Klausk interjero dizainerio

Sveiki! Planuojame atnaujinti savo namus. Tačiau niekaip negalime apsispręsti, ar tą daryti patiems, ar visgi į pagalbą pasitelkti specialistą. Gal galėtumėte padėti atsakydami į klausimus: kokiais kriterijais reiktų vadovautis renkantis gerą interjero dizainerį bei kokios yra kainų ribos? iš anksto dėkoju.

Interjero dizainerį rinkitės pagal jo nuveiktus darbus. Būtinai susitikę pabendraukite ir supraskite ar jūsų ir dizainerio požiūriai į buitį, gyvenimo vertybes sutampa, išsiaiškinkite jo asmeninę patirtį, nes daugelis dizainerių nėra asmeniškai patyrę to ką bando įsiūlyti savo klientams. Po tokio pabendravimo tikrai daug ką suprasite. Kainos svyruoja priklausomai nuo to kiek patyręs yra specialistas, kiek jis šiuo metu užimtas ir kiek jam įdomus jūsų užsąkymas. Kuo mažesnis objektas, tuo kaina už kvadratinį metrą didesnė, kuo daugiau reikalausite vizualizacijų, brėžinių variantų, autorinės priežiūros vizitų objekte ir ekskursijų į salonus – kaina didės. Jūs mokate už sugaištą laiką. Labai svarbu suvokti kurios paslaugos jums būtinos ir kokio lygio specialistą šioms paslaugoms reikia samdyti. Autorinės detalės jūsų interjere – brangus malonumas. Bet yra viena patikrinta taisyklė – kiek jūs sumokėsite geram dizaineriui, tiek ir dar su kaupu jis jums sutaupys, nes klaidos, kurias padarytumėte įsirengdami patys be patirties ir specialisto pagalbos kainuoja daug brangiau.

Taip pat būtinai įvertinkite savo asmeninį sugaištą laiką, kurį geriau skirkite savo darbui. Po krizės kainos svyruoja nuo 40 Lt (studentai) iki 400 Lt (žvaigždės) už kv.m esant 100 kv.m. neįrengtam butui. Skirtunas 10 kartų. Rinkitės.

Vytautas Gurevičius