Priežasčių įsigyti kambarinius augalus netrūksta: be to, kad jie labai svarbūs puošiant namų aplinką, jie mums suteikia ne vien psichologinę, bet ir fizinę naudą. Kambariniai augalai veikia kaip tikras patalpų taršos filtras, be to, mažina stresą.

Žinodami visa tai, vienintelė priežastis, kodėl nepradėjote kurti savo oazės namuose, greičiausiai yra nežinojimas, nuo ko pradėti ir į ką atsižvelgti renkantis augalus. Juk tiems, kurie dar nėra šios srities ekspertai, yra daug informacijos, kurią reikia suprasti ir įsisavinti, kad augalai augtų gražūs ir sveiki.

Kaip pasirinkti  pagal interjero stilių?

Vazoniniai augalai teigiamai veikia namų mikroklimatą – sugeria anglies dvideginį, tuo pačiu išskirdami deguonį ir reguliuoja oro drėgmės lygį. Kai kurios rūšys netgi turi galimybę filtruoti orą. Vazoniniai augalai taip pat yra universalios, nesenstančios dekoracijos namuose. Svarstote, kaip juos priderinti prie interjero stiliaus? Į šį klausimą bandysime išsamiai atsakyti.

Tinkamiausia vieta vazoniniams augalams?

Vieta, kurią galite skirti augalui, yra tokia pat svarbi kaip saulės šviesos kiekis, kai kurie augalai mėgsta šviesą, o kiti noriai auga tamsesnėse patalpose. Todėl pirkdami net ir populiarias kambarines gėles, turėtumėte iš anksto gauti informacijos šia tema. 

Taip pat verta rinktis augalus, atsižvelgiant į tai, kaip tinkamai juos prižiūrėti. Šiuolaikiniame greitame pasaulyje daugelis žmonių neturi laiko rūpintis gėlėmis, kurioms reikia skirti nemažai dėmesio. Todėl esant tokiai situacijai rekomenduojame rinktis augalus, kurių nereikia dažnai laistyti, tręšti ar persodinti. 

Nepersistenkite su vazoninių augalų skaičiumi namuose – rekomenduojamas saikas ir augalų derinimas prie interjero dydžio ir paskirties. Užtenka vieno kambarinio augalo gražiame vazone, kad suteiktų mums daugiau dekoratyvinių vertybių nei įvairi ir chaotiška kolekcija.

Erdviose kambariuose puikiai atrodys didelės gėlės plačiais lapais ir ilgais stiebais, kurios taps elegantišku interjerą papildančiu elementu. Kita vertus, intymiuose kambariuose mažo dydžio gėlės suteiks jaukumo akcentą ir sukurs nuotaikingą atmosferą.

Dideli augalai vazonuose geriausiai atrodo vieni arba tarp kitų kaip dominuojantys augalai. Augalai su dideliais lapais sukuria puikų foną augalams su mažais lapais.

Maži vazoniniai augalai geriausiai atrodo grupėse. Lipantys augalai gali būti naudojami pertvarų sienoms dekoruoti arba pasodinti į pakabinamus vazonus, kad susidarytų subtilus žalių lapų krioklys.

Vazonų pasirinkimas

Vazoninius augalus galima auginti įvairiuose patraukliuose ir neįprastuose induose, kurie suteikia augalams žavesio ir savaime yra interjero puošmena. Jie gali būti pagaminti iš plastiko, keramikos, stiklo, medžio, porceliano ar lakštinio metalo. Verta prisiminti, kad vazonas turi atitikti augalą. Norint sukurti atmosferinį interjerą, reikėtų apsvarstyti kiekvieną detalę. Pavyzdžiui, kad sukurtumėte konkrečią šalį primenančią kompoziciją – rinkitės didelį fikusas rytietiškame vazone. Verta iš anksto pasižvalgyti po gėlių katalogus ir internetą ieškant įkvėpimo ir idėjų vazonams.

Kvapas, spalva ir forma

Augalai yra ne baldai, o gyvi organizmai – todėl jiems gyventi reikia mūsų priežiūros. Verta žinoti, ko prireiks mūsų augalui, kad jis augtų sveikai ir ilgai. Turime užtikrinti jam tinkamą temperatūrą, oro ir substrato drėgmę, taip pat pakankamą saulės šviesos patekimą.

Nepriklausomai nuo to, kur statysime vazoninius augalus, jie papuoš namus ir užpildys visą erdvę savo kvapu, forma ir spalva. Jų grožis suteiks džiaugsmo mūsų pojūčiams, o augalų priežiūra efektyviai sumažins stresą ir leis pamiršti kasdienius rūpesčius. Kambariniai augalai auga, keičiasi, o kartu su jais keičiasi ir interjero nuotaika – jie įveda „gyvybės stichiją“ ir neįprastą ramybę bei harmoniją. 

Didelį pasirinkimą kambarinių gėlių ir sodui tinkančių augalų rasite sodo mylėtojų portale Floramore.lt.