Nauji namai – nauji džiaugsmai arba…kaip tik tampa dideliu iššūkiu. Iš pirmo žvilgsnio, turimų daiktų perkraustymas į naują būstą gali pasirodyti gana paprastas procesas. Juk tereikia juos sukrauti į atitinkamas dėžes, pervežti ir iškrauti. Tačiau norint užtikrinti persikraustymo proceso sklandumą ir pervežamų daiktų saugumą, reikalingas tinkamas pasiruošimas. Atrinkome kelis ekspertų patarimus, kaip pasiruošti persikraustymui, kad procesas būtų kuo lengvesnis, o daiktai tikslą pasiektų nepažeisti.

Nemokama nuotrauka iš unsplash.com

Iš anksto peržvelkite turimą turtą

Prieš pradedant visų turimų daiktų kraustymą iš lentynų į dėžes, peržvelkite viską, ką sukaupėte iki šiol. Knygos, indai, drabužiai, virtuvės ir buitinė technika, baldai – kad ir kas tai bebūtų, gerai apgalvokite, ką norite vežtis į naujus namus, o ko būtų galima atsisakyti, atiduoti, padovanoti ar, blogiausiu atveju, išmesti. Pakavimo ir perkraustymo procesas būna daug paprastesnis, kai nereikia sukti galvos, kur viską sutalpinti. Be to, tai palengvina ir įsikūrimo procesą. Daug lengviau rasti viskam vietą, kai kartu atkeliauja tik naudojami ir būtini daiktai.

Pasirūpinkite pakavimo medžiagomis ir žymėjimo priemonėmis

Kitas dalykas – profesionalios pakavimo medžiagos – jos būtinos saugiam ir patogiam perkraustymui. Atsirinkus daiktus, kuriuos planuojate veržtis kartu su savimi į naujus namus, svarbu gerai apgalvoti jų pervežimo ypatybes. Įmantri pakavimo įranga tam ne visada reikalinga, tačiau kartoninės dėžės, tampri plėvelė ir oro pagalvėles tikrai praverčia. Tad gerai apgalvokite, kuriems daiktams bus reikalingos didesnės ar mažesnės kartoninės dėžės, kurių baldų ar technikos kampus norisi apsaugoti specialiais apsauginiais profiliais, kam gali praversti tampri plėvelė ar oro pagalvėlės dėžių užpildymui. Taip pat nepamirškite žymėjimui skirtų markerių. Sunku suprasti kada ir ko gali prireikti? Žemiau šiek tiek plačiau paaiškiname, kaip ir ką reikėtų pakuoti, kad persikraustant kiekvienas daiktas naujus namus pasiektų saugiai.

Technikos ir baldų pakavimas

Bene daugiausiai dėmesio reikalauja būtent technikos ir baldų pakavimas bei transportavimas. Tinkamai supakuoti ir pervežti tokius daiktus, kaip televizorius, kompiuteris, skalbimo mašina ar šaldytuvas – nemenkas iššūkis. Čia dažniausiai gelbsti įvairios pakavimo medžiagos, pavyzdžiui, apsauginiai profiliai. Uždėjus iš putoplasto pagamintus minkštus profilius ant baldų ar technikos kampų bei briaunų, sumažinama rizika juos pažeisti transportuojant. Skirtingų formų profiliai tinkami stalams, komodoms, kompiuterio monitoriui, televizoriui pakuoti. Maksimaliai apsaugai šiuos daiktus galima apvynioti ir specialia pūsta plėvele bei sutvirtinti pakavimo juostomis.

Smulkių daiktų pakavimas

Be masyvios technikos ir baldų, namuose taip pat gausu smulkių, tačiau svarbių ir naudojamų daiktų. Tai dažnai būna indai, stalo įrankiai, kanceliarinės priemonės, taip pat knygos, higienos ir cheminės priemonės. Kiekviename kambaryje rasite smulkių daiktų, kuriuos gali norėtis sudėti į vieną dėžę. Specialistai rekomenduoja vengti blaškytis po skirtingas patalpas ir tik iškrausčius vieną kambarį, imtis kitos. Visus smulkius daiktus geriausia rūšiuoti ir skirstyti pagal tipą bei naudojimo dažnumą. Jiems nėra reikalingos įmantrios pakavimo medžiagos, tačiau be skirtingų dydžių dėžių ir šiek tiek granulių ar oro pagalvėlių turiniui užpildyti išsisukti dažniausiai nepavyksta net ir patyrusiems persikraustymo džiaugsmus.


Nemokama nuotrauka iš unsplash.com

Išeitis dūžtantiems ir besibraižantiems daiktams – tampri plėvelė

Pakuojant smulkius daiktus svarbiausia – organizuotumas. Kiekvieną pripildytą dėžę pažymėkite markeriu užrašydami, ką į ją sudėjote, tam, kad vėliau galėtume perprasti dėžės turinį dar jos neatidarę. Knygoms ar higienos priemonėms užteks paprastos dėžės ir šiek tiek granulių arba oro pagalvėlių. Tačiau pakuojant įrankius ir indus pastangų įdėti tenka šiek tiek daugiau. Bene praktiškiausias pasirinkimas iš įvairių pakavimo medžiagų – tampri plėvelė. Lėkštes, dubenėlius ir kitus indus rekomenduojama atskirai supakuoti į plėvelę, o po to sudėti į dėžę, atskiriant pūsta plėvele. Tai neleis indams sudužti keliaujant į naujus namus. Tuo tarpu, stalo įrankius saugiausia rūšiuoti ir supakuoti į krūveles, apvyniojant tampria plėvele ir tik tuomet sudėti į dėžes.

Kitiems smulkiems daiktams specialios pakavimo medžiagos gali būti ir nebūtinos. Užteks jei pasirūpinsite patvariomis dėžėmis ir kontroliuosite jų svorį, neperkrausite jų ir viską surūšiuosite ne tik pagal paskirtį, bet ir pagal naudojimo dažnumą. Rečiausiai naudojamus dalykus rekomenduojama pradėti pakuoti pirmiausia.

Persikraustymo ekspertai taip pat pataria rinktis specialias, persikraustymui skirtas dėžes su rankenomis. Jas paprasčiau gabenti ir perkelti iš vienos vietos kitą. Visos pasirinktos pakavimo priemonės taip pat tegul geriau nugula į atskirą, lengviau pasiekiamą dėžę. Vis dėlto, vėliau jų taip pat prireiks. Saugiam ir sėkmingam persikraustymui labiausiai reikalinga kantrybė ir organizuotas darbas. Tad paskutinis patarimas – nepabijokite paprašyti pagalbos. Jei ne persikraustymo profesionalų, tai bent jau draugų. Taip procesas eisis sklandžiau ir paprasčiau.

Daugiau informacijos: tesuma.lt ir perkraustymas24.lt