Pagrindinės dizaino kryptys, vyravusios pernai, kaip antai marmuras, medienos imitacijos plytelės, balta spalva bei Viduržemio jūros regionų ornamentika puoštos plytelės, džiugins mus ir toliau, tačiau išryškės keletas naujų srovių. Viena didžiausių keraminių plytelių mugių „See you in Valencia. Cevisama 2018“ išskyrė ryškiausias ateinančių metų plytelių dizaino tendencijas.


Blizgus metallic įvaizdis

Sendintas, rausvas auksas, varis, žalvaris ar bronza – šių plytelių paviršių populiarumas pastaruoju metu itin išaugo. Gamintojai vis dažniau atsigręžia į istoriją ir šiuolaikiniame interjere naudoja senovinius motyvus, o vartotojai nebe taip bijo klasikinių akcentų net ir moderniuose vonios kambariuose. Blizgios plytelės – tai itin efektingas, prabangos bei šviesos erdvei suteikiantis elementas.

Rankų darbas – vertybė

Architektai ir interjero dizaineriai vis dažniau atsisako standartinių, minimalistinio stiliaus plytelių ir renkasi nedidelio formato, rankų darbo plyteles, suteikiančias patalpoms charakterį. Vis paklausesnės tampa dekoratyvesnės, spalvingesnės plytelės, taip pat vertinami rankų darbą pabrėžiantys paviršiaus netolygumai. Tokio tipo apdaila padeda perteikti kitų šalių tradicijas bei kultūrą ir sukurti unikalią atmosferą.Darna tarp mažo ir didelio

Išmanus mastelių ir formų derinimas – viena naujausių tendencijų, taikomų siekiant sukurti ritmą, judėjimą. Galybė grindų ir sienų plytelių dydžių bei formų drąsina projektų autorius vis atkakliau rinktis originalesnius derinius ir suteikti patalpoms ekspresyvią stilistiką: tai galima padaryti ne tik per spalvą, bet ir per formų, dydžių, krypčių formuojamą raštą. Taip lengva pagyvinti net ir minimalistinį interjerą.
Šešiakampių dėlionė

Įvairių formų ir dydžių plytelių kompozicijos padeda įrengti originalų, dinamišką interjerą, o šešiakampės plytelės – tai tobulas būdas suteikti žaismingą, šmaikštų efektą moderniems vonios kambariams ar kitoms patalpoms. Ši forma yra puiki priemonė dinamiškam medžiagiškumui ar iliustracijoms sukurti, o spalvų ir tekstūrų gausa padeda rasti tinkamą variantą kiekvieno skoniui.


Natūralumas visad prieš širdies

Natūralūs motyvai, ypač floristiniai, – tai neišsemiama kūrybinė bazė, kurioje užkietėję romantikai visada ras pačių šiuolaikiškiausių idėjų. Gamtos žadinamas įkvėpimas yra tarsi nuolatinė tendencija, pateikianti vis naujų interpretacijų. Šiemet itin madinga vienspalves plyteles derinti su medžio ar akmens imitacija ar natūraliomis medžiagomis. Taip išryškinama tiek spalva, tiek tekstūra.


Optinė iliuzija

Vonios kambariai tampa vis svarbesne ir stilingesne namų dalimi. Būtent todėl pastebima daugiau eksperimentų su erdvėmis ir plytelių optinėmis savybėmis. Apgalvotas plytelių išdėstymas sukuria intriguojančius vizualinius efektus, nutolinančius nuo gyvenimo monotonijos.


Naivus grožis

Pasteliniai tonai vis labiau dominuoja vonios kambariuose. Švelnūs atspalviai, seniau dažniau taikyti vaikų kambariuose, šiandien kaip niekad džiugina ir ramina mus voniose. Jaukumo ir saugumo pojūtis, nekaltumu bei tyrumu spinduliuojanti atmosfera yra tai, ko daugelis nori savo namuose pradėdami ir baigdami dieną.


Žurnalas: „Centras“