Vieta: Torontas, Kanada
Architektūra: „Brennan Custom Homes Inc.“
Interjeras: „Burdifilek“
Įgyvendinimo data: 2022 m. 
Fotografijos: „Doublespace“

Iššūkis kūrėjams – įspūdį paliekančios erdvės

Kanadoje itin populiarus dizaineris, interjerus kuriančios įmonės „Burdifilek“ steigėjas Diego Burdi pristato prieš metus įrengtą prabangų interjerą. Jaukiame, vingiuotomis gatvėmis išraižytame žaliame Toronto gyvenamajame rajone stovi privatus vienos šeimos gyvenamasis namas. Šiuolaikiškas 2300 m² būstas buvo įrengtas aktyviai filantropų šeimynai, nuolatos rengiančiai įvairias labdaros organizacijas remiančius renginius, koncertus ir vakarėlius. Rafinuotas dizainas šiam namui įkvėpė gyvybės.

Pagrindinis šio interjero iššūkis buvo suteikti jaukumą ir komfortą ramiomis dienomis ir vykstant renginiams. Pasirinkta vienspalvė pieno atspalvių paletė kuria sklandų tonų perėjimą. Švelnios natūralaus medžio, skaldyto akmens, šilko ir kašmyro tekstūros –  pagrindinės medžiagos, išliekančios aukščiausios klasės dizaino atspirtimi. Dėl to visas namas pasižymi karališka ir itin svetinga atmosfera. Šviesius interjero tonus papildančios tamsios linijos palydi žvilgsnius į abstraktaus bei geometrinio meno kūrinius. Dailė ir skulptūra kiekvienam kambariui suteikia savitą emociją ir taip sukuria vizualiai įdomią, nuotaikingą aplinką. 

Holas

Įėjus pro duris, pirmiausia dėmesį atkreipia hole stovintis minimalistinis židinys, apkaltas prancūzišku kalkakmeniu. Ši medžiaga panaudota ir koridoriaus grindų apdailai. Šeimininkus ir svečius pasitinkanti keturių metrų erdvė veda į didelį kambarį, kuriame intymią aplinką kuria trys minkštųjų baldų grupės. Čia sienos dengtos kašmyru, o šilko siūlų kilimas slepia didžiąją dalį kietmedžio grindų. Diego Burdi kilimas, išaustas iš sidabro ir gilios anglies spalvos gijų, pripildo kambarį žavinga elegancija. Šviesiose erdvėse dermę kuria detalės: bronziniai durų rėmai ir židinys su ugniakuro imitacija – židinio siluetas. Jo centre puikuojasi bronzinė dantytų formų skulptūra, primenanti kalnų grandinę ar ugnies liepsnas. 

Veranda

Stiklinės durys iš holo veda į verandą, kurioje keturi vazoniniai medžiai menamai susijungia su vynmedžiais apaugusia siena namo išorėje. Šiame įstiklintame kambaryje įkurta svetainės erdvė atvykstantiems svečiams. Verandos-svetainės baldai bei meno kūriniai buvo atrinkti po ilgų D. Burdi ir projekto užsakovų paieškų Londono, Paryžiaus ir Niujorko galerijose bei dizaino salonuose. Preciziškai atrinkti riboto leidimo baldai ir skulptorių Donaldo Juddo bei Vincent’o Dubourg’o darbai paverčia erdvę išraiškingiausia namų patalpa ir atkreipia svečių dėmesį į šeimininkų kilniaširdiškumą. 

Valgomasis

Šalia verandos – minimalistinis valgomasis, kurio sienas dengia paminkštinanti šilko apdaila, slopinanti aplinkos garsus. Šioje erdvėje prabanga ir šiuolaikiškumu dvelkia keturios pagal užsakymą pagamintos porcelianinės spintelės ir Jeffo Goodmano dizaino studijos pagamintos lieto stiklo durys, atskiriančios valgomąjį nuo verandos. Įjungus vakarinį apšvietimą, šios stiklo durys sukuria žibinto efektą. Iš valgomojo matyti įspūdingi rankomis išraižyti akmeniniai laiptai, besisukantys per tris namo aukštus. Laiptus išryškina dizainerio Matthew McCormicko pagal brangakmenių pjaustymo techniką sukurtas stiklo šviestuvas, kabantis 9 metrus nuo lubų. Kiekviename aukšte įkurtos ir privačios erdvės, kaip antai uždaras baseinas, šeimyninis kambarys, drabužinė, vonios kambarys ir į sodą nukreiptas šeimininkų miegamasis mėlynomis sienomis bei maža erdvė, skirta rytiniam espresui virti neinant į virtuvę. 

Virtuvė

Virtuvės interjere taip pat naudojama natūralaus medžio paletė, juodai beicuota Baltijos pušis, o marmuras čia panaudotas spintelių ir sienų apdailai. Iš permatomo kvarcito pagamintas stalviršis sujungia visą kulinarinę erdvę. Yra įrengtos atskiros kriauklės indams plauti bei šviežioms gėlėms apkarpyti. Plautuvės leidžia greičiau pasiruošti dažniems renginiams. Taigi, erdvioje virtuvėje vienu metu gali patogiai gaminti keturi žmonės, o dar vienas – patogiai atlikti kitus paruošiamuosius darbus prieš vakarėlius. Šalia virtuvės šliejasi jos dydžio maisto sandėlis, kuriame prieš patiekiant galima laikyti iki 40 porcijų.

239