Drenažinių siurblių naudojimas praverčia tuomet, kai tenka pumpuoti švarų arba nesmarkiai užterštą vandenį. Drenažiniai siurbliai – tai puikus sprendimas, kuomet ieškoma ganėtinai nebrangaus būdo išvalyti vandenį šulinyje, baseine, tvenkinyje ar kitoje vandens talpykloje. Taip pat tokie įrenginiai praverčia tuomet, kai vanduo ima telktis rūsyje ar garaže: drenažinis siurblys padės greitai ir efektyviai surinkti vandenį. Drenažinius siurblius populiaru naudoti individualiuose namuose, sodybose ar vasarnamiuose, o didelis šios produkcijos pasirinkimas leidžia vartotojams pasirinkti tinkamiausius prietaisus. Atsižvelgę į keletą svarbiausių kriterijų turėsite galimybę pasirinkti pačius efektyviausius siurblius, taigi, ko svarbu nepamiršti ieškant tinkamiausių pasirinkimų?


Elektriniai ar benzininiai drenažiniai siurbliai?

Elektriniai siurbliai naudojami tokiose patalpose, kuriose yra lengvai pasiekiamas elektros lizdas. Įprastai elektriniai siurbliai yra ne tokie galingi kaip benzininiai, tačiau jų priežiūra yra gerokai paprastesnė. Benzininiai siurbliai gali būti naudojami lauke ar tose vietovėse, kuriose nėra galimybės pasinaudoti elektra, tačiau svarbu žinoti, kad gyvenamosiose patalpose jie negali būti naudojami dėl išskiriamo anglies monoksido.

Panardinami ir paviršiniai siurbliai

Panardinami siurbliai gali būti įleidžiami į tam tikrą gylį – jų korpusas yra atsparus vandeniui. Palanku yra tai, kad panardinami siurbliai pasižymi itin dideliu darbo našumu, veikia nekeldami triukšmo. Vis dėlto, šių siurblių techninė priežiūra yra gana sudėtinga, be to, jie negali visiškai išsiurbti skysčių. Paviršinių drenažinių siurblių galingumas gali labai skirtis: mažesnio galingumo siurbliai yra naudojami nedideliuose baseinuose ar kitose mažo tūrio talpyklose. Galingesni siurbliai neretai yra pritaikomi vandens pumpavimui iš tvenkinių ar kitų vandens telkinių, o išsiurbtas vanduo yra naudojamas laistymui.

Švaraus ir užteršto vandens siurbliai

Drenažiniai siurbliai gali būti skirti pumpuoti švarų arba užterštą vandenį. Švaraus vandens siurbliai yra skirti baseinų ar kitų rezervuarų vandens pumpavimui, kuriose esančių kietųjų dalelių dydis yra mažesnis nei 5 mm. Užteršto vandens siurbliai gali būti naudojami vandeniui su didesnėmis kietosiomis dalelėmis – šių įrenginių charakteristikose įprastai yra nurodoma, koks yra kietųjų dalelių praeinamumas.

Renkantis drenažinį siurblį taip pat pravartu atsižvelgti į tai, koks yra darbo našumas, į kokį gylį gali būti panardinami siurbliai, koks numatomas nusausinimo lygis, ir t.t. Jei kiltų tam tikrų klausimų ar dvejonių, tiesiog pasikonsultuokite su specialistais, ir jie tikrai padės išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią produkciją.