Nuotraukos: www.tapetas.lt ir www.fototapetas.lt


„Užeikite, prašom. Čia bus mūsų svetainė, štai ten, už sienutės, planuojama virtuvė. Prie šios sienos statysime židinį. Jį taip pat reikėtų suprojektuoti. Aš jau daugumą apdailos medžiagų esu nusipirkusi. Na pavyzdžiui, šią sieną noriu išklijuoti tapetais, o kitą, na tą, kurioje vitrininiai langai, irgi tapetais, tik kitokiais. Jų tiek gražių yra, net sunku išsirinkti! Na o ant šios pertvarinės sienos noriu matyti plytas. Likusias sienas galvoju nudažyti. Štai šią kaip nors šviesiai, o tą kitą gal tamsiau... Kad įdomiau atrodytų.“ Besiklausant šio smulkutės moters, man ima šiauštis plaukai, o galvoje lyg derva katile ima kunkuliuoti mintys: „Juk čia viena erdvė, bet kiekvienas kampas norima, kad būtų vis iš kitos operos. Dar nesupirkti baldai, o jau dabar atrodo, kad jų nebebus kur statyti. Ir galiausiai, prie kurios sienos juos reikės derinti? Juk jos visos skirtingos, po galais!“ Dusinama panikos priepuolio, bandau įsivaizduoti galutinį rezultatą, ir nebegaliu atsikratyti iškilusios asociacijos su vaikišku kaleidoskopu, kurį besukinėjant keičiasi vaizdai, vis kitokie ir kitokie, kol visiškai susisuka galva.

Taigi, kaip be specialisto pagalbos nepasiklysti renkantis tapetus? Tai šiek tiek panašu į matematiką, bet juk ne paslaptis, kad ir akademinėje tapyboje susiduriame su šiltų-šaltų spalvų taikymais, lyg teoremomis tam tikram vaizduojamam planui išskirti. Naudosime atmetimo metodą, kuris pasiteisina renkantis bet ką.

Renkantis bet kokią apdailos medžiagą ar baldą, pirmiausia ir svarbiausia nuspręsti, kokį stilių namuose pageidaujate išlaikyti. Nemanykite, jog tapetavimas tinka tik klasikos elementais pasižyminčiuose interjeruose. Kasmet tapetų gamintojai išleidžia naujas tapetų kolekcijas, kuriose – visų įmanomų stilių, nuo sodrios klasikos iki pramoninio dizaino, pavyzdžiai.

Tarp tokios gausybės tikrai rasite tai, ko Jums reikia. Nusprendę, kokio stiliaus norite, visada galite prašyti salono pardavėjų pagalbos. Jie padės surasti atitinkamas kolekcijas, bet galutinį sprendimą vis tiek turėsite daryti patys. Nesvarbu, kokių gražių pavyzdžių rasite, įsiminkite, statotės tik vieną namą, kuris turi alsuoti bendra harmonija. Žongliruoti eklektika net ir dažnam profesionalui retai pavyksta. Todėl žmogui, sumaniusiam dekoruoti būstą savo jėgomis, patartina šių nepervertinti, o pasitelkti šaltą protą ir pasinaudoti prieinamais patarimais.


Išsidėlioję pirmą atranką praėjusius katalogus, prieš save pasidėkite grindų pavyzdį. Svarbu grindų spalvą ir medžiagiškumą rinktis pačius pirmus. Grindys, ar tai parketlentės, ar laminatas, ar plytelės, bus viso šio gražaus orkestro dirigentas. Žmogaus akis nemeluoja, taigi jei suradote atrodytų puikų variantą, tačiau šalia Jūsų grindų jis netinka, pasitikėkite nuojauta ir nepirkite. Nors ir nežymus nesusikalbėjimas tarp grindų ir sienų apmušalo, kurio prieš perkant tarytum ir nesureikšminote, ateityje kasdien gadins Jums kraują. Taigi ten, kur susiveda nemažos investicijos, geriau nerizikuoti – čia juk ne akcijų birža. Jei sumanėte atsinaujinti būstą, pagyvindami jį naujais tapetais, imkite patikusį pavyzdį ar net kelis ir neškitės juos namo. Pamatysite, realioje aplinkoje tas pats daiktas atrodo visiškai kitaip. Tai tikrai padės Jums apsispręsti. Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek saulės šviesos gauna patalpa. Jei namas jau pastatytas ir įrengtas, tai nebus sunku. Net jei jis dar tik įrenginėjamas, vis tiek matosi, kuriose patalpose yra tamsiau, kuriose šviesiau. Jei erdvė ganėtinai tamsi, vengiame tamsių, šaltų spalvų. Ir atvirkščiai, jei saulės šviesos joje sočiai, neverta rinktis labai šiltų, „saldžių“ spalvų. Vienu žodžiu, laikomės aukso viduriuko principo ir kur reikia, pašildome, o kitur – atvėsiname.

Parengė:

interjero dizainerė Raminta Kupčiūnaitė

tel. 8 645 805 31, el. p. in.formus@hotmail.com

www.informus.lt