roletai Kaune (nuotr. Domus Lumina)

Spalvų paletės pasirinkimas namų interjerui yra vienas iš svarbiausių sprendimų, nuo kurio priklausys namų atmosfera. Tinkamai parinktos spalvos gali sukurti jaukumą, suteikti didesnės erdvės pojūtį ir pabrėžti namų charakterį. Tad kaip išsirinkti tobulas spalvas savo namams?

Prieš pasirenkant spalvas, svarbu aiškiai apsibrėžti, kokio stiliaus interjerą norite sukurti. Galbūt modernų minimalistinį? O gal šiltą ir jaukų klasikinį? Kiekvienam interjero stiliui būdinga tam tikra spalvų gama. Taigi, žinodami, kuria kryptimi norite eiti, žymiai palengvinsite spalvų pasirinkimo procesą. 

Įkvėpimo galite semtis iš įvairiausių šaltinių: interjero žurnalų, socialinių tinklų, tokių kaip „Pinterest“ ar „Instagram“, ir net gamtos. Dažnai viena ar kelios pagrindinės namų interjero spalvos gali „ateiti“ iš mėgstamo meno kūrinio arba kraštovaizdžio. Svarbu stengtis atrasti tas spalvas, kurios jums asmeniškai suteikia geriausius jausmus.

Patalpos, kurių langai nukreipti į šiaurę, gauna mažiau šviesos. Todėl jose verta naudoti šiltesnes spalvas, leidžiančias sukurti jaukesnę aplinką. Pietinėse patalpose, kur dažnai susiduriama su šviesos pertekliumi, šaltesnės spalvos suteiks vėsumo pojūtį. Rinkdamiesi spalvų paletę pagalvokite ir apie langų uždangas – jas derinkite prie bendro namų įvaizdžio, atsižvelgdami į norimą užtikrinti privatumą ir natūralios šviesos lygį.

Ieškantiems universalumo ir plačios spalvų gamos puikus variantas galėtų būti roletai Kaune, Vilniuje ar kitame mieste esančiame salone, kur rasite platų šių langų uždangų pasirinkimą.

Renkantis spalvų paletę, svarbu atsižvelgti į tai, kaip skirtingos spalvos dera tarpusavyje. Galite pasirinkti kelias pagrindines spalvas ir jas papildyti panašiais atspalviais ar kontrastuojančiomis detalėmis. Taip pat naudinga laikytis taisyklės 60-30-10. Remiantis ja, pagrindinė spalva turėtų sudaryti 60 proc. interjero, antrinė – 30 proc., o akcentinės detalės – 10 proc.

Spalvų paletės namų interjerui pasirinkimas – tai kūrybinis procesas, dažnai reikalaujantis kantrybės. Tad neskubėkite ir duokite sau pakankamai laiko apsispręsti. Atminkite, jog svarbiausia – kad pasirinktos interjero spalvos jums patiktų ir leistų mėgautis malonia namų aplinka.

440