"Andreaoch Claude"

Prieš klijuodami tapetus patikrinkite ar jie neturi jokių defektų. Kad visi tapetai būtų vienodo atspalvio, jie turi būti su tuo pačiu partijos numeriu. Pirmiausiai pasiruoškite ir klijuokite ne daugiau kaip 3 juostas, patikrinkite kokybę ir tik įsitikinę, kad rezultatas tenkina Jus, tęskite darbą.

Tapetų juostų bei audinių spalva ne visada idealiai sutampa su tapeto spalva.

Neišvengiamas nežymus spalvų neatitikimas tarp skirtingų gamybos serijų ir pavyzdžių kataloguose.


KAIP PASIRINKTI TAPETUS?


1. Spalvos pasirinkimas. Naudojant spalvų efektus galima optiškai padidinti arba sumažinti patalpos erdvę. Pasirinkus šviesaus atspalvio tapetus patalpa optiškai padidėja, o naudojant tamsius tapetus patalpa optiškai sumažėja.

2. Spalvos ir rašto parinkimas. Mažoms patalpoms rekomenduojami ramesni, šviesesni atspalviai bei smulkesnio rašto, mažiau kontrastingi ornamentai.
Jei žemos lubos, venkite horizontalių linijų. Vertikalios linijos, dryžiai optiškai padidins lubų aukštį. Jei Jūsų kambarys mažai apšviestas ar šiaurinėje pusėje rinkitės labai šviesius sienų atspalvius, venkite ochros, plytų spalvos, nors jos ir atrodo labai šiltos, bet iš tikrųjų tik dar labiau užtamsins kambarį. Tokiam kambariui tiks tapetai su šiek tiek blizgiu paviršiumi ar rašto detalėmis.

3. Patalpos erdvės efektai.

Siaurumo ir gilumo efektas Akcentuojama galinė siena Gilumo efektas apmušimo pagalba
Siaurumo ir gilumo efektas Akcentuojama galinė siena Gilumo efektas apmušimo pagalba

Gilumo efektas juostos pagalba Aukščio efektas juostos pagalba Žemumo efektas juostos pagalba
Gilumo efektas juostos pagalba Aukščio efektas juostos pagalba Žemumo efektas juostos pagalba

Paaukštinimo efektas juostos pagalba Pažeminimo efektas juostos pagalba
Paaukštinimo efektas juostos pagalba Pažeminimo efektas juostos pagalba

TAPETŲ KLIJAVIMAS


Reikalingi įrankiai:

 • Jums prireiks tik žirklių, volelio, peilio, kempinės klijams nuvalyti, klijų teptuko, tapetų lyginimo šepečio. Taip pat pravers matavimo juosta, gulsčiukas ir kopėčios.

1.Sienų paruošimas tapetų klijavimui.

 • Jeigu sienos buvo tapetuotos pirmiausia nulupkite senus tapetus. Nuvalykite senų klijų likučius. Įtrūkimus ar nelygumus užglaistykite atitinkamu glaistu ir pašlifuokite. Nugruntuokite.
 • Jeigu sienos buvo dažytos pirmiausiai jas nuplaukite. Būtinai nušveiskite švitriniu popieriumi, nugruntuokite.
 • Jei sienos yra naujai tinkuotos arba gipso kartono jas būtina gruntuoti.
 • Paruošta tapetavimui siena turi būti lygi, sausa, švari, vienspalvė, šiek tiek porėta.
 • Patalpoje, kurią tapetuojate turi būti šviesu.
 • Patalpoje neturi būti skersvėjo.
 • Svarbu, kad oro temperatūra patalpoje būtų ne žemesnė nei 10oC ir neaukštesnė nei 170 C.

2. Klijų paruošimas.

Visada naudokite tik naujus klijus, specialiai pritaikytus klijuoti Jūsų pasirinktiems tapetams. Į kibirą pripilkite šalto vandens ir bemaišant vandenį lazdele suberkite miltelius. Vandens ir klijų santykį bei brinkimo laiką, pasirinkite pagal klijų gamintojo rekomendacijas.

3. Tapetų pjaustymas, paruošimas (1 pav.).

 • Išmatuokite sienų aukštį nuo lubų iki grindjuostės ir pridėkite 10cm;
 • Padėkite tapetų ritinėlį ant tapetavimo stalo ir išvyniokite.
 • Pažymėkite pirmąją juostą ir ją nukirpkite.
 • Suderinkite tapetų raštą skersai.
 • Sunumeruokite juostas ir kitoje tapeto pusėje pažymėkite klijavimo kryptį.

4. Tapetų paruošimas klijavimui.

 • Tapetų juostą tepti klijais pradėkite nuo jos centro link karštų, visą juostą tolygiai ištepkite klijais. Įsitikinkite, kad tapetų juostos kraštai irgi padengti klijais (2 pav.).
 • Kad būtų išvengta „burbulų“ ir raukšlių leiskite klijams gerai įsigerti į popierių (tapetų juostos galus užlenkite(3 pav.)): prieš klijuodami ant sienos tapetų juostą palaikykite 7-10 min.
 • Užlenktus tapetų juostos galus suvyniokite (3 pav.). Tapetų juostas suvyniojus ypač jeigu jos labai ilgos, palengvinsite sau darbą. Stenkitės nesuraukšlėti klosčių.
 • Klijais ištepti plotai turi glaustis.
 • Nesutepkite klijais gerosios pusės.

5. Pirmosios tapetų juostos klijavimas.

Kreida nubrėžkite ant sienos vertikalią liniją, pagal kurią klijuosite pirmąją juostą. Priderinkite viršutinį tapetų juostos galą prie lubų, palikite 4 cm kraštelį (4 pav.). Prigludusią prie sienos tapetų juostą lyginkite su šepečiu nuo juostos vidurio į kraštus (5 pav.). Atlenkite kiekvieną tapetų juostos klostę ir išlyginkite ją ant sienos, derinkite prie vertikalios linijos. Apatinis tapetų juostos galas tegul kaba laisvai. Kad viršutiniai tapetų juostos kraštai būtų tvarkingi ir jeigu lubos neplaunamos, tapetų juostos kraštą užleiskite trumpesnį nei apačioje, kad klijais neišteptumėte lubų. Sulenkite tapetą lubų ir sienos sandūroje. Atsargiai atitraukite viršutinę tapetų juostos dalį ir per pažymėtą sulenkimą nukirpkite. Tapetavimo teptuku prispauskite tapetų juostos kraštą prie sienos. Naudodami šepetį, išlyginkite tapetą tuo pačiu prispausdami jį prie sienos bei išstumkite oro „burbulus“. Stenkitės netrinti per stipriai, kad neištampytumėte tapeto į šonus. Sujungimams prispausti naudokite volelį, specialiai tam skirtą (ne per kietą). Drėgna kempine nuvalykite klijų perteklių. Taip klijuokite visas likusias tapetų juostas.

6. Tapetų juostos apačios nukirpimas.

Kai išlankstysite tapetų juostos klostes, žiūrėkite, kad apatinis galas nepriliptų prie sienos. Kad šito išvengtumėte, laikykite jį sulenktą. Priklijuokite viršutinę tapetų juostos dalį ir išlankstykite jos apatinę dalį. Prie grindjuostės arba grindų priglauskite tapetų juostos kraštą su lentele ir nupjaukite peiliu. Prispauskite tapetą iki pat grindjuostės. Drėgna kempine būtinai nuvalykite klijus.

7. Tapetinės juostos klijavimas.

 • Jeigu klijuojama tapetinė juosta yra tos pačios rūšies kaip ir tapetai ir ji klijuojama tiesiogiai ant sienos (o ne ant tapeto), tai klijuodami naudokite patuos pačius klijus.
 • Jeigu klijuojma vinilo juosta ant vinilinių tapetų, tai klijuodami naudokite specialius, iš karto paruoštus klijus.

Juosta ištepkite klijais ir suklostykite į „armoniką“. Tuomet vieną galą prilaikydami klijuokite ant sienos (6 pav.).

8. Kampų klijavimas.

Klijuokite tapetų juostą taip, kad ji išsikištų už kampo 3 cm, paskui užlanką priklijuokite (7 pav.). Jeigu tapetai viniliniai, sieną tepkite viniliniais klijais, kad gerai priliptų užlankas. Nykščiu ir smiliumi braukite per kampą žemyn, kad išryškėtų linija. Kitą tapetų juostą klijuokite prie pat sienos kampo (uždenkite tuos 3 cm), šią juostą ištekite specialiais klijais (8 pav.).

9. Tapetavimas aplink langus.

Lango ar durų nišą ištapetuokite prieš tapetuojant sienas. Atkirpkite tapetų juostas, kad atitiktų lango ar durų nišą. Kai matuosite, visada pridėkite po 3 cm. Atsargiai įkirpkite tapetų juostą lango ar durų nišos kampuose ir užklijuokite užlanką (9 pav.). Toliau klijuokite sienas taip kaip ir klijavote ankščiau.

10. Tapetavimas aplink jungiklius ir rozetes.

Prieš tapetuojant aplink jungiklius ir rozetes išjunkite elektros srovę ir užklijuokite jungiklius lipnia juosta. Užklijuokite tapetų juostą, aštriu peiliu nuo jungiklio centro iki kraštų pjaukite dvi kryžmas linijas (10 pav.). Atsargiai atlupkite popieriaus trikampėlius, peiliu juos nupjaukite. Prieš įjungdami elektros srovę gerai nuvalykite klijus.11. Tapetavimas už radiatoriaus.

Išmatuokite atstumą nuo grindjuostės iki radiatoriaus laikiklio ir tapetų juostoje įkirpkite vietą jam. Tapetų juostą pradėkite klijuoti nuo lubų, o už radiatoriaus tapetų juostą užklijuokite lazdelės pagalba.12. Lubų tapetavimas.

Lubas tapetuokite dviese. Atsimatuokite reikiamo ilgio tapetų juostą ir ištepkite ją klijais. Išteptą tapetų juostą sulankstykite į „armoniką“ ir klijuokite ant lubų. Vienas žmogus prigludusį prie lubų tapetą turi kuo geriau išlyginti, o kitas prilaikyti klijuojamą tapeto „armoniką“ (11 pav.).

Autorius: Vytautas Gurevičius

2164