Kiekvienas sutiks, kad sofa yra be galo svarbus, reikalingas ir patogus baldas. Tai svetainės centras, suteikiantis patogią sėdimą, o kartais ir miegui skirtą, gulimą vietą. Sofa leidžia patogiai žiūrėti mėgstamas laidas per televizorių, pasikrauti jėgų po ilgų dienos darbų arba tiesiog jaukiai bendrauti su artimaisiais. Tačiau, sofų pasirinkimas tikrai yra labai didelis, o pasirinkti tinkamą gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tiesa, vienas iš didžiausių sprendimų, kurį teks atlikti renkantis sofą yra spalvos pasirinkimas. Sofos skiriasi ne tik savo dydžiais ar medžiagomis, bet ir dizainais, o svarbiausia – spalvos. Spalva turi itin didelę įtaką tam kaip sofa atrodys erdvėje ir kokį vaizdą ji sukurs. Na, o didelis ir labai įvairus spalvų bei atspalvių pasirinkimas tikrai gali susukti galvą. Vis dėlto, remiantis keliomis taisyklėmis, sofos spalvą galima pasirinkti kur kas lengviau. Apie tai plačiau – šiame straipsnyje. 

Išskirtinis ar erdvėje pasislepiantis baldas?

Nauja sofa tai investicija. Dėl šios priežasties, renkantis būtina pasirinkti atsakingai, kad nereikėtų šios investicijos gailėtis. Nors renkantis sofą teks atsižvelgti į tikrai ne vieną aspektą, daug dėmesio reikėtų skirti sofos spalvai. Nuo jos tiesiogiai priklauso tai kaip sofa atrodys. Svarbu atminti ir tai, kad kiekvienas turi savo stilių ir poreikius, tad, vieno, universalaus ir visiems tinkančio varianto tikrai nėra. Vis dėlto, nežinant ką pasirinkti, keli patarimai gali padėti žingsnį žengti tinkama linkme. 

Pirmiausia, reikėtų nuspręsti ar jums reikalinga sofa, kuri taps išskirtiniu interjero akcentu, ar klasikinė sofa, modelis, kuris susilietų su esančiu stiliumi. Jei norite akcentinio baldo – ryškios spalvos tam puikiai tiks. Tuo tarpu, neutralios spalvos lengvai susilies su aplinka ir nerėš akies. Akivaizdu, geriausia sofos spalvą rinktis pagal savo asmeninį stilių. Jei esate žmogus, kuris kasdienybėje renkasi spalvingus daiktus, drabužius, ryškiaspalvės ir stilingos sofos bus tai, kas atneš daug džiaugsmo. Tačiau, kitam ji gali tikrai nepatikti ir net erzinti. Tokiu atveju, saugiausiu pasirinkimu taps neutralių spalvų sofa. 

Tamsi ar šviesi?

Nusprendus, ar jums reikalingas akcentinis ar labiau neutralus baldas, teks nuspręsti ir tai, ar jums labiau tinka šviesi ar tamsi jo spalva. Siekiant pasirinkti tinkamai, taip pat, reikėtų papildomai atsižvelgti į kelis dalykus. Pavyzdžiui, grindų spalvą. Sofa yra puikus baldas, kuris gali sukurti teigiamą kontrastą erdvėje. Tad, jei grindys yra šviesios, erdvėje puikiai atrodys tamsi, o jei tamsios – šviesi sofa. Tokiu būdu, nesukursite monotoniškos išvaizdos.

Renkantis taip pat svarbu atsižvelgti ir į tai, kur sofa stovės. Jei ją statysite priešais langą, kuris suteikia erdvei natūralų apšvietimą, naudinga rinktis sofą, kuri yra šviesesnės spalvos. Taip yra dėl to, kad saulės spinduliai gali išblukinti sofos audinio spalvą. Tuo tarpu, tamsesnės spalvos sofa puikiai atrodys erdvės kampe, toliau nuo langų ar kitų šviesos šaltinių. 

Pagalvokite apie ateitį

Sofa – tikrai nepigus pirkinys, todėl, svarbu, kad jis tarnautų ne vienus metus. Labai svarbu, kad ji būtų ne tik pagaminta iš kokybiškų medžiagų, bet ir pasižymėtų stiliumi, kuris nesensta. Galbūt dėl to, rekomenduojama vengti spalvų, kurios yra laikomos naujomis, madingomis ir sensacingomis. Geriau pagalvokite apie spalvas, kurios jus visada traukė, kurias renkatės dažniausiai. Tai gali būti ženklas, kuris padės pasirinkti tinkamiausią spalvą. Taip pat, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kad ilgainiui, nori ar nenori, baldai dėvisi. Tai reiškia, kad po ilgų naudojimo metų, sofa taip pat gali pakeisti savo išvaizdą. Dėl to, svarbu vengti tų spalvų, kuriuos labiausiai išryškintų nusidėvėjimą. Kaip ir minėjome jau kelis kartus, neutralios spalvos visada bus saugiausias ir, ko gero, praktiškiausias pasirinkimas. 

Be abejo, reikėtų pagalvoti ir apie savo gyvenimo būdą bei kasdienybę. Siekiant išlaikyti gražią ir tinkamą sofos išvaizdą, ilgus metus, reikėtų pagalvoti ir apie tam tikrus, papildomus veiksnius. Įtakos spalvos pasirinkimui gali turėti vaikai, augintiniai. Taip pat, spalvos pasirinkimas priklausys ir nuo sofos paskirties. Turint vaikų ir augintinių, reikėtų vengti šviesių spalvų, kadangi, dėmės gali būti neišvengiama problema. 

Tikime, kad atsižvelgę į šiuos kelis patarimus, kur kas lengviau ir greičiau pasirinksite tinkamą sofos spalvą. Na, o platų ir labai įvairų sofų pasirinkimą galite rasti Varlėje. Šioje internetinėje parduotuvėje rasite didelį asortimentą, draugiškas kainas ir puikias akcijas! 

 

#Naudingi patarimai #Baldai

2022-10-31