Miegamasis turėtų būti lyg rojaus kampelis pabėgimui nuo kasdienio šurmulio ir asmeninė poilsio erdvė, paruošianti naujai dienai. Būtent miegamojo baldai yra bene svarbiausias aspektas tokio kambario sukūrimui, todėl svarbu juos rinktis atsakingai ir apgalvotai. Jei tai – jums šiuo metu ramybės neduodantis klausimas, kviečiame pasinaudoti keletu patarimų.

baldai Vilniuje. „Magrės baldai“ nuotrauka

Apibrėžkite savo viziją

Visų pirma, svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir bendrą estetiką, kurią siekiate sukurti miegamajame. Pagalvokite, kaip norite jaustis leisdami laiką šiame kambaryje. Ar svajojate apie tokią erdvę, kuri ramintų ir atpalaiduotų, ar tokią, kuri padėtų pasisemti energijos? Apibrėžę, kaip norite jaustis savo miegamajame, galėsite lengviau apsispręsti dėl dizaino, spalvų ir medžiagų interjere.

Miegamojo akcentas

Ne paslaptis, jog lova – pagrindinis miegamojo elementas. Pirmasis žingsnis renkantis šį baldą turėtų būti kambario erdvės įvertinimas, siekiant išvengti ankštumo ir vizualinio perkrovimo. Jei miegamasis erdvus, plati dvigulė lova su dideliu minkštu galvūgaliu jam suteiks prabangos ir elegancijos. Priešingu atveju galite apsvarstyti siauresnės lovos su įmontuota daiktadėže įsigijimą, tokiu būdu sutaupydami vietos. 

Antras žingsnis – jūsų  poreikius atitinkantis čiužinys, nes tai yra pagrindinis komfortą miego metu lemiantis faktorius. Puiki vieta praktiškai išbandyti čiužinius, apžiūrėti įvairias lovas ir priimti galutinį sprendimą – fizinė baldų parduotuvė

Vieta daiktams – amžina dilema

Yra keletas aspektų, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį renkantis spintą. Pavyzdžiui, praktiška rinktis tokią, kurioje būtų pakankamai vietos laikyti drabužius tiek ant pakabų, tiek stalčiuose ar lentynose. Prieš įsigydami spintą įvertinkite, kiek ir kokios erdvės jums reikia. Taip pat nepamirškite numatyti vietos spintos durims atidaryti. Miegamajame mažai erdvės? Spinta su stumdomomis durimis leis sutaupyti vietos. 

Kalbant apie kitus daiktų laikymo sprendimus, komoda gali būti naudingas pasirinkimas. Jei kambaryje mažai vietos, išnaudokite vertikalią erdvę, neužimdami daug grindų ploto. Mažame miegamajame komoda taip pat gali atstoti naktinį staliuką – ant jos galima laikyti lempą, telefoną, o stalčiuose drabužius. 

Laisvalaikio zona

Tinkamai pasirinkti papildomi baldai gali paprastą miegamąjį paversti prabangiais apartamentais. Taigi, pagalvokite apie patogius šio kambario priedus, tokius kaip minkšta kėdė arba sofa, – jie padės sukurti ramią vietą žiūrėti televizorių, skaityti knygą ar užsiimti įvairiais hobiais.

Miegamojo baldų pasirinkimas yra asmeninis sprendimas, kuris priklauso nuo jūsų poreikių ir pageidavimų. Tačiau bene svarbiausias dalykas – įvertinti praktiškumo kriterijų. Atsižvelgdami į šiame straipsnyje pateiktus patarimus, galite palengvinti pasirinkimo procesą ir džiaugtis baldais, kurie miegamąjį pavers komfortišku.