Kas nutinka, kai norų neriboja galimybės, arba neišsemiamas tapetų derlius parduotuvėse (II dalis)

Nuotraukos: www.tapetas.lt ir www.fototapetas.lt

Praėjusiame straipsnyje kalbėjome, kaip teisingai patiems išsirinkti tapetus. Aptarti tokie momentai kaip tapetų darna su namų grindimis bei saulės šviesos įtaka kambaryje.

Artėjame prie trečiosios atmetimo stadijos – kontrastų stiprumo ir raštų dydžio. Į tai būtina atsižvelgti, nes apdailos medžiagos mastelis yra labai svarbus faktorius, kuris arba puikiai pabrėžia erdvę, arba ją subjauroja. Imkime pavyzdžiu nediduką, apie 10 m2 kambarėlį. Jei mes jį ištapetuosime smulkutį nekontrastingą raštą (vienas elementas ne didesnis nei 3-4 cm) turinčiais tapetais, turėsime tikrai gerą, racionalų rezultatą. Jame komfortiškai jausimės, baldai neatrodys „užspausti“. Bet jei pasirinksime didžiulių (10-20 cm dydžio) elementų, kontrastingų raštų tapetus, kambaryje nebus kuo kvėpuoti, net jei tebus akcentuojama viena, taip mėgstama tautiečių, siena. Jis atrodys dar mažesnis, slogesnis. Stambūs raštai reikalauja stambių baldų, plačių jų paviršių ir be abejo, didelių ir aukštų erdvių. Taigi gerbiamieji ir mielosios, erdvės dydis, kurią sumanėte dekoruoti, yra tai, ką tiesiog privalote neštis galvoje eidami rinktis tapetų.

Atsirinkę kelis variantus pagal grindų spalvą, natūralų patalpos apšvietimą, masteliškumą bei stilistiką, dabar galime vadovautis savo individualiu skoniu bei galimybėmis. Vieni matematiniai skaičiavimai ties šia riba baigiasi ir prasideda kiti. Natūralu, jog vienas variantas atrodys mielesnis širdžiai nei kitas. Kaip žinia, susižavėjimas trunka trumpai, jei kaina skaudžiai kandžiojasi. Interjero apdailos medžiagų salonuose tapetų kainos vyrauja nuo 100 iki 400 litų už rulonėlį ir, niekam ne paslaptis, jog šiomis dienomis fantazijai, kaip ir jos įkainiams, ribų nėra. Vienu rulonėliu galime ištapetuoti iki 10 m2 sienos.

Susiruošusiems į didžiuosius statybinių medžiagų prekybos centrus ieškoti pigesnių grožybių, patartume gerai pagalvoti, ar vis dėlto tų tapetų taip labai reikia. Ten esančios pasiūlos dalis yra taip pat kataloguota bei užsakoma iš gamintojų. Tiesa, jų kainos, deja, ne daug žemesnės. Jei vis dėlto supratote, jog kokybiškesni tapetai kol kas neįkandami, geriau jų iš viso atsisakyti, nei bandyti juos pakeisti pigesniais atitikmenimis. Vaizdas, kaip bebūtų gaila, tikrai nebus toks, kokio pageidavote. Liks tik kartėlis. Tokiais atvejais su kolege visada patariame geriau gražiai nusidažyti sienas, nei išklijuoti nevykusiais tapetais. Arba pasirinkti vieną ar kelias sienas, kurias išgalėtumėme ištapetuoti, o likusias nudažyti derančios spalvos dažais.

   

   
             

Jei Jūsų finansinės galimybės neriboja, verta įsidėmėti dar vieną niuansą – mažiau yra daugiau. Tapetas, ypač raštuotas, yra gana stipriai dominuojantis erdvėje. Taigi jei labai norisi dviejų rūšių tapetų ir ne kitaip, siūlome pasirinkti vienus raštuotus tapetus, o kitus – vienspalvius, iš tos pačios kolekcijos. Atrodys elegantiškai ir nerėš akies. Juk verta prisiminti, namai – ne vien grindys ir sienos, juose netrukus užvirs gyvenimas.

Sunku aprašyti kiekvieną situaciją, nes kiekviena iš jų yra be galo individuali, todėl daugumą atvejų apibendrinau išskirdama bendrus bruožus. Tikiuosi, savo patarimais nors truputį Jums padėjau. Sėkmės kiekvienam Jūsų, pasiryžusiam imtis šio sunkaus ir didelės kantrybės reikalaujančio darbo – įsirengti sau ir savo šeimai namus.
 

 

 

Parengė:

interjero dizainerė Raminta Kupčiūnaitė

tel. 8 645 805 31, el. p. in.formus@hotmail.com

www.informus.lt

 
     

 

Susiję straipsniai:

Kas nutinka, kai norų neriboja galimybės, arba neišsemiamas tapetų derlius parduotuvėse