Interjero autorės: Erika Širvinskaitė-Nadtočienė ir Daina Jauneikaitė-Čereškienė
Studija: „Gera grįžti namo“
Nuotraukos Gedimino Nadtočio

Kaip mažoje erdvėje sukurti išskirtinį interjerą, kuris atskleistų unikalią istoriją apie namų šeimininkų gyvenimo būdą? Tokio iššūkio ėmėsi „Gera grįžti namo“ dizainerių komanda – Erika Širvinskaitė-Nadtočienė ir Daina Jauneikaitė-Čereškienė. Jų įgyvendintas projektas, kurį pačios dizainerės pavadino „Kanifolija smuikui“, skirtas talentingai smuikininkei – tad visai nekeista, kad įrengtuose namuose tvyro kūrybinė energija. Nedidelis 46 kv. m. loftas atkreipia dėmesį išraiškingais spalvų sąskambiais ir tekstūriniais kontrastais, kurie drauge sukuria harmoningą namų melodiją.

„Kuriant šį projektą, svarbiausia mums buvo nuoseklus procesas – juk siekiant gerų rezultatų, būtina padėti gerus pamatus. Nuo pat bendradarbiavimo pradžios, stengėmės pažinti klientę, suprasti jos gyvenimo ritmą, sužinoti kasdienes detales ir tik tuomet žengti žingsnį link idėjų išpildymo. Šiuo atveju, užduotis buvo gan aiški – į nedidelę erdvę sutalpinti svarbiausius dalykus, neperkrauti interjero smulkiomis detalėmis ir kūrybiškai atspindėti klientės gyvenimo būdą namų sienose. Mūsų tikslas buvo sukurti namus, kuriuose galima pailsėti bei pasikrauti kūrybinės energijos. Svarbu ir tai, kad interjeras būtų ne vien gražus, tačiau ir praktiškas“, – dalijasi Daina Jauneikaitė-Čereškienė.

Kaip pasakoja „Gera grįžti namo“ komanda, pagrindinė stilistinė idėja šiam interjerui kilo susipažinus su kliente ir išgirdus apie smuikininkės profesiją. Kai mintys ėmė suktis apie muziką, dizainerės pagalvojo apie kanifoliją – tai spygliuočių sakų derva, kuri yra naudojama smuikų bei kitų styginių instrumentų smičiams sutepti, kad grojant garsas būtų aiškus ir išraiškingas. 

„Šįkart klientė tapo mūsų mūza – įkvėptos jos išskirtinės profesijos, pasirinkome unikalią kanifolijos spalvų gamą, kuri svyruoja nuo šviesiai geltonos, gintarinės, iki rausvos ir tamsiai rudos. Spalvų paletę papildė šilti metalai, pastebimi interjero detalėse. Stengėmės eksperimentuoti ir su skirtingų medžiagų bei tekstūrų kontrastais, kurie drauge kuria harmoningus akordus. Kaip muzikos garsai, atšokantys nuo skirtingų paviršių, šiame interjere šviesa žaismingai atsispindi medžiagų įvairovėje ir tarsi paverčia jas gyvomis“ – kūrybinių užkulisių detales atskleidžia Erika Širvinskaitė-Nadtočienė.

Įgyvendinant šį lofto projektą, nuspręsta palikti atviras nejudinamas sijas bei kolonas. Su žemiškais spalvų tonais kontrastuoja ir juodos lubos, neapdirbti bei nepagražinti betoniniai elementai, taip pat sienų nelygumai, kurie tapo neatsiejama interjero dalimi. Pagal specialų užsakymą buvo suprojektuoti ir pagaminti itin plono metalo laiptai. Dar viena išskirtinė interjero detalė – plytų siena, kuriai panaudotas klinkeris buvo gaminamas pagal pateiktą spalvinę gamą, o kiekviena plyta yra unikali, rankų darbo.

Sprendžiant technines detales, taip pat teko pasitelkti kūrybiškumą. Pastato konstrukcija bei kolonos kiek apsunkino ne vien projektavimo, tačiau ir montavimo darbus. Pasak dizainerių, tam tikras iššūkis buvo ir apšvietimo planavimas dėl netipinės lubų konstrukcijos. Teko itin kruopščiai apgalvoti kiekvieną vonios kambario detalę – vos 5.3 kv. metrų plote norėjosi sutalpinti viską, kas svarbu patogiai kasdienei buičiai.

Pasak šio interjero projekto užsakovės, sunkiausia buvo įsivaizduoti, kaip tuščia patalpa, kurią supa vien keturios sienos, gali tapti jaukiais namais. 

„Šie namai turėjo būti sukurti nuo nulio – reikėjo atlikti visus darbus, nuo kanalizacijos, elektros, apšvietimo planų, patalpų išdėstymo ir laiptų projekto. Tad atsakingai rinkomės partnerius, kurių kompetencija bei skoniu galėjome visiškai pasitikėti. Man namuose jaukumo jausmą sukuria visuma, o šiame interjere labiausiai džiugina detalės – išskirtinis svetainės šviestuvas, priderinti aukso atspalviai, patogūs baldai. Viskas prasidėjo nuo prašymo, kad interjere būtų medžio detalių, plytų siena ir namuose nebūtų tamsu. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius, o procesas buvo abipusiai įdomus“, – dalijasi interjero projekto užsakovė.

292