Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Namai gali būti labai skirtingi. Omenyje turime ne tik interjero stilių, bet ir patalpų išplanavimą. Kartais laikomasi klaidingos nuomonės, kad norint turėti kavos aparatą – reikia didelės virtuvės. Tai – netiesa. Net mažame bute visada galite naudoti nedidelį, bet veiksmingą kavos aparatą, kad kasdien gardžiuotumėtės skania kava. Pasirinkimas platus: nuo mažo ir veiksmingo, kompaktiško iki didelio ir stambaus, baristos tipo kavos aparato - apžvelkime keletą variantų, priklausomai nuo jūsų virtuvės dizaino ir dydžio.

Daugelis žmonių, kurie svarsto ar įsigytas kavos aparatas tiks jų virtuvėje, labiausiai nerimauja dėl patalpos dydžio. Pastaraisiais metais kavos aparatai nuėjo ilgą kelią. Nustebsite, kokie maži yra kai kurie iš jų! Pavyzdžiui vieni gali būti tokie kompaktiški, kad yra žmonių, kurie tokius aparatus laiko tiesiog ant savo darbo stalo. Nors nuėję į kavinę pamatysite didžiulį aparatą, kuriam valdyti reikia dviejų žmonių, nereiškia, kad tokio reikia jūsų mažoje virtuvėje. Kompaktišką aparatą galite pasidėti net ant palangės. Jis neužims daug vietos ir atrodys stilingai.

Jei turite nenaudojamos erdvės virtuvėje ar daug laisvos vietos ant virtuvės stalviršio, tuomet pasirinkimas iš tiesų priklauso nuo jūsų. Dideliuose namuose, iš esmės nėra jokių ribojimų. Erdvi virtuvė – tai galimybė rinktis bet kokį kavos aparatą, nuo pačio paprasčiausio iki įmantraus, tokio, kuriam reikia įgyti baristos įgūdžių. Didelėse virtuvėse neretai įrengiamas ir įmontuojamas kavos aparatas. Tokie prietaisai kiek brangesni, tačiau labai subtiliai atrodo virtuvėje.

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Ar jūsų virtuvėje dominuoja klasikiniai baldai ir aksesuarai? Jei taip, tokio interjero nesinori apkrauti dideliu kiekiu modernių prietaisų. Nors giriamės, žengiantys koja kojon su moderniu pasauliu – kartais mėgstame jaukumą ir klasiką. Džiugu, kad kavos aparatų gamintojai prisitaiko prie įvairiausių poreikių. Galite įsigyti tokį kavos aparatą, kuris atrodys kaip prietaisas iš viduramžių: su smulkiomis detalėmis, iš nerūdijančio plieno ir kt. Galite rasti ir tokių, kurie interjerui suteiks žaismingumo ir primins 1950’ųjų stilių.

Tiems, kam prie širdies modernumas ir šiuolaikiškumas – patariama savo virtuvėje pastatyti šiuolaikiško dizaino, minimalistinį kavos aparatą.  Jutiminiai ekranai, metalinė apdaila, ramios, šaltos spalvos ir kuklumas – tai kas padės priderinti prietaisą modernioje patalpoje. Ar kada įsivaizdavote ateitį, kai kulniuodami namo iš darbo, paspausite telefone kelis mygtukus ir grįžus jūsų lauks garuojantis kavos puodelis? Ta ateitis jau čia. Kavos aparatų gausybėje galite rasti ir tokių išmaniųjų prietaisų.

Pasaulis nebūna tik baltas arba juodas, tas pats galioja ir interjerui. Jeigu Jums patinka derinti modernumą ir klasiką kartu – pirmyn! Klasikinio stiliaus kavos aparatas bus išskirtinė detalė modernioje virtuvėje, o šiuolaikiškas kavos aparatas su minimalistiniais puodeliais – puikiai papildys senovę alsuojančią virtuvę.

Kaip manote, kas namų interjero visumoje vaidina svarbiausią vaidmenį? Tai įvairios detalės ir smulkmenos. Nors ir pastebimas vis populiarėjantis minimalizmas – tačiau yra laikui nepavaldžių dalykų. Apie verdantį gyvenimą ir jaukumą kalba aksesuarai. Bet kokį interjerą gali papildyti tiek unikalūs kavos puodeliai, tiek lėkštelės ar šaukšteliai. O galbūt norite kavos pupeles susidėti į kokį gražų indelį? Pirmyn į paieškas! Dabar gausus pasirinkimas tiek vienspalvių, minimalistinių indų ar dėžučių, tiek senoviškų ryškių, spalvotų aksesuarų. 

Ciceronas yra pasakęs: „Namai, kuriuose nėra knygų, panašūs į kūną be sielos.“ Galima jam pritarti. Knygos – puiki ne tik namų, bet ir virtuvės dekoracija. Negi knygų vieta tikrai virtuvėje? Jeigu jos apie maistą, receptus, mitybą ar kavą, kodėl gi ne? Kas pasakė, kad negalite pasidėti tuo metu skaitomos knygos virtuvėje, jeigu mėgstate su ja ir kavos puodeliu įsitaisyti prie virtuvės lango? Knygos į bet kokią erdvę įneš jaukumo ir spalvų.  

Paprastai bet kokia erdvė gali būti skirstoma į funckines zonas. Tad pagyvinti kavos gamybos kampelį tikrai verta. Kavos aparatas, o šalia jo keli puodeliai, knyga, aromatinga žvakė tolėliau – ir jauki atmosfera garantuota. 

Tikrai prisimename laikus, kai dauguma buities prietaisų atrodė beveik vienodai. Tačiau šiuolaikinių kavos aparatų gamintojai siūlo didelę produktų įvairovę. Dabar aktualu ne tik techninės detalės, bet ir estetinis vaizdas, spalvos, stilius. Jeigu neįsivaizduojate savo gyvenimo be gardžios kavos, tik laiko klausimas kada įsigysite kavos aparatą. Leiskitės į paieškas drąsiai ir nebijokite klausti, eksperimentuoti. Namai – tai jūsų jauki poilsio oazė, tad pasirinkite tai kas jums artima ir gražu.

Skanios kavos!