Joks dušas nefunkcionuos be tinkamai parinkto maišytuvo. Iš esmės nuo jo pasirinkimo priklauso daug daugiau nei vien vandens padavimas maudymosi metu, nes būtent maišytuvas ir leidžia sukurti visus malonius momentus ir teigiamus pojūčius dėl kurių žmonės mėgsta naudotis dušais. Tačiau tam, kad vonios kambarys keltų kuo daugiau pozityvių prisiminimų, reikia pasirūpinti, kad jame esanti įranga galėtų suteikti atsipalaidavimą po sunkios dienos arba iš pat ryto. Renkantis maišytuvą į naujai įrenginėjamą dušą arba ieškant kuo pakeisti senąjį modelį, dažnas vartotojas susiduria su sudėtingu pasirinkimu dėl labai plataus asortimento. Noras turėti, funkcionalų, stilingą, tinkantį interjerui ir pageidaujamai nekainuojantį per daug maišytuvą savo duše gali tapti tikru iššūkiu daugeliui šeimininkų.


Susipažinus arčiau su visais rinkoje siūlomais maišytuvų tipais ir suprantant pagrindinius jų skirtumus, išsirinkti tinkamiausią bus gerokai parasčiau. Taigi kokie tie esminiais skirtumai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį? Pirmiausia - tai maišytuvo montavimo arba tvirtinimo būdas. Čia išskiriami 2 pagrindiniai tipai: įprasti ir potinkiniai dušo maišytuvai. Pastarieji pasižymi tuo, kad visi vamzdžiai juose yra paslepiami po tinku, o išorėje matosi tik dušo galva ir vandens paleidimo ir išjungimo vožtuvai. Toks variantas atrodo labai minimalistiškai ir neapkrauna vonios kambario papildomais vamzdžiais ar žarnomis, tačiau yra sudėtingiau įgyvendinamas.

Kitas esminis skirtumas tarp maišytuvų yra pats vandens paleidimo būdas. Jei ankščiau visi maišytuvai turėjo 2 vožtuvus atidarančius šaltą ir karštą vandenį tai pastaruoju metu didelį populiarumą įgauna ir modeliai su viena svirtimi, kurios pagalba yra reguliuojamas tiek srovės stiprumas tiek ir vandens temperatūra. Ne ką mažiau svarbus yra ir funkcijos arba srovių variacijos, kurias gali sukurti maišytuvas. Kaskadai, tropinis lietus ar dulksna – tai kelios variacijos, kurių pagalba maudantis galima susikurti ypatingas sąlygas. Vienas naujausių sprendimų dušo maišytuvų gamybos srityje yra modeliai su termostatais palaikantys nustatytą temperatūrą tais atvejais jei dėl kokių nors priežasčių padidėja ar sumažėja šalto arba karšto vandens slėgis. Tai apsaugo besimaudančius nuo nepageidaujamų siurprizų.

Daugiau informacijos: muresta.lt