengti nepavyksta, tačiau šiuolaikiniai TV staliukai turi angas, kurios sumaniai paslepia laidus.

Televizoriaus įstrižainė, atstumas iki jo ir žiūrėjimo kampas svarbus ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl sveikatos. Tinkamas žiūrėjimo kampas ir aukštis leis išvengti sprando skausmo, o tinkamas įstrižainės dydis ir atstumas nevargins akių. Tad atsižvelgę į visus aukščiau minėtus patarimus, galėsite komfortiškai praleisti niūrius vakarus su šeima ir mėgstamais filmais.