2017-ųjų keraminių plytelių tendencijos

Tekstą, remdamasi ASCER medžiaga, parengė Gintautė Kisieliūtė

 

Pagrindinės dizaino kryptys, vyravusios pernai, tokios kaip marmuras, medienos imitacijos plytelės, balta spalva bei Viduržemio jūros regionų ornamentika puoštos plytelės džiugins mus ir toliau, tačiau išryškės keletas naujų srovių. Viena didžiausių keraminių plytelių mugių „See you in Valencia. Cevisama 2016“ išskyrė pagrindines ateinančių metų plytelių dizaino tendencijas.


Egzotiškos atogrąžos

Atogrąžų nuotaikos visame pasaulyje persikelia ir į interjerą. Neretai ryškių, sodrių tonų ar ornamentų paviršiai derinami su švariomis, baltomis plokštumomis, nes jose geriausiai atsiskleidžia ir išryškėja spalviniai kontrastai. Tokioms kompozicijoms puikiai tinka ne tik vonios kambariai, bet ir svetainės, miegamieji, koridoriai ar virtuvės.

 

Išraiškingi fragmentai

Modulis – tai tarsi visumos atspirties taškas: jis traukia akį konkrečiu, smulkesniu raštu, tačiau kai nežinome, kieno tai dalelė, atrodo gana abstrakčiai. Suskaldytų kvadratinių, stačiakampių, šešiakampių ar sudėtingesnių formų fragmentai sukuria modernų, kaleidoskopo atspindžius primenantį vaizdą. Šiais metais geometrinės figūros tampa vienu svarbesnių keramikos elementų.

 

 

Plytos vis dar čia!

Kaip ir pernai, fasadines plytas primenanti keramika vis dar „ant bangos“. Ji žavi vis įdomesniais paviršiais, faktūriškumu, spalvinėmis kompozicijomis, blizgumu ar blausumu. Kasmet išryškėja populiariausia plytelių forma, o stačiakampės, palyginti smulkios plytelės šiemet dalijasi dėmesiu su tebevyraujančiu šešiakampiu.

 

 

Zigzago raštas

Interjero sritį užvaldė šis klasikinės stilistikos įkvėptas plytelių klijavimo būdas. Vienspalviai ar kontrastingi, blizgūs, matiniai, ryškių tonų ar išblukę paviršiai, išrikiuoti laužyta linija – žaismingas, tačiau ir solidus patalpos grindų ar sienų paįvairinimo būdas. Viena aišku – tokios aštrios linijos suteikia erdvei dinamiškumo ir originalumo. Zigzago mastelį galima rinktis pagal pageidaujamą įvaizdį. Jį gali sustiprinti išraiškingos faktūros bei spalvų tonai.

 

 

Tekstiliniai paviršiai

Švelnūs liesti paviršiai šiemet vėl užkariaus interjerus.  Plytelės tekstiliniais paviršiais padeda sukurti itin jaukią ir šiltą patalpos atmosferą. Jos gali būti romantiškai nuteikiančios tekstūros, vienspalvės ar su ornamentiniais raštais, arba priminti konkrečių audinių, tokių kaip linas, velvetas, tvidas, faktūriškumą. Tokie paviršiai suteikia neįtikėtino žavesio. Geometrinėmis formomis išsiskiriančios plytelės gali pagyvinti harmoningą interjerą ir suteikti jam trimatį efektą.

 

 

Pilka spalva – karalienė

Nepaisant vis populiarėjančių ryškių tonų, atogrąžų raštų bei kontrastingų derinių, pilka spalva nepalieka abejingų ir vis dar karaliauja tendencijų viršūnėse. Pilki tonai itin populiarūs šiuolaikiniuose interjeruose, bet atrodo kiek solidžiau, subtiliau. Šiemet išaugo susidomėjimas kiek šaltesniais pilkos keramikos ir skalūną primenančiais atspalviais: juos galima sušildyti greta komponuojant smėlinius paviršius.

 

 

XXL dydis

Per paskutinius kelerius metus keraminių plytelių matmenys vis didėjo. Šiemet jos išaugo į vadinamąjį XXL dydį – plytelės labiau primena plokštes, skirtas didžiulėms erdvėms dengti. Jos klijuojamos, kai norisi kuo mažiau sujungimų ir kuo daugiau vientisumo. Metalizuotas paviršius savo blizgumu užmaskuoja siūles ir sutiekia patalpoms išraiškingos charakteristikos.

 

 

Vanduo – tai gyvybė

Povandeninį pasaulį primenantys žalsvi ir melsvi tonai yra tobuli spalviniai akcentai. Tokios įvairiausio formato plytelės gali sukurti kambaryje įspūdingą efektą ir padailinti tiek modernius, tiek tradicinius paviršius. Šalti tonai šiemet tampa vis paklausesni, o gaivumo suteikianti egzotinė spalvų gama pagyvina šiuolaikišką interjerą.

 

 

 

Žurnalas:Centras