Šiuo metu, kai Vilniuje ir visoje šalyje stebimas didžiulis naujo būsto, butų ir namų įsigijimų, statybos šuolis, aštrėja viena sena problema: kaip susirasti gerus statybos, vidaus apdailos, inžinerinės įrangos montavimo meistrus. Statybos darbų paklausa ima viršyti pasiūlą, rikiuojasi klientų eilės. Visi jie tikisi kokybiško darbo, tačiau kartais tenka nusivilti rezultatu. Ir ne tik dėl skubos, bet ir dėl meistrų kvalifikacijos, žinių stokos.

Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras (JDRMC) Vilniuje, greta pagrindinės savo veiklos, kartu su statybinių medžiagų ir inžinerinės įrangos gamintojais nuolat rengia specializuotus mokymus meistrams, skirtus kvalifikacijos kėlimui. „Technologijos statybų sektoriuje sparčiai tobulėja. Kalbant apie inžinerinę įrangą, akivaizdu, jog bazinių meistro žinių nebeužtenka, kad jis ją sumontuotų patikimai ir kokybiškai. Kiekvienas gamintojas turi savo specifiką, ją reikia išmokti“, – sakė centro profesijos mokytojas Artūras Labakojis, pristatydamas pirmus, kartu su konkrečiu gamintoju rengiamus kvalifikacijos kėlimo kursus, po kurių dalyviams bus rengiama atestacija ir išduodami kvalifikaciją liudijantys pažymėjimai.

Rekomendacijų kreipiasi privačiai

Vokiečių vandens inžinerinės įrangos gamintojos, kompanijos TECE prekybos padalinio Lietuvoje, UAB „TECE Baltikum“ technikos ekspertai montuotojams paruošė mokymų programą apie inovatyvių vandentiekio vamzdynų ir nuotekų inžinerines sistemas statiniuose.

„Su TECE bendraujame jau daug metų. Visiškai pasitikime jų ekspertų kvalifikacija ir gebėjimu dalintis žiniomis. Ši kompanija turi gerai įrengtą ir mokymams pritaikytą techninę bazę, kur montuotojai gali mokytis, praktiškai pabandyti jungti vamzdžius, įrenginėti grindinio šildymo, potinkines sistemas“, – sakė A. Labakojis. Jis pripažino, kad šiuolaikinėse statybose gerų meistrų ir informacijos apie technologines inžinerinių tinklų naujoves poreikis yra didelis, daug kas ieško kvalifikuotų specialistų: „Savo draugų ir pažįstamų rate turiu nemažai dizainerių, kurie dažnai kreipiasi, norėdami pasikonsultuoti dėl nestandartinių sprendimų. Lygiai taip pat jie prašo rekomenduoti kvalifikuotą meistrą, nes nuo jo žinių ir darbo priklauso, ar įrengta sistema veiks taip, kaip sumanyta, kokybiškai, ar bus gražu“.

Draudimas galios tik kvalifikuoto meistro darbui

TECE techninių sprendimų ekspertas Aurimas Valatka pastebėjo, kad į juos, kaip gamintojų atstovus, dažnai kreipiasi žmonės, tiesioginiai vartotojai, klausdami dėl akivaizdžiai meistrų padarytų klaidų – dėl pamestų komplektacijos detalių, dėl įrangos veikimo trikdžių. Pasigilinus paaiškėja, kad ji buvo neteisingai sumontuota. „Šie mokymai bus naudingi ne tik jų dalyviams, montuotojams, bet ir galutiniams vartotojams, interjero dizaineriams. Pirmą kartą suteiksime kvalifikacijos pažymėjimus, kurie bus įregistruoti JDRMC sistemoje. Žmogus, interjero dizaineris ar statinio vidaus įrengimo projekto vadovas, rinkdamas meistrą, apie jo kvalifikaciją galės spręsti ne pagal tai, kaip jis prisistato, pažįstamų rekomendacijas, bet pagal objektyviai suteiktą dokumentą. Be to, šio meistro sumontuotai įrangai galios gamintojo suteikiamas civilinės atsakomybės draudimas, siekiantis iki 500 tūkst. eurų“, – sakė A. Valatka.

Mokymai vyks TECE gamyklinės produkcijos ekspoziciniame centre, Vilniuje. Dėl pandemijos mokymai vyks nedidelėse, iki 8 žmonių grupėse. Kol kas yra sudarytas grafikas birželio ir liepos mėnesiams. Registruotis galima e paštu vilnius@tece.lt .

Pasak „TECE Baltikum” komercijos direktoriaus Regimanto Mikučionio, šie, bendrai su JDRMC rengiami mokymai yra didelis žingsnis link meistrų kvalifikacijos sertifikavimo Lietuvoje. „Pripažinkime, kad šiandien praktiškai kiekvienas gali pasiskelbti santechniku. Juo labiau, kai atsiranda meistrų deficitas. Be kai samdome meistrą, norime turėti patikimą informaciją, kad jis tikrai išmano savo darbą. Nuo šiol žmonės, kurie renkasi TECE įrangą, žinos, į kokį meistrą kreiptis ir galės būti ramūs, kad darbas bus atliktas gerai“, – sakė R. Mikučionis.

Daugiau informacijos: tece.lt