Tekstas: Vytautas Gurevičius

Berlyne vykusioje IFA konferencijoje didžiausia Korėjos bendrovė „Samsung“ kartu su „Michelin“ restoranų gido žvaigždėmis įvertinais virėjais Micheliu Troisgros (Prancūzija) ir Davide’u Oldani (Italija) pristatė „Samsung Smart Life Recipe“ projektą. Renginyje parodyti pažangiausi „Samsung“ AI (artificial intelligence – liet. dirbtinis intelektas) sprendimai, pritaikyti naujausiai virtuvės įrangai, įmontuotai į vokiečių gamintojo Nolte baldus. Degustacijoje dalyvavo daugiau nei 70 IFA svečių, norinčių pamatyti, kaip du profesionalūs virėjai, naudodamiesi išmaniais „Samsung“ prietaisais, vienu metu pagamins tris skirtingus patiekalus.


Profesionalių virėjų rekomendacijos

Šefas Davide’as Oldani buvo atsakingas už užkandą, o jo kolega Michelis Troisgros pateikė pagrindinį patiekalą ir desertą. Norėdami nuspręsti, ką paruošti, virėjai naudojo funkciją Family Hub (liet. šeimos centras), kad galėtų matyti, kas yra šaldytuve, ieškoti reikalingų ingredientų, jo neatidarę. Vėliau virėjai drauge su savanoriu ieškojo receptų Smart Recipe dalyje. Ši intelektualioji funkcija rekomenduoja pasirinkti meniu, atsižvelgiant į šaldytuve saugomų produktų tinkamumo vartoti terminą. Ji pateikia pasiūlymus pagal vartotojų skonį ir pageidavimus. Smart Recipe neleidžia švaistyti jokio maisto. Michelis Troisgros prisipažino, kad Family Hub aplinka jam asmeniškai patinka dėl savo estetikos, protingų patarimų ir vartotojams pritaikyto ekrano. Savanoris, išanalizavęs pasiūlymus ekrane, pareiškė pageidavimą pagaminti kažką su pasiflorų vaisiais. Šefas, įkvėptas šalia jo namų Prancūzijoje plytinčių saulėgrąžų laukų, pasiūlė paruošti saulėgrąžų formos šveicarišką morengą, įdarytą pasiflorų vaisių įdaru.

Tuo pat metu profesionalas atkreipė dėmesį, kad View Inside funkcija sumažina poreikį varstyti šaldytuvą ir leidžia išsaugoti kuo palankesnes sąlygas maistui laikyti. Ši funkcija netgi nurodo produktų galiojimo datą, tad galėsite būti tikri, jog jūsų maistas bus paruoštas ir suvartotas tinkamu laiku.

Kitas šefas Davide’as Oldani, pasirinkęs Smart Recipe funkciją, prisiminė tradicinę itališką brusketą. Šį, lyg ir paprastą užkandį, pavertė įspūdinga istorija: suteikė jam specifinį pomidorų skonį apšlakstęs čia pat išspaustomis skaidriomis šios daržovės sultimis.

Pagrindiniam patiekalui Michelis Troisgros nusprendė patiekti keptą bulvę su kiaušinio tryniu ir Parmos kumpiu raudonojo vyno padaže.

Tikslumas svarbus bet kuriam receptui

Tuo metu, kai virėjai pradėjo gaminti, auditorija nustebo, kad du žmonės vienu metu vienoje Dual Cook Flex orkaitėje gali kepti du skirtingus patiekalus, kuriems reikalingi skirtingas kepimo laikas ir temperatūra. Michelis Troisgros teigė, kad šioje orkaitėje gamindami maistą patirsime daug mažiau streso: „Vienu metu ruošiant daugybę patiekalų, gali būti sunku prisiminti, kada ir ką daryti. Bet bent jau naudodami orkaitę Dual Cook Flex žmonės gali tikėtis greitos pagalbos, kurią teikia išmanios šio įrenginio funkcijos.“ Gamintojai garantuoja, kad prireikus abiejose orkaitės sekcijose bus palaikoma būtent tokia temperatūra, kurios reikia konkrečiam patiekalui. Unikalios konstrukcijos durelės leidžia atidaryti tik pusę orkaitės arba atverti visą iš karto. Išėmus pertvarinę lentyną, orkaitę galima eksploatuoti kaip vieną, didesnę, ir nustatyti vienodą temperatūrą. Profesionalams svarbu, kad kiekvienas patiekalas būtų paruoštas tobulai, o tai pasiekiama tik griežtai laikantis gaminimo proceso technologijos.

Kai virėjai perėjo prie viryklės, Davide’as Oldani įjungę kaitlentę. Auditorija stebėjo, kaip joje automatiškai įsijungė ir funkcija Virtual Flame – užsidegė „virtuali liepsna“. Ji šviečia lyg tikra liepsna, kad įspėtų vartotojus apie viryklės šilumą. Tai ypač naudinga namuose, nes apsaugo vaikus nuo galimų nudegimų. Šefas pabrėžė, jog ši funkcija be galo svarbi ir profesionalų virtuvėse nes „šefai gali matyti aukštą prietaiso temperatūrą ir likti saugūs“.

Po degustacijos svečiai stebėjosi subtiliu patiekalų skoniu, kurį dviem profesionalams pavyko pagaminti naudojant išmaniuosius „Samsung“ virtuvės prietaisus. Daugelis likusių ekspozicijoje lankytojų gyvai bendravo su virtuvės žvaigždėmis ir aktyviai domėjosi unikaliomis technologijomis.

Neregėta televizijos vaizdo kokybė: QLED 8K

„Samsung“ gamintojai mano, kad TV ekranai tampa pagrindiniu gyvenimo būdo produktu, todėl kasmet tobulina šią gaminių seriją tiek didindami jų matmenis, tiek vaizdo raišką.

Šiais metais IFA parodoje „Samsung“ pristatė QLED 8K – televizorių seriją, kuri nustebino neįtikėtina raiška, be to, išties įspūdingais matmenimis (ekrano įstrižainė – iki 85 colių). Žiūrint į ekraną iš labai arti matyti net smulkiausios detalės.

Taip yra todėl, kad QLED 8K turi 33 mln. pikselių, t. y. keturis kartus daugiau nei 4K UHD televizorius. Kadangi daugiau pikselių yra sutelkta tokio paties dydžio ekrane, jūs galite patirti tikrą vaizdo ryškumą ir aiškumą netgi prikišę nosį prie ekrano. Šios didelių ekranų galimybės suteikia jums beprecedenčio vaizdo gylio jausmą, panašiai kaip ir kino teatre.

Pagaminta produkcija – didžiausio vaizdo gamybos ryškumo – 4 000 nitų. Tai aukščiausias masinio gamybos televizijos studijų standartas, kurio laikosi didžiosios Holivudo studijos. „Real 8K“ skiriamoji geba kartu su „QLED Quantum Dot“ technologija ir Q HDR 8K leido sukurti tokią žiūrėjimo kokybę, kurią vartotojai iš tikrųjų norėtų matyti: ar tai būtų ugnies liepsnos mirgėjimas ar besileidžiančios saulės šešėliai medžio lapijoje. Padedant AI (dirbtinis intelektas), UHD, HD ir net SD turinys konvertuojamas beveik 8K vaizdo raiškai.

Parodos lankytojai galėjo palyginti 4K ir 8K raiškos vaizdų kokybę: detalės, kurios anksčiau nebuvo matomos esant 4K raiškai, dabar atvaizduojamos ryškiai. Lyginant du to paties turinio šalia esančius atvaizdus, galima aiškiai regėti, kaip išlyginimo funkcija optimizuoja tekstūras, kad jos atrodytų aštrios ir gyvos.

Nuo šiol ekranas namuose ne tik juoda dėmė

Naudodama „Ambient Mode“, „Samsung“ skatina pamiršti faktą, kad televizoriai yra nenaudingi, kai jie išjungiami, o interjere neišvengiamai lieka juoda dėmė. Dabar bendrovė siūlo „išjungimo“ ekraną su nuotraukomis, orų prognozėmis arba atkartotus interjero tapetų raštus ir pan. „Frame 2018“ ekspozicijoje pristatyta 850 besikeičiančių paveikslų kolekciją, kurią kiekvienas vartotojas gali susiformuoti pagal savo skonį. Kolekcija sudaroma bendradarbiaujant su žymiausiais pasaulio muziejais, o „Frame“ meno parduotuvėje yra naujų kūrinių iš tokių gerbiamų meno muziejų kaip „Tate“ (Londonas) ir „Uffizi“ (Florencija).

„MicroLED“ technologija praplečia ekranų plotus

Verslo segmentui gamintojai siūlo „Wall for B2B“ – ekranus, skirtus informacijai perteikti dideliuose plotuose. Šie 146 colių ekranai gali būti instaliuoti biurų pastatų holuose, tarnauti parodose. Ekrane matyti smulkiausios detalės, atvaizdavimo kokybė tolygi visame „sienos“ plote , o ypač mažo juodo atspindžio technologija ir HDR10 + dar labiau prisideda prie ryškiausio, gyvybiškai panašaus vaizdo transliavimo. Neįtikėtina vaizdo kokybė tikrai patraukė lankytojų dėmesį ir IFA parodoje. Šiame įspūdingame ekrane nepakenčiama nė viena detalė ar spalvos taškas. Siena pagaminta iš nedegių neorganinių medžiagų, užtikrinančių puikią liuminescenciją, ilgaamžiškumą ir saugumą. Tai visiškai naujas produktas, pradėtas gaminti tik šių metų birželį, o Baltijos šalių rinką jis pasieks tik po metų.

Žurnalas „Centras“