Šiuolaikiniuose miestų būstuose miegamieji neretai būna maži, todėl interjero dizaineriams arba patiems šeimininkams tenka pasukti galvas, kai norima originaliai ir funkcionaliai įrengti šią nedidelę erdvę. Juk čia svarbu tikslingai išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą.

Pirmiausia reikėtų nepamiršti, kad miegamojo erdvė yra skirta poilsiui, todėl nereikia iš jos padaryti daugiafunkcinės zonos, kurioje valgysite, dirbsite, žiūrėsite televizorių ir t.t. Čia vertėtų palikti tik būtiniausius miegamojo baldus – lovą, komodą, lentyną, o jei liko vietos ir namuose nėra atskiros drabužinės, tai ir drabužių spintą. Neapkraukite miegamojo erdvės nereikalingais buitiniais daiktais, nes kuo daugiau įvairių detalių (šviestuvų, knygų lentynų, gėlių ir kt.) naudosite, tuo kambarys atrodys mažesnis.

Interjero autorius Rimantas Špokas
Lova - www.subtila.lt
Interjero autorė Audronė Ambrazienė
Lova - www.rimasirjonas.lt
Interjero autorė Audronė Ambrazienė
Lova - www.rimasirjonas.lt

Erdvė. Interjero dizaineriai naudoja daugybę triukų, kad vizualiai padidintų nedideles namų erdves. Tam puikiai tinka šviesūs atspalviai, veidrodžiai, tinkami apšvietimo sprendimai. Didesnės erdvės pojūtį taip pat galima sukurti naudojant skirtingus sienų ornamentus, vertikalias ar horizontalias linijas. Svarbu žinoti, kad smulkūs ornamentai erdvę vizualiai didina, o stambūs – mažina. Be to, vertikalios linijos padės sukurti aukštesnių lubų įspūdį, o horizontaliosios – vizualiai gali padidinti kambario plotą, tačiau tuo pat metu sumažinti aukštį, todėl jas reikėtų naudoti saikingai.

Taip pat vizualiai erdvesniu miegamajį gali padaryti tinkamos apdailos medžiagos. Lygūs ir blizgūs paviršiai padeda atspindėti šviesą ir sukuria erdvės, lengvumo įspūdį.

Lova yra vienas iš svarbiausių miegamojo atributų, todėl net ir nedideliame miegamajame ji turi būti. Rinkdamiesi patogią lovą, atkreipkite dėmesį į jos dydį. Jei lova bus per didelė, mažas miegamasis atrodys sausakimšas, todėl ieškokite optimalaus varianto, kuris tiktų būtent jūsų kambariui. Be to, siekdami sukurti harmoningą visumą mažame miegamajame, pagrindinius baldus (lovą, spintą, komodą) rinkitės panašaus kolorito.

Interjero autorės Eglė Balčiūnaitė, Jurgita Dragūnaitė
Lova - www.skandinaviskiinterjerai.lt
Lova - www.interio.lt
Interjero autorė Elžbieta Skunčikienė
Lova - www.arpolis.lt

Spalvos. Mažuose miegamuosiuose reikėtų atsargiau eksperimentuoti su spalvomis. Tamsios, ryškios spalvos dažniausiai vizualiai erdvę sumažina, todėl reikėtų naudoti saikingai. Žinoma, kad miegamasis netaptų nuobodus, interjero specialistai pataria rinktis ryškesnių spalvų akcentus. Ryškesnė pagalvėlė ar paveikslas erdvės tikrai nesumažins. Vis dėlto siekiant ir taip mažą miegamąjį „praplėsti“, geriausiai rinktis šviesius, švelnius atspalvius, kurie taip pat padeda atsipalaiduoti, suteikia ramybės pojūtį. Tam puikiai tiks kreminiai, smėlio, melsvi, pilki atspalviai.

Apšvietimas miegamąjame turi būti malonus, šiltas ir švelnus. Čia reikėtų derinti bendrą ir atskirų zonų apšvietimą. Bendrasis apšvietimas neturėtų skleisti labai intensyvios šviesos. Be to, geriausiai būtų, jei jos intensyvumas būtų reguliuojamas ir padėtų sukurti skirtingas nuotaikas.

Paveikslas – gana svarbi interjero detalė, tačiau su ja mažos erdvės kambaryje taip pat nereikėtų persistengti. Daug geriau atrodys vienas didesnis išraiškingas paveikslas virš lovos nei daug skirtingose kambario zonose pakabintų paveikslėlių.

Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti nei tūkstantį kartų perskaityti, tad prie visų šių patarimų pateikiame Jums keletą pavyzdžių, kaip Lietuvos interjero dizaineriai, dalyvaujantys „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse įrengė mažus miegamuosius.

Parengė Agnė Jakubonė

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“

380