Kaip pasirinkti tinkamą baldų furnitūrą?

 

Gražūs, jaukūs ir dėl to džiuginantys namai neįsivaizduojami be baldų. Įrenginėjant namus visi siekia, kad virtuvės, miegamojo, svetainės, vonios ar vaikų kambario baldai patiktų ir tiktų interjere. Akiai toks svarbus baldų grožis nublanktų, jeigu jie nedžiugintų savo funkcionalumu – būtent tam tarnauja baldų furnitūra.

 


Baldų furnitūra  – tai dekoratyvinės ar jungiamosios jų detalės, tiesiogiai susiję su pagrindine jų funkcija.

Geriausiai visiems pažįstamas baldų furnitūros pavyzdys – baldų rankenėlės. Jos tarnauja ne tik dažniausiai daiktų laikymui pritaikytų baldų estetikai, tačiau ir funkcijai – padeda atidaryti spinteles ar stalčius. Tada, kai baldai neturi rankenėlių vistiek išlieka poreikis juos patogiai atidaryti – tam pasitelkiami ne tokie matomi baldų furnitūros sprendimai – stalčiai ar spintelės gali turėti atidarymo paspaudžiant mechanizmus ir būti papildyti nepastebimais GOLA profiliais, atliekančiais rankenėlių funkcijas.

Baldų furnitūrai priskiriami į juos įmontuojami šviestuvai – juk tai ne tik jaukumas, tačiau ir papildyta funkcija. Šiais laikais sunku įsivaizduoti patogų stalviršį be virš jo įrengto apšvietimo, kuris dažnai net nėra labai pastebima baldo dalis.

Stalų, rėmų, baldų kojelių ar net nuo grindų dangos subraižymo saugančių priklijuojamų padukų taip pat vertėtų ieškoti baldų furnitūros parduotuvėse. Ten pat rasite į baldus integruojamas rozetes, elektros laidų kanalus, kompiuterio laidų raizgalynę padedančius paslėpti laidus ar net įvairius kabliukus bei pakabas.

 

 

 

Norėdami suplanuoti išskirtinai patogius ir akį džiuginančius daiktų laikymo sprendimus nepagailėkite laiko susipažinimui su naujausiu baldų furnitūros asortimentu. Juk baldų gamintojai siūlo labiausiai paplitusius, jiems žinomiausius, bet tikrai ne visada individualiems Jūsų poreikiams geriausiai tinkančius sprendimus.

Įvairios drabužių kabyklos, krepšiai, spintos viduje įrengtas apšvietimas suteiks daug baldų naudojimo džiaugsmo renkantis kasdienį garderobą. Sklandžiai darinėjami stalčiai ir spintelės nedrums namiškių ramybės net jei sugalvosite tai padaryti naktį.

Sklandžiam stalčių darinėjimui tarnaus tinkamai parinkti bėgeliai. Nesuklysite pasirinkdami guolinius ir pasidomėdami papildomomis jų funkcijomis – švelniu pritraukimu bei pilnu ištraukimu. Švelnus pritraukimas užtikrina, kad išvengiama triukšmingo uždarymo garso – užsidarydami stalčiai neatšoka nuo galinės sienelės. Pilnas ištraukimas leidžia pilnai atidaryti varstomą stalčiaus dalį – tai leidžia patogiai pasiekti visus jame esančius daiktus.

 

 

Tada, kai stalčiai nebus naudojami itin dažnai, o ir norite šiek tiek sutaupyti – galite rinktis ritininius bėgelius. Ritininiai bėgeliai taip pat gali būti pilno arba dalinio ištraukimo, tačiau negarantuoja tokio tylaus ir sklandaus stalčiaus judėjimo kaip guoliniai.

Durelių varstymo funkcijai tarnauja lankstai. Vyrelių tokiu atveju jums gali prireikti nebent atnaujinant senai pagamintą spintelę, kurią jums padovanojo jūsų močiutė. Šiuolaikinės spintelės su lankstais yra nepalyginamai lengviau bei sklandžiau varstomos. Ką jau kalbėti apie galimybę pasirinkti švelnaus pritraukimo funkciją turinčius lankstus. Galite užverti spinteles tyliai, greitai, su minimaliomis pastangomis. Patys pažangiausi lankstai turi galimybę reguliuoti uždarymo greitį.  Verta atkreipti dėmesį net į lanksto tvirtinimo būdą -  tai gali būti svarbu ne tik baldų gamintojui – juk galbūt norėsite lengvai nuimti dureles valymo tikslu. Šiuolaikinį lankstą sudaro judančioji dalis ir tvirtinimo plokštelė – kai kuriais atvejais galite nuimti lankstą nuo tvirtinimo plokštelės lengvu paspaudimu ir paslinkimu. Žinodami galimas papildomas lankstu funkcijas ir nurodę su jomis susijusius pageidavimus lanksto tipo bei atsidarymo kampo pasirinkimus drąsiai palikite baldininkui. Priklausomai nuo panaudojimo vietos egzistuoja trys skirtingi lankstų tipai – išorinis, vidinis, pusinis. Taip pat svarbu pasirinkti konkrečioje vietoje tinkamą lanksto atsidarymo kampą.

 

 

Lankstų įvairovė užtikrina, kad galima įrengti ne tik į šoną, tačiau ir į apačią atsidarančias dureles. Visgi siekiant tikrai komfortiško viršutinių spintelių naudojimo verta pasitelkti papildomu funkcionalumu pasižyminčias pakėlimo sistemas. Naudojant pakėlimo sistemas spintelės atsidaro iš viršų ir gali būti užfiksuojamos bet kurioje padėtyje. Tokiu atveju jums netrukdys atidarytos durelės ir galbūt išvengsite pasikartojančių varstymo veiksmų patogiai matant visą spintelės turinį tol, kol jis bus jums reikalingas.

Baldų furnitūrai priskiriamos ir mažos, bet svarbios detalės – amortizatoriai (kartais vadinami atmušėjais ar slopintuvais). Baldų amortizatoriai naudojami triukšmo ir baldų dėvėjimosi sumažinimui.  Taisydami močiutės spintelę turėsite galimybę pastebėti magnetukus – su vyreliais uždaromų durelių pritraukimas realizuojamas tokiu elementariu būdu (nesant magnetuko lengvai užsidaranti senoviška spintelė gali tiesiog atsidaryti). Šiuolaikinėse spintelėse dažniau naudojamas atmetėjas su magnetuku – jis padeda realizuoti durelių atidarymą paspaudus tada, kai lankste nėra integruotos atmetimo funkcijos.

Baldų furnitūrai priskiriamos ir kitos labai svarbios, tačiau tik profesionaliam baldininkui suprantamos  sudėtinės dalys -  minkštuose balduose naudojamos zig-zag spyruoklės, lovų ir stalų mechanizmai. Tai masinei baldų gamybai aktualiausi baldų furnitūra, retai sutinkama individualiai projektuojamuose balduose. Jums tereiks patirti šios baldų furnitūros nulemtą patogumą, o ne sukti galvą dėl tinkamo parinkimo.

 

Tuo tarpu žinios apie individualiai projektuojamų baldų gamybai naudojamą furnitūrą jums pravers ne tik užsakant naujus baldus, tačiau ir prikeliant senuosius naujam gyvenimui. Šiuolaikinė baldų furnitūra yra labai lengvai ir greitai montuojama, todėl norintys pabūti namų meistru gali ją pasikeisti patys – naudojantis jos gamintojų pateikiamomis montavimo schemomis, video intrukcijomis ar tiesiog savo inžinieriniu mąstymu. Na o šiuolaikinių individualiai projektuojamų baldų savininkams būti namų meistrais greičiausiai neprireiks – tinkamai parinkta baldų furnitūra tarnaus ilgiau nei tiesiog panorėsite atsinaujinti baldus.

Daugiau informacijos: joldija.lt