Galerijoje (AV17) birželio 16 d. 18 val. įvyks Karel Koplimets parodos „Vienas – vienišiausias skaičius“ atidarymas, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyta šio estų menininko kūryba.

Karel Koplimets yra fotografas, video ir instaliacijų menininkas, dirbantis su tokiomis emociškai jautriomis temomis, kaip baimė, paranoja ar kriminalai. Jo darbams būdingos ryškios emocinės būsenos, atskleidžiamos per realybės ir fikcijos ryšį. Koplimets kūryboje didelį vaidmenį atlieka miesto urbanistikos ir architektūros analizė, kurioje akcentuojamas jos santykis su gyventojais. Didelių dydžių instaliacijos perteikia reikšmingus psichologinius aspektus ir daro įtaką žiūrovo emocinei būsenai ir erdvės suvokimui.

Karel Koplimets personalinėje parodoje „Vienas – vienišiausias skaičius“ pristatys fotografijų ir video instaliacijas, kuriose analizuojama vienatvė ir su ja susijusios baimės. Vienišumas, nors ir amžina, universali problema, pastaruoju metu darosi vis ryškesnė ir yra apibūdinama kaip šiuolaikinė liga ar net epidemija. Žmogus, iš prigimties socialinis gyvūnas, XXI a. kontekste yra per daug užsiėmęs, neturintis laiko kurti artimo ryšio ir santykių. Parodoje iškeliamas vieno minioje paradoksas, o vienatvė suvokiama ne tik kaip emocinė būsena, bet ir kaip grėsmė. Galimybė nerasti artimo, likti vienam, neišgirstam gali tapti biologinės rūšies bei socialinio išnykimo priežastimi. Parodos kūriniuose vienišumo metaforai perteikti pasitelkiama architektūra, ypač didžiuliai daugiaaukščiai, tapę dažnu sprendimu XX a. persipildančių miestų problemai. Galerijos erdvėse eksponuojami darbai atskleidžia daugelio patiriamus susiskaldymo, atsiribojimo, o tuo pačiu ir nejaukumo, nepritapimo jausmus. Karel Koplimets paroda skatina permąstyti vienatvės fenomeną ir jo sukeliamas pasekmes.

Karel Koplimets (1986) – baigė fotografijos magistro studijas Estijos meno akademijoje (2013) ir HISK, Gente, Belgijoje (2021), 2007–2008 metais jis taip pat mokėsi FAMU Prahoje. Karel Koplimets pristatė savo darbus personalinėse ir grupinėse parodose Estijoje, Latvijoje, Suomijoje, Airijoje, Belgijoje, Olandijoje, Liuksemburge ir kitur; dalyvavo tarptautinėje Rygos šiuolaikinio meno bienalėje RIBOCA (2018), Kiasma (2018) ir Kunsthale Wien (2017). 2012 m. laimėjo kasmetinį Estijos kultūros fondo apdovanojimą, 2018 metais – Eerik Haamer meno apdovanojimą. Jo darbai įtraukti į įvairias Estijos ir Europos meno kolekcijas.

Karel Koplimets paroda „Vienas – vienišiausias skaičius“ galerijoje (AV17), Totorių g. 5, veiks iki liepos 22 dienos.

Projektą remia Estijos Ambasada Vilniuje, Estijos kultūros fondas bei Šiaurės ministrų tarybos biuras.

Daugiau nuotraukų:

#Įvykiai #Renginiai

2022-06-08