Fotografijos: Oliver Helbig , Hugo Comte

 

„Laufen“ – santechninės keramikos milžinė, beveik pusantro šimto metų su šveicarišku tikslumu diktuojanti pasaulines keramikos dizaino ir technologijų madas, vyraujančias vonios kambariuose. „Kartell“ – pusę amžiaus už „Laufen“ jaunesnė italų įmonė, baldus, šviestuvus, interjero aksesuarus iš aukščiausios kokybės polikarbonato pavertusi šiuolaikinio dizaino ikonomis. „Kartell by Laufen“ – ne tik vonios kambario kolekcija, bet ir intriguojanti sėkmės istorija, kaip suvienijusios patirtį ir bendrą požiūrį į dizainą bei inovacijas šios dvi bendrovės sukėlė tikrą estetikos ir dizaino revoliuciją šiuolaikiniame vonios kambaryje.

 

 

Tikrai ne antraeilis vaidmuo tenka šios kolekcijos autoriui – pasaulinio garso dizaino žvaigždei Roberto Palombai, kuriam „Laufen“ vienam pirmųjų pasiūlė sukurti praustuvų seriją iš unikalios sudėties patentuotos keramikos „SaphirKeramik“. Itin tvirta ir plona keramika pakuždėjo dizaineriui idėją pakviesti jį prisijungti kuriant vonios kambario kolekciją „Kartell“. Dizainerio nuomone, baldai, šviestuvai ir interjero aksesuarai iš aukščiausios rūšies polikarbonato tobulai derės prie itin plonos keramikos, o šių medžiagų sinergija ir galimybės atskleis būsimos kolekcijos „chameleonišką“ prigimtį.

Išskirtiniai „Kartell by Laufen“ kolekcijos bruožai – įvairiapusiškumas ir spalvos. Visi kolekcijos elementai – praustuvai, maišytuvai, vonios, baldai, šviestuvai ir dekoro detalės stilistiškai dera tarpusavyje, o skirtingos modifikacijos suteikia kūrybinę laisvę drąsiai įgyvendinti individualius kūrybinius scenarijus – nuo santūraus minimalizmo iki ekstravagantiškos prabangos. Vis dėlto plonasieniai praustuvai iš „SaphirKeramik“ keramikos išlieka centrine šios kolekcijos dizaino ašimi. Stačiakampės formos praustuvai gali būti pritaikyti įvairaus dydžio, netgi labai mažose erdvėse. Jei nepatinka statūs kampai, kolekcijoje rasite ir elegantiškų plonasienių apvalių dubenų.

 

 

Baldai, šviestuvai, aksesuarai iš skaidraus polikarbonato ne tik funkciškai papildo santechninę keramiką, bet ir sustiprina vizualinio lengvumo pojūtį, o netikėti spalviniai akcentai ir jų deriniai suteikia vonios kambario interjerui norimą emocinį foną. Tad ir 2021 m. didžiausias dėmesys skirtas naujoms spalvoms: „Kartell by Laufen“ kolekcija papildyta naujomis chromatinėmis sanitarinės keramikos ir aksesuarų versijomis; toliau plečiama ir maišytuvų paviršių atspalvių paletė. Švelnios matinės spalvos darniai įsilieja į likusią kolekcijos dalį, sukurdamos modernų įvaizdį, kuriuo galima lengviau papildyti bet kokį interjerą. Prie anksčiau pamėgtų baltų ir pilkų keramikos atspalvių prijungiamos juoda ir pilka grafito spalvos, skirtos ne tik įvairių formų ir dydžių praustuvams, bet ir unitazams bei bidė. Ochros, garstyčių geltona ir pilkšvai žydra – tai naujosios „Kartell by Laufen“ baldų spalvos, suteikiančios kolekcijai šiuolaikiškumo, naujų bruožų. O maišytuvai netrukus galės džiaugtis ne tik įprastais blizgaus chromo ar nerūdijančiojo plieno, bet ir aukso, rožinio aukso bei matinio juodo titano rūbais.

 

 

„Kartell by Laufen“ kolekcijos 2021-ųjų naujoves pristatė du skirtingos stilistikos fotografai. Vokietis Oliveris Helbigas, ryškių natiurmortų ir portretų kūrėjas, pagrindinį dėmesį skyrė patiems gaminiams, pabrėždamas eklektišką, kartu ir santūrią jų prigimtį, paženklintą ryškiais spalviniais proveržiais. Tuo tarpu garsus mados fotografas Hugo Comte’as iš Belgijos pateikė dinamišką fotografijų seriją, kuriose jauni žmonės atsipalaidavę tarsi žaidžia su keraminiais praustuvais, taip užsimegzdami su jais emocinį ryšį. H. Comte’as ir O. Helbigas atskleidė šios kolekcijos vertę skirtingai, o kartu parodė, kad „Kartell By Laufen“ (r)evoliucija toliau tęsiasi.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau informacijos: kartellbylaufen.com

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“