Jei Jums bent kartą teko perdažyti patalpas, puikiai žinote, koks tai kruopštus, daug pasiruošimo ir atidumo dažant reikalaujantis darbas. Šiame straipsnyje pabandysime pateikti keletą praktinių patarimų, kurie galbūt padės Jums kitą kartą patalpas perdažyti švariai ir kokybiškai įdedant mažiau pastangų. Ir iš karto pasiekti gerų rezultatų.

Perdažomoje patalpoje paprastai yra ne vienas skirtingais dažais ar spalvomis perdažomas paviršius – sienos, lubos, durys, durų staktos, langų rėmai. O dažnai ir tie patys paviršiai dažomi skirtingų spalvų dažais arba dekoruojami įvairiomis kitomis priemonėmis. Dažant vieną paviršių, gretimus paviršius būtina apsaugoti nuo sutepimo. Tam geriausia naudoti lipnias apsaugines dažymo juostas.

Apsauginės dažymo juostos visų turi gerai prilipti prie apsaugomo paviršiaus (kad dažai nepatekėtų po juosta) ir po dažymo lengvai nusiplėšti nesugadindamos apsaugomo paviršiaus (kad nebūtų pažeista jo struktūra bei nepasiliktų juostos klijų pėdsakų ant jo). Šią užduotį gerai atlikti gali tik iš kokybiškų žaliavų – specialių klijų bei pakankamai tvirto, mažai drėgmės įgeriančio popieriaus – pagamintos juostos. Svarbu žinoti, kad ne bet kokia juosta tinka konkrečiam paviršiui. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti ir juostų specialiais klijais, tinkančių net ir popierinių tapetų apsaugai. Arba juostų, kurių klijai atsparūs temperatūriniams svyravimams bei ultravioletinių spindulių poveikiui ir kurias rekomenduotina klijuoti norint apsaugoti lango stiklą dažant vidinius pietinių langų rėmus.

Klijuodami juostą prispauskite ją tvirtai braukdami ranka per visą apsaugomo paviršiaus perimetrą – tik taip juosta gerai prilips ir neleis dažams pabėgti po savimi. Prieš klijuojant juostą ant paviršiaus patikrinkite jo stovį, ypač jei tai senai dažyti mediniai langų rėmai. Dažai gali būti atšokę nuo rėmų ir atplėšiant juostelę jie atsilups. Patikrinti galima su kita juostele labai lipniais klijais (pavyzdžiui iš audinio pagaminta remonto juosta) – paimkite nedidelį tokios juostos gabaliuką ir tvirtai priklijuokite jį mažai matomoje lango rėmo vietoje. Tuomet staigiu judesių jį nuplėškite – jei dažai neatsilupo, galite drąsiai naudoti apsauginę dažymo juostą. Atlikus dažymo darbus juosta turi būti atsargiai nuplėšiama dažams dar neperdžiuvus (po 3-12 valandų baigus dažymą), laikant maždaug 45 laipsnių kampą nuo paviršiaus plokštumos ir maždaug 45 laipsnių kampą nuo šviežiai uždažytų dažų krašto.

Dažnai patogu patalpas dažymui pasiruošti iš anksto. Tam naudokite juostas, kurios negadina pviršių ant jo išbuvę ir ilgesnį laiką. Tarp parduotuvėse siūlomų juostų šiuo metu rasite ir tokių, kurios ant paviršių priklijuotos gali išbūti net iki penkių mėnesių. O gal planuojate atlikti dekoravimo darbus, kuriems svarbus tikslumas? Specialiai tam pritaikytos yra gaminamos iš plonesnio, atsparesnio braukimams dekoravimo įrankiais, šiek tiek permatomo (patogu užklijuoti tiksliai pagal žymėjimą) popieriaus, leidžiančio suformuoti ir labai lygų dažų kraštą.

O jei Jums reikia uždengti didelius paviršių plotus (plyteles, dekoro elementus ar pan.), pasirinkite tesa® Easy Cover. Tai kokybiška apsauginė juostelė ir speciali plėvelė viename gaminyje. Plėvelė strukturuota taip, kad dažai nenubėgtų, o ją pakabinus ant sienos, ji visu plotu puikiai prisišlieja prie jos taip, kad jokie skersvėjai nebebaisūs. Parduotuvėse iekšokite Jums tinkamų šio gaminio variantų ir išmatavimų.

Daugiau informacijos