Kaip išsirinkti kokybišką čiužinį?

Čiužinys

Čiužinys

Pagalvė

Čiužinys

Čiužinys – itin svarbus mūsų miego kokybės garantas, todėl jo pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kaip teisingai išsirinkti čiužinį pagal individualius poreikius, mus konsultuoja „Miego centro“ direktorius Arūnas Pakamonis.

Ar renkantis čiužinį svarbu atsižvelgti į savo ūgį, svorį?

Čiužiniai parenkami pagal žmogaus svorį, kad būtų maksimalus komfortas, stuburas turėtų tinkamą atramą. Jeigu yra didelis svorių skirtumas tarp partnerių, siūlome JIS ir JI čiužinius – kai po vienu užvalkalu yra dviejų skirtingų kietumų čiužiniai (kietas ir minkštas). Tuomet kiekvienas partneris turi po patogų čiužinį, kurie užvilkti vienu užvalkalu, todėl nesijaučia tarpo, jie tarnauja ilgiau, nes teisingai parinkti pagal žmonių svorius.

Kai ūgis didesnis nei 180 cm, rekomenduojame ilgesnius čiužinius – 210 cm, 220 cm.

Ar miegojimo poza taip pat svarbi?

Tie, kurie miega ant šono, turi įvertinti pečių ir klubų plotį ir pasirūpinti, kad pakankamai įgrimztų į čiužinį – kad stuburas liktų tiesus. Ant pilvo arba ant nugaros žmonės guli todėl, kad čiužinys yra per kietas arba per minkštas.

Į kokius sveikatos sutrikimus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis čiužinį?

Alergiškiems žmonėms parenkami čiužiniai, turintys specialius antialerginius užvalkalus.

Gausiai prakaituojantiems siūlome vėsesnius čiužinius – spyruoklinius ir poliuretaninius, kurių konstrukcija ir medžiagos užtikrina puikią ventiliaciją, neleidžia prakaitui „užsilaikyti“ čiužinyje.

Jeigu žmonės turi nugaros problemų, siūlome pasikonsultuoti su kineziterapeutu ir parenkame čiužinį, kuris padėtų ar bent jau nepakenktų nugarai.

Ar čiužinio pasirinkimui turi įtakos lovos pagrindas?

Jei lovos pagrindas yra vientisa plokštė arba po lova yra patalynės dėžė, čiužiniui neužtikrinama ventiliacija iš apačios, todėl jis gali pelyti. Tokiu atveju tiks spyruoklinis arba specialus poliuretaninis čiužinys.

Daugiau informacijos http://www.akropolis.lt/balducentras