Kaip privilioti Kalėdas į namus?

Iš standaus audinio suvyniota eglutė - puikus būdas nustebinti artimuosius ir draugus.

Rankdarbių
 mėgėjams siūlome patiems pasigaminti žvakides – nedidelių dydžių 
stiklainėlius apsiūkite peršviečiama medžiaga, pavyzdžiui plonu linu, 
apjuoskite nerta juostele, viduje įstatykite žvakės 
tabletę.

Kalėdinę
 nuotaiką namuose sukursite dažnai kepdami meduolius, namų dekore 
naudodami cinamono lazdeles ir gvazdikėlių ornamentais smaigstytus 
apelsinus.

Ieškantiems
 originalių idėjų, siūlome eglę pasigaminti iš netikėtų medžiagų, 
pavyzdžiui sukalti iš medinių lentelių.

 

Artėjant Kalėdoms traukiate į dienos šviesą kasmet naudojamus šventinius papuošimus? Ar prekybos centruose ieškote kažko originalaus, tačiau galiausiai vis tiek nusiperkate blizgių niekučių, kuriais puošiami daugelis namų? Šiais masinės gamybos daiktų pertekliaus laikais šventinį jaukumą galime susikurti įdėję šiek tiek savo pastangų ir laiko. O kad nepritrūktų fantazijos, pateikiame keletą paprastų kalėdinių idėjų.

Pradėkime nuo eglutės. Pastarąjį dešimtmetį daugelyje namų tikras, sakais dar kvepiančias eglutes pakeitė dirbtinės. Vertiname jūsų pastangas saugoti gamtą, tačiau abejojame ir dėl plastmasinių eglių draugiškumo aplinkai. Tuo labiau dėl jų puošnumo. Prekybininkai jau keletą metų siūlo pirkti žemaūges pasodintas eglutes, taigi namie turėsite gyvą medį jo nenukirtę. Puošdami eglę pasirinkite dviejų-trijų spalvų derinį, neperkraukite jos skirtingų formų žaisliukais ir girliandomis. Jūsų eglutė atrodys mielai ir išskirtinai, jei ją puošite ne standartiniais žaislais, o keptais meduoliukais, pervertais spalvoto kaspino juostelėmis. Žinoma, tokia eglė – tradicijų mėgėjams. Norintiems nustebinti savo artimuosius originaliomis idėjomis, siūlome eglę pasigaminti iš netikėtų medžiagų, pavyzdžiui sukalti iš medinių lentelių (ant vertikalios ilgesnės lentelės horizontaliai prikalti nuo viršaus į apačią didėjančias lenteles), iš standaus popieriaus suvynioti kūgius ar ant sienos suklijuoti lipdukus, piešinėlius, kurių bendras vaizdas turėtų eglės pavidalą.

Kalėdų vainikai Lietuvoje nėra tokie populiarūs, kaip, tarkime, Amerikoje. Gal dėl to, jog daugelis mūsų vis dar rūpinamės savo namais iki durų slenksčio. Tai, kas lieka už jų, dažniausiai pamirštame. Šią klaidą reikėtų taisyti ir į kalėdinės puošybos įpročius įtraukti naująjį – savo namo ar buto duris puošti vainikais. Juos galima pagaminti iš eglės ar kito spygliuočio šakų, vytelių, šiaudų ar iš popieriaus lankstytų formelių. Vainikėlių neperkraukite dekoracijomis – užtenka jį apvyti spalvota juosta, įpinti keletą džiovintų erškėtrožių ar dumplainio šakelių. Namus taip pat galima papuošti advento vainiku, dekoruotu kankorėžiais, džiovintomis apelsino riekelėmis ir, žinoma, žvakėmis.

Šviesios Kalėdos įmanomos, jei namie nestokosite šviesos girliandų bei žvakių. Rekomenduojame rinktis balta spalva spingsinčias girliandas, jos atrodys stilingai tiek ant kalėdinės eglutės, lango, veidrodžio ar židinio. Žvakes rinkitės masyvias, vienos ar dviejų spalvų. Rankdarbių mėgėjams siūlome patiems pasigaminti žvakides – nedidelių dydžių stiklainėlius apsiūkite peršviečiama medžiaga, pavyzdžiui plonu linu, apjuoskite nerta juostele, viduje įstatykite žvakės tabletę. Tai kur kas ekonomiškiau ir originaliau, nei pirkti įprastas žvakes.

Natūralumas patinka tikrai ne kiekvienam, tačiau dar nėra sugadinęs nei vienų namų. Šventinio laikotarpio puošmenoms natūralias medžiagas reikėtų rinkti ištisus metus. Iš gamtos galite pasiskolinti kankorėžius, samanas, įvairių augalų lapus, šakeles, akmenėlius, dumplainius, erškėtrožių vaisius, įvairiausias uogeles. Įsigykite pakulų, lino, įvairių žemės spalvų juostelių. Ir, žinoma, valgydami apelsinus, išsaugokite jų žieveles, iš kurių galima susukti mažas rožytes, ar pagaminti eglės ir vainiko žaisliukus. Visos natūralios medžiagos viena su kita dera, svarbiausia dekoracijų neperkrauti skirtingais elementais.

Skonis ir kvapas. Koks Kalėdų skonis? Žinoma, jog meduolių. O kaip Jos kvepia? Tikriausiai atsakysite, kad cinamonu, apelsinais ir gvazdikėliais. Tad kalėdinę nuotaiką namuose sukursite dažnai kepdami meduolius, namų dekore naudodami cinamono lazdeles ir gvazdikėlių ornamentais smaigstytus apelsinus.

Linkime Jums originalių, stilingų ir jaukių Kalėdų!

 

Ieva Saplinskaitė

INTERJERO FABRIKAS

 

 

 

 

Ant
 sienos suklijuoti lipdukai, piešinėliai, kurių bendras vaizdas turėtų 
eglės pavidalą - taip pat puiki išeitis siekiant įdomesnio ir 
originalesnio šventinio interjero.