Kiekvieną dieną mes girdime apie gaisrus, vykstančius visame pasaulyje dėl trumpojo jungimo, kuris gali pakenkti savybėms, elektros energijos žmonėms, sunaikinti elektrinius prietaisus dėl tinklo dvigubų fazių gedimų, prasto elektros tiekimo ir pan.

Taigi, kas yra elektros gedimas?

Kai su įprasto tinklo tiekimu nutinka kažkas blogo, jis vadinamas gedimu. Na, jis gali sudeginti laidus, sugadinti elektrinius prietaisus, nužudyti žmones ir net sudeginti pastatus, sukeldamas didžiulius piniginius nuostolius.

Ką galime padaryti, kad išvengtume elektros gedimų?

Naudodamiesi tinkamais apsaugos nuo gedimų elektros įtaisais mūsų namo tinklo lentoje, mes galime didžiąja dalimi užkirsti kelią tokiems gedimams.

Kokie šie įrenginiai?

Miniatiūrinis grandinės pertraukiklis (MCB), likutis srovės grandinės pertraukiklis (RCCB), perteikta pertvaros apsaugos nuo įtampos pertraukiklis (OUVB) ir apsaugos nuo viršįtampių įtaisas (SPD) yra keletas dalykų, kurie gali apsaugoti namų ūkius nuo daugelio elektrinių gedimų ir užkirsti kelią nesklandumams. Pažiūrėkime, ką daro šie prietaisai.

RCCB

RCCB apsaugo nuo elektros smūgių, net jei liečiama gyva viela. Tai taip pat kelia elektros energijos tiekimą per keletą mikro sekundžių, kai liečiama gyva viela.

OUVB

Tai yra svarbiausias apsaugos įtaisas. Jis išjungia elektros energijos tiekimą, jei įtampos lygis viršija standartinę ribą arba eina žemiau šios ribos, taip užkirsdamas kelią elektrinių prietaisų pažeidimams. Dauguma elektrinių prietaisų Indijoje veikia nuo 200 V iki 240 V įtampos diapazono.

OUVB išmatuoja šią įvesties įtampą nuolat ir, jei įtampa viršija diapazoną arba kokiu nors būdu trūksta, ji išjungia elektros energijos tiekimą per keletą mikro sekundžių.

SPD

Kartais dėl žaibo elektrinių bangos patenka į tinklo liniją ir sukelia didžiulį įtampos kiekį ir srovę į namų laidus. To negalima išvengti naudojant paprastą MCB. SPD gali apsaugoti buitinius elektrinius įtaisus nuo elektrinių bangos pažeidimų. Elektros bangos taip pat gali sukelti namų apyvokos transformatorių izoliaciją.

Naudokite UPS

Savo namuose įdiekite viršįtampių apsaugą ir nepertraukiamą maitinimo šaltinio (UPS) įrenginius. Prijunkite jautrius įrenginius prie UPS ar viršįtampio apsaugos, užuot juos prijungę tiesiai prie savo maitinimo lizdo.

Tai padarę apsaugos jūsų prietaisai, jei perkūnija ar galios svyravimas, nes dabartinė išlieka stabili. Jei nesate tikri, kaip tai padaryti patys, geriausia suklysti atsargiai ir paskambinti elektrikas.

Daugelis žmonių nenaudoja šių prietaisų ir dažniausiai kreipiasi iš neprofesionalių darbuotojų, dirbančių prie laidų, kurie nežino apie šiuos įrenginius. Norint išvengti nesėkmių, rekomenduojama įdiegti RCCB, SPD, OUVB kartu su įvertintu MCB (pagal apkrovą). Taip pat, galite pasikviesti Nevark meistras į namus ir problemos bus išspręstos.