Tekstas Kristinos Noreikienės
Nuotraukos gamintojo

Virtuvė yra bene jaukiausia namų erdvė, kurioje gimsta gardžiausi patiekalai, kur visada šilta, gera, neretai susėdama ilgam ir nuoširdžiam pokalbiui, čia laikas, rodos, sustoja. Vis dėlto kartais išties norėtųsi bendravimui, buvimui kartu skirti daugiau dėmesio – būtų gerai, kad tam tikri maisto ruošimo procesai sutrumpėtų, taptų paprastesni ir greitesni. Kaip tik tokius – kasdienę buitį ir maisto ruošimą palengvinančius – sprendimus jau daugiau nei šimtmetį siūlo šveicarų gamintojas „Franke“. Vienas naujausių sprendimų, palengvinančių ir paspartinančių maisto ruošimą, – tai karšto vandens ir filtravimo maišytuvas „Mondial“. Jis sukurtas ir pritaikytas tam, kad, neskirdami papildomo laiko, greitai ir patogiai turėtumėte iki 100 °C įkaitinto ir filtruoto vandens.

Iki 100 °C įkaitintas vanduo – akimirksniu

Kai kurie, kad ir paprasčiausi, darbai virtuvėje ruošiant valgį užtrunka: tarkime, užsikaisti puodelį arbatos, išsivirti kiaušinių, sterilizuoti kūdikio buteliuką, nuplikyti daržoves ir pan. Nuo šiol, įsirengę „Franke“ maišytuvą „Mondial“, visus šiuos ir panašius darbus atliksite ypač greitai bei lengvai, tad savo brangų laiką galėsite skirti malonesniems ir svarbesniems dalykams. Pavyzdžiui, laisviau bendrausite su netikėtai užgriuvusiais svečiais, nes kavą jiems paruošite vos per kelias akimirkas; neversite laukti iš mokyklos sugrįžusių praalkusių vaikų, mat lėkštę makaronų ar koldūnų jiems sutaisysite nė nemirktelėję. Nes dabar, vos atsukę virtuvės maišytuvą, iškart turėsite iki 100 °C temperatūros įkaitinto vandens ir nebereikės laukti, kol jis užvirs, todėl spagečius ar bulves galėsite į vandenį sumesti tuojau pat. Taigi laikai, kai reikėdavo vis nukelti puodo dangtį, norint pažiūrėti, ar užvirė vanduo, jau praėjo. Dabar negaišdami laiko išvirsite aromatingos kavos, žvarbią dieną nieko nelaukdami pasimėgausite garuojančiu sultiniu arba, gamindami savo mėgstamą patiekalą, lengvai nulupsite pomidorų odelę.

Ypač paprasta įrengti

„Franke“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvą „Mondial“ įrengti jūsų virtuvėje – išties paprasta, nes nereikia jokių įrankių: užtruksite vos 20 minučių. Tereikia sumontuoti 5 litrų talpos energiją taupančio šildytuvo baką, filtrus ir išmanųjį „M-Box“ valdiklį, kuris reguliuoja vandens šildymo ir filtravimo procesus bei kartu su filtru ir šildytuvo baku sudaro vieną sistemą. Taupydami vietą, sistemą montuokite po plautuve – horizontaliai arba vertikaliai, kaip jums patogiau. Sistema gali būti sumontuota ir esamuose virtuvės balduose, kurių pagrindinė spintelė – ne siauresnė nei 60 cm pločio.

Taupo vietą

Įsirengę šią sistemą savo virtuvėje, jūs sutaupysite ne tik laiko, bet ir... vietos. Mat nebereikės jokio atskiro vandens filtro, nebebus būtinybės sandėliuoti vandens butelius. Maža to, kadangi 100 °C temperatūros karštas vanduo bėga tiesiai iš čiaupo, galėsite atsisakyti virdulio, arbatinio ir jų priedų. O tai – ne tik patogu, nes taupoma vieta, bet... ir gerokai saugiau.

„Mondial“ valdyti ypač paprasta ir saugu

Nuo šiol – jokio elektros laido prie virdulio, kurį reikia patraukti, jokių nelaimingų atsitikimų su verdančio vandens sklidinu puodu ant viryklės. „Mondial“ įjungiamas naudojantis išmaniąja funkcija, todėl nekyla pavojaus vaikams. Be to, leisdami karštą vandenį, galėsite drąsiai prisiliesti prie čiaupo – jis tinkamai izoliuotas, todėl neįkaista. Karštas, šaltas ir filtruotas vanduo teka pro 360° kampu pasukamą maišytuvą, o medžiaga apsaugota nuo karščio taip, kad liečiamas čiaupas visada būtų vėsus.

„Franke“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvas valdomas intuityviai, todėl mažoje virtuvėje jausitės kur kas saugiau. Atsižvelgiant į modelį, reguliuojant maišymo svirtį arba slėgio ir sukamąją rankeną su šviesos diodais, jums bus tiekiamas būtent toks vanduo, kokio pageidausite. Pavyzdžiui, vieną kartą paspaudę, suaktyvinsite čiaupą. Pasukus į priekį, bėgs šaltas filtruotas vanduo, atgal – filtruotas verdantis vanduo. Jei laikysite nuspaudę šalto vandens mygtuką, turėsite šaltą filtruotą vandenį. O jei spustelėsite jį du sykius, vanduo nepertraukiamai tekės 20 sekundžių – tai patogu norint pripildyti didesnį ąsotį. Jei laikysite nuspaudę karšto vandens mygtuką, jis bėgs tol, kol pageidausite. Mygtuką spustelėjus du kartus, verdantis vanduo srus 30 sekundžių – taip lengvai pripildysite verdančiu vandeniu didesnį puodą. Pasirinkti filtruotą ar nefiltruotą vandenį galėsite patogiai ir lengvai valdydami atitinkamą svirtį.

Kokybiškas ir sveikas vanduo

Žinoma, be galo svarbi ir geriamojo vandens kokybė – juk ji nulemia ne tik patiekalų ar gėrimų skonį bei kvapą. Vanduo privalo būti ne kenksmingas, o naudingas sveikatai. Todėl čia būtina paminėti, jog, įrengus „Mondial“ karšto vandens ir filtravimo maišytuvą, kenksmingos medžiagos pašalinamos, o naudingos išlaikomos. Dėl „Franke Pro M“ filtro filtruotame geriamajame vandenyje išlieka visos svarbiausios mineralinės medžiagos, nėra nemalonaus skonio ar kvapo, pavyzdžiui, chloro. Be to, vandentiekio vandenyje iki minimumo sumažėja tokių teršalų kaip švinas, varis ar kadmis. „Franke Pro M“ filtras taip pat sumažina vandens kietumą. Tai ypač palanku filtravimo sistemai bei kitiems buities prietaisams, pavyzdžiui, kavos aparatams, nes jie apsaugomi nuo kalkių apnašų. Todėl, naudojant filtruotą vandenį, šie prietaisai tarnaus ilgiau.

Atsižvelgiant į vandens suvartojimą ir jo kietumą, filtrą keisti reikės tik kas 6–9 mėnesius. Apie tai, kad jau atėjo laikas pakeisti filtrą, jums praneš šviesos diodo signalas, todėl patiems tikrai nereikės sukti dėl to galvos.

Ekonomiška ir draugiška aplinkai

Malonu ir naudinga žinoti, kad, naudojantis „Mondial“ maišytuvu, vidutinės išlaidos siekia maždaug 10 centų per dieną – tai prilygsta vienos kaitinamosios lemputės sunaudojamos energijos kaštams. O kadangi nereikia įprastai užvirti vandens, nepatiriama ir jokių energijos nuostolių.

Jeigu ilgesnį laiką vandens nenaudojate, šildytuvas automatiškai persijungia į atostogų režimą ir vandenį šildo tik iki 45 °C. O siekiant apsisaugoti nuo legionelių, tam tikrais intervalais pradeda kaitinti vėl iki 100 °C. Taigi ši „Franke“ sistema – ne tik ekonomiška, saugi, bet ir išmani – taupanti jūsų pinigus bei tausojanti aplinką ir jūsų bei šeimos narių sveikatą.

Daugiau informacijos www.franke.lt/ks

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“

168