Ne visi gyvena erdviuose namuose. Kitiems tenka įsirengti viską mažame plote, o nieko nėra blogiau už pergrūstą virtuvę. Tai turėtų būti vieta, kur atsipalaiduojame ir ruošiame gardų maistą, o ne kur jaučiamės netvarkingi. Jei jūsų virtuvėje trūksta vietos, šie patarimai – kaip tik jums.


Kokius baldus ir prietaisus rinktis?

Mažai virtuvei puiki išeitis yra sulankstomas valgomojo stalas. Ant jo galima ne tik valgyti, bet ir ruošti maistą, neužimant vertingos grindų erdvės. Baigę dirbti ar pietauti stalą galėsite tiesiog paslėpti. Verta apsvarstyti ir bistro stalo dviem variantą.

Kalbant apie vietą sėdėjimui, patartina kėdes su aukštais atlošais iškeisti į taburetes. Jos ne tik pigios, bet ir lengvai telpa po stalu. Lygiai toks pats geras sprendimas yra ir sulankstomos kėdės. Tiek jos, tiek taburetės nenaudojamos gali būti lengvai paslepiamos.

Derėtų rinktis ir mažesnius prietaisus. Pavyzdžiui, pirkdami kavos aparatą apsvarstykite galimybę įsigyti mažesnį. Netgi pačioje mažiausioje virtuvėje gali stovėti „Nespresso“ kavos aparatas. Jį įsigyti galite e-parduotuvėje CoffeeLoft. Tokių virtuvių savininkams rekomenduojama įsigyti ir dubenį su kriauklės pjaustymo lenta. Toks įrenginys yra itin kompaktiškas ir patogus, o daugelyje jų yra įmontuotos talpyklos, dar labiau supaprastinančios naudojimą.

Išnaudokite sienas

Mažoje virtuvėje būtina išbandyti sistemas, skirtas kabinti ant sienų. Jos maksimaliai išnaudoja vertikalią virtuvės teritoriją. Visi tokie elementai – lentynos, magnetiniai peilių laikikliai ir kiti – atlaisvina vietą ant stalviršio. Pavyzdžiui, kavos puodeliams laikyti galima pritvirtinti kabliukus. S formos kabliukai taip pat tinka puodams ir keptuvėms laikyti. Lentynėles ar kabliukus galima paprastai sukonstruoti ir pritvirtinti pačiam. Tereikia įsitikinti, kad dirbiniai pakankamai tvirti ir per daug neišsikiša į virtuvės erdvę. Taip supaprastinsite ir judėjimą patalpoje – virtuvės reikmenys, indai ir įrankiai bus lengvai pasiekiami.

Užslėptų vietų panaudojimas

Sandėliavimui panaudokite šaldytuvo viršų. Ant jo padėkite padėklą, kad galėtumėte papildomai laikyti daiktus. Tie vertingi centimetrai tarp šaldytuvo viršaus ir lubų yra ideali vieta puodams, keptuvėms, dribsnių dėžutėms, skardinėms ir viskam kitam, kas telpa. Čia tereikia saugotis dulkių – tam skirtos plunksninės dulkių šluostės. Siauras tarpas tarp šaldytuvo ir sienos taip pat gali būti panaudotas. Sukonstravus riedančią lentyną, tai tampa itin patogia vieta konservuotiems produktams laikyti.

Daugelyje namų kampų erdvė taip pat nebūna pakankamai išnaudojama. Tačiau šioms nepatogioms vietoms yra sukurtos kampinės lentynos. Jos puikiai įsilieja į erdvę ir suteikia paviršių daiktams laikyti.

Net pačias lentynas galima padalinti į dar mažesnes dalis. Plačiuose tarpuose tarp lentynų įtaisykite siauras lentynėles. Taip išplėsite vertikaliąją laikymo erdvę, todėl turėsite dar daugiau vietos indams sukrauti.

Jei virtuvėje yra palangė, galite džiaugtis – tai tobula vieta laikyti viską, kas maitinasi saulės šviesa. Ten puikiai augs prieskoninių žolelių sodas ar pavasariniai svogūnėliai. Palangę galima naudoti ir kaip papildomą vietą praktiškai bet kokiems daiktams.

Spintelių šonuose gali būti laikomi sunkūs, masyvūs daiktai, pavyzdžiui, ąsočiai ar pjaustymo lentos. Tereikia prie spintelių pritvirtinti kabliukus. Maksimaliai išnaudoti galima ir vidines spintelių durelių puses. Pritvirtinkite siauras lentynėles patiems smulkiausiems įrankiams ar produktams. Nepamirškite apžiūrėti erdvę ir virš spintelių – galbūt ten irgi tilptų reikalingi daiktai, o gal net pavyktų įrengti papildomas spinteles? Skirkite šią sunkiai pasiekiamą erdvę rečiau naudojamiems daiktams ar kulinarijos knygoms laikyti. Įsitikinkite, kad siena yra pakankamai tvirta, kad atlaikytų papildomą svorį, o spintelės – patikimai pritvirtintos.

Indai kaip stiliaus detalė

Jei turite nepaprasto grožio indų, neslėpkite jų spintelėse. Kodėl gi nelaikyti jų ant stalviršio ar lentynų? Tvarkingai sudėkite indus į krūvą, atsižvelgdami į jų raštus bei spalvas, ir sukurkite stilingą derinį, kuris atrodytų per gerai būti paslėptas spintelėje.

Norėdami sukurti jaukią, kaimišką išvaizdą, kuri taip pat atlaisvina vietą spintelėse, pasitelkite į pagalbą stiklainius. Sudėkite maistą iš dėžučių į stiklainius ir sutaupykite vietos. Užklijuokite ant jų etiketes ir palikite kaip dekoro detalę. Stiklainiuose galima laikyti daug ką – grūdus, prieskonius, sausainius.

Patarimai kuriant erdvės iliuziją

Kuo daugiau šviesos šaltinių bus virtuvėje, tuo šviesesnė, o kartu ir erdvesnė, ji atrodys. Strategiškai išdėliotos lempos gali tapti ir puikia interjero detale. Po spintelėmis įrengti šviestuvai – geras būdas padaryti stalviršius patogesnius naudojimui. Šviestuvų galima įsigyti kištukinių, kad netektų daryti visos virtuvės renovacijos.

Norint, kad patalpa atrodytų erdvesnė, rekomenduojama vengti tamsių spalvų. Sienoms bei luboms rinkitės baltas ar pastelines spalvas. Jos atspindi natūralią šviesą. Galima sienas nudažyti dviejų spalvų horizontaliomis linijomis – taip bus sukurtas ilgio įspūdis. Jei rinksitės ir šviesius baldus, tuomet užtikrintai turėsite erdvesnę bei šviesesnę virtuvę.

Dėl erdvės galite virtuvėje pasikabinti veidrodį. Kuo didesnis veidrodis, tuo erdvesnė atrodys patalpa ir tuo labiau bus atspindėta natūrali šviesa. Jei nėra vietos didelei detalei, galima pakabinti keletą mažesnių veidrodžių.

Jei virtuvėje nepakanka erdvės, kad sukurtumėte norimą sandėliavimo vietą, apsvarstykite galimybę tam panaudoti kampelį kitame kambaryje. Tokią nišą galima naudoti tik retkarčiais naudojamiems virtuvės įrankiams arba negendantiems produktams. Uždengdami užuolaida, apsaugosite sandėliuojamus daiktus nuo nepageidaujamų žvilgsnių. Sandėliavimo vieta kitame kambaryje užtikrins, kad virtuvėje bus daugiau erdvės.

Net ir pačią mažiausią virtuvę galima įsirengti taip, kad ji atrodytų erdvi bei stilinga. Tereikia gudriai išnaudoti patalpos erdves ir, galbūt, pakabinti porą lentynų. Taip virtuvėje tilps viskas, ko tik reikia.

Daugiau informacijos: coffeeloft.lt