Ar žinojote, kad vidutinis darbuotojas 5 metus praleidžia biuro kėdėje. Ir dar 5 metus galite užtrukti eidami pas gydytojus ir gydydami nugarą bei kitas problemas, susijusias su neteisingu ir nepatogiu sėdėjimu.


Ilgalaikis darbas sėdint, neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Nepatogi laikysena dėl netinkamos kėdės ypač blogai veikia raumenų ir kaulų sistemą. Šis klausimas dabar yra labai aktualus, nes dauguma žmonių dirba biure ir namuose sėdėdami. Norėdami sumažinti stuburo stresą, specialistai kuria ir jau sukūrė daugybę ergonomiškų kėdžių modelių.

Ergonomika (iš graikų kalbos ergon-work, nomos-law) yra jauna mokslo disciplina apie tokių darbo sąlygų kūrimą, kurios užtikrintų darbuotojo produktyvumą ir saugumą.

Kodėl ergonomiška?

Nes tokios kėdės yra skirtos tam tikroms žmogaus kūno ergonomikos ir anatominėms savybėms. Tokioje kėdėje nejausite nuovargio ir nugaros skausmų, nes ši kėdė palaikys jūsų nugarą išlaikant patogią padėtį. Tokie baldai kuriami atsižvelgiant į fizinę ir psichologinę žmogaus būseną. Ypatinga ergonomiškos kėdės savybė yra galimybė išlaikyti kuo natūralesnę nugaros būseną, sukuriant patogų prigludimą. Kadangi mokslininkai jau seniai tyrinėjo patogiausias žmogaus pozicijas, pagal šiuos kriterijus gaminamos ir modernios kėdės.

Renkantis kėdę turėtumėte pasidomėti, ar yra sinchronizavimo mechanizmų, kurie automatiškai pritaiko kėdės atlošą prie stuburo padėties, sumažindami kūno raumenų apkrovą. Ši funkcija leidžia greitai pritaikyti kėdę prie jūsų kūno.

Taip pat daugiau informacijos sužinokite apie sėdynės ir atlošo aukščio reguliavimo galimybes. Gydytojai pataria nusireguliuoti kėdes, kad sėdint žmogaus, kojos ir keliai būtų 90 laipsnių kampu. Tai skatina tinkamą kraujotaką.

Ergonomiška kėdė turi šias naudingas funkcijas:

  • stuburo padėtis visada yra teisinga, nėra pavojaus susirgti tokiomis pavojingomis ligomis kaip osteochondrozė ar skoliozė, kuri taip būdinga dirbant prie kompiuterio;
  • gera laikysena apsaugo nuo pavojingo krūtinės pasislinkimo ir neleidžia susidaryti tarpslankstelinėms išvaržoms;
  • kojos yra teisingai išdėstytos, nėra plokščių pėdų pavojaus;
  • atrama nugarai ir alkūnėms leidžia šiek tiek atsipalaiduoti,
  • galite reguliuoti nugaros ir sėdynės padėtį pagal žmogaus ūgį ir kūno sudėjimą;
  • patogi galvos atrama palengvins kaklo stuburo apkrovą;
  • teisinga porankio padėtis sumažins alkūnių ir riešų darbo prie kompiuterio žalą.

Daugiau informacijos: admodum.lt