Svetainė paprastai atlieka daug funkcijų. Tai vieta, kurioje atsipalaiduojame ir susitinkame su artimaisiais, bet dažnai ir valgome bei dirbame. Kaip suplanuoti svetainės apšvietimą, kad jis būtų gražus ir funkcionalus?

Asociatyvi nuotrauka. Kaip suprojektuoti svetainės apšvietimą

Kaip apšviesti svetainę? Pagrindiniai apšvietimo planavimo principai

Kaip suprojektuoti svetainės apšvietimą? Planuojant šviestuvų išdėstymą svetainėje, verta laikytis kelių taisyklių, kurios padės erdvę paversti estetiška ir praktiška, o zonas tinkamai suskirstyti. Ko reikia nepamiršti?

• Planuokite prieš renovaciją. Apšvietimo išdėstymą svetainėje verta suplanuoti dar prieš pradedant renovaciją. Nors dažnai galvojame, kad dar turime daug laiko, tačiau būtent renovacijos metu reikės apgalvoti, kur įrengti kištukinius lizdus ir kur nutiesti pakabinamų ir sieninių šviestuvų laidus;

• Pasirūpinkite tiek funkciniu, tiek dekoratyviniu apšvietimu. Planuodami šviestuvų išdėstymą svetainėje, atsižvelkite į vietą tiek pagrindiniams šviestuvams, tiek šviestuvams, kurių šviesa atlieka daugiau dekoratyvinę funkciją;

• Nustatykite zonas. Labai gera idėja – šviesa atskirti gyvenamojo kambario zonas. Pasirinkę tinkamus šviestuvus galite atskirti, pavyzdžiui, poilsio, skaitymo ar valgomojo zonas.

Kaip įrengti svetainės apšvietimą?

• Lubinis apšvietimas

Lubinis apšvietimas visų pirma turėtų būti funkcionalus. Populiariausias sprendimas – pakabinami šviestuvai arba lubose tolygiai paskirstyti taškiniai šviesos šaltiniai, pavyzdžiui, halogenai. Kaip halogenus reikėtų išdėstyti svetainėje? Jei jūsų svetainė yra stačiakampio arba kvadrato formos, situacija paprasta – tiesiog išdėstykite halogenus, išlaikydami vienodus atstumus. Jei jūsų svetainė yra neįprastos formos ir turi nestandartinius kampus, verta halogenus išdėstyti ir ten - kad šviesa pasiektų kiekvieną kampą.

• Poilsio zonos apšvietimas

Planuodami šviestuvų išdėstymą svetainėje, būtinai atsižvelkite į poilsio zoną – vietą, kurioje tikrai praleisite daug laiko. Pavyzdžiui, virš kavos staliuko galite pastatyti toršerą. Atsipalaidavimo zonoje taip pat puikiai tiks nedidelė lempa ant komodos, skleidžianti nuotaikingą šviesą.

• Apšvietimas virš stalo

Valgomojo stalas yra labai dažnas svetainės kambario elementas. Pasirūpinkite, kad ir jis būtų tinkamai apšviestas. Virš stalo gerai tinka žemai kabantis lubinis šviestuvas, kuris apšviečia visą stalą ir sukuria malonią atmosferą valgant. Jei norite tokiu būdu įrengti šviestuvą, remonto etape turite tiksliai suplanuoti, kur stovės stalas, ir išmatuoti vietą ant lubų.

665