Užuolaidų funkcija yra dvilypė. Jos reguliuoja šviesos srautą ir tampa kambario akcentu. Bet ar teko susimąstyti, kad šie tekstilės aksesuarai gali visiškai pakeisti namų stilių? Tai suvokus, išsirinkti šiuos interjero elementus dažnai tampa dar sunkiau. Todėl pateikiame keletą naudingų įžvalgų apie tai, kokia yra užuolaidų įtaka namų aplinkai.

Spalvos

Vienas svarbiausių dalykų kiekviename interjere yra spalvos. Rekomenduojama, kad kambaryje spalviškai išsiskirtų tik vienas objektas. Todėl siūloma naudotis vadinamąja „nykščio taisykle“. Ryškių spalvų sienos, kilimas ar kiti objektai patraukia dėmesį. Tada geriau pasirinkti neutralaus atspalvio užlaidas. Taip jos gali papildyti ir dar labiau atskleisti erdvę. O šviesiame kambaryje ryškių tonų užuolaidos gali tapti pabrėžiančiu akcentu. 

Audinys

Lengvi audiniai kambarį paverčia šviesesniu, erdvesniu. Jei to norima, siūloma rinktis liną, medvilnę ar šilką. Šios medžiagos neperpildo ir „neapsunkina“ patalpos. Kambaryje su tamsiais ar odiniais baldais patartina rinktis tankesnių medžiagų užuolaidas. Tinka aksomas ar zomša. Tokie audiniai sulaiko šviesos perteklių, erdvė tampa formalesnė. Tai ypač geras pasirinkimas namų bibliotekai ar darbo kambariui.

Ilgis

Dauguma interjero dizainerių pabrėžia vieną taisyklę. Norint sukurti išskirtinį namų stilių, verta rinktis grindis siekiančias užuolaidas. Žavingas parketas taip pat yra svarbi namų detalė. Visgi langų uždangos šiuo atveju turi daugiau įtakos vizualiniam erdvės praplėtimui. Ilgomis, aukštai pakabintomis, platesnėmis už langą užuolaidomis papuoštas kambarys atrodo didesnis.

Trumpos langų uždangos tinka tada, kai kas pastatyta prieš langą ar po juo. Tiesa, jos irgi gali vizualiai išplėsti visą erdvę – ypač tada, kai po langu yra koks nors objektas, pavyzdžiui, lovos galvūgalis ar radiatorius. Tuomet neilgos užuolaidos suteikia lengvumo visam kambariui. Daiktai, esantys vienas šalia kito, nebeatrodo suspausti.

Tinkamai parinktos langų uždangos akimirksniu gali pakeisti visą patalpą. Tačiau bent kartą bandę savarankiškai jas išsirinkti žino, kad tai nėra taip paprasta. Dvejojate, ar pasirinkote tinkamiausias užuolaidas? Nežinote, kaip jos gali pakeisti namų erdvę? Tuomet kreipkitės į šios srities profesionalus. Jie gali padėti paversti kiekvieną jūsų kambarį stilingu ir praktišku!

Daugiau informacijos: domuslumina.lt

#Dekoras #Užuolaidos

2022-05-03