Minkšti baldai yra vienas populiariausių pasirinkimų svetainėje, tačiau juos galima pritaikyti ir kituose kambariuose. Jie ne tik atlieka praktinę funkciją, bet ir gali namams suteikti daugiau jaukumo, o platus pasirinkimas suteikia galimybę tokius baldus pritaikyti skirtingose erdvėse. Visgi, didelė pasiūla neretai priverčia susimąstyti, kurie minkšti baldai būtų patys tinkamiausi – jeigu tokių klausimų kyla ir Jums, turėtumėte atsižvelgti į žemiau pateiktus kriterijus.

Asociatyvi nuotrauka

Paskirtis

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, jog minkšti baldai gali būti skirtingų tipų – kad surastumėte tinkamiausią, teks pagalvoti, ko tikitės iš tokių gaminių. Pavyzdžiui, maloniam poilsiui prie televizoriaus ar kavos staliuko puikiai tiks sofos. Jei reikia susodinti daugiau žmonių, jas galima pakeisti minkštais kampais, o jeigu priešingai, reikia patogios sėdėjimo vietos vienam asmeniui, pravartu apžiūrėti jaukius fotelius. Prie tokių baldų yra priskiriamos ir kai kurios lovos ir kušetės, o taip pat galima atrasti kėdžių ir kompaktiškųjų pufų, tad akivaizdu, kad pasirinkimų Jums nepritrūks.

Medžiagos

Nepriklausomai nuo to, kokia bus minkštų baldų paskirtis, norėsis, kad jie būtų kokybiški ir lengvai prižiūrimi. Tiek apie šias, tiek apie kitas savybes galėsite nuspręsti atsižvelgę į jų medžiagas. Štai keletas populiariausių:

· . Toks audinys bus praktiškas: jis yra pakankamai atsparus, o valymo darbai – visiškai nesudėtingi. Be to, galima rinktis iš plačios stilistinės įvairovės.

· . Abi šios medžiagos alsuoja elegancija, yra minkštos, švelnios ir labai patogios. Ilgaamžiškumas taip pat neturėtų kelti abejonių.

· . Natūrali oda, nors ir brangesnė, yra ilgaamžė, pralaidi orui ir labai higieniška. Neretai ji apibūdinama kaip prabangi. Tuo tarpu dirbtinė bus pigesnė, mažiau jautri saulės spinduliams ir kokybiška. Tiesa, ji ne tokia laidi orui – šį trūkumą bus galima pajusti karštomis dienomis.

Dydis

Minkštų baldų matmenys iš dalies priklauso ir nuo jų tipo, tačiau tarp visų gaminių galima rasti tiek mažesnių, tiek ir kompaktiškesnių sprendimų. Būtent dėl to iš anksto reikėtų pagalvoti, kiek vietos atitinkamam baldui galėsite paskirti – tai paaiškės nusprendus, kur tiksliai jį pastatysite. Jei baiminatės, kad atitinkamas gaminys netilps pro duris, Jūsų dėmesį turėtų atkreipti modulinė sofa: tokie baldai susideda iš atskirų dalių, tad galima pakeisti tiek jų išvaizdą, tiek ir dydį. Taip pat pravartu pagalvoti apie erdvę taupančius sprendimus, tokius kaip integruotos patalynės dėžės ar sofos – lovos.

Dizainas

Kad ir kuriuos minkštus baldus rinktumėtės, visuomet turėsite galimybę rinktis iš gausybės skirtingų spalvų, raštų ir kitų dizaino elementų. Šis pasirinkimas yra labai individualus ir priklauso nuo Jūsų asmeninio skonio. Tačiau nesuklysite, jeigu atsižvelgsite į kitus kambaryje esančius elementus ir pasistengsite prie jų priderinti naujuosius pirkinius – taip pavyks išsaugoti vientisą interjerą. El. parduotuvėje Pigu.lt tachtos, sofos ir visi kiti minkšti baldai nustebins plačia pasirinkimo įvairove.

Komfortas

Patogumas susideda iš aukščiau minėtų veiksnių – minkšti baldai turi tarnauti pagal paskirtį, netrukdyti praėjimo ir nekliudyti kitų daiktų. Minkštos medžiagos taip pat suteikia papildomo komforto. Tačiau jeigu jo norisi dar daugiau, turėtumėte žinoti, kad kai kurie baldai siūlo daugiau naudų, pavyzdžiui, turi atramas kojoms ar netgi gali pasiūlyti masažines funkcijas. Tiesa, nuo jų priklauso ir šių baldų kaina, tad pravartu pagalvoti, ar tokios galimybės Jums atrodo vertingos.

Atsižvelgę į šiuos aspektus, turėtumėte lengvai nutarti, kurie minkšti baldai bus patys tinkamiausi. Svarbiausia, kad iš anksto žinotumėte, ko iš jų tikitės – tuomet sprendimą priimsite dar efektyviau.

205